Rybářský rozcestník

Kaprová směs základní na zakrmování lovného místa

Jedna z univerzálních zakrmovacích směsí vhodná pro cílený lov kaprů určená na zakrmení lopatkou nebo například zakrmovací raketou.

2 náročnost
90 minut
+ doba máčení, příprava 2 dny!  
kukuřicekukuřicekukuřice
 • 1/2 kbelíku předvařené kukuřice
 • 1/2 kbelíku spařené, přes noc máčené řepky
 • 1/4 kbelíku strouhanky
 • 0,5 l melasy
 • Příprava

  1. Kukuřici necháme den namočenou ve vodě, pak ji povaříme doměkka, necháme vychladnout, pak vodu slijeme.
  2. Řepku spaříme vařící vodou, necháme ji přes noc namočenou, vodu slijeme a smícháme s kukuřicí.
  3. Ke kukuřici a řepce přimícháme strouhanku.
  4. Nakonec směs prolijeme melasou, zamícháme, necháme chvíli odležet, pak můžeme začít zakrmovat.

  Nejčtenější články

  Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

  Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

  Ryby v české kuchyni – 1. díl

  Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.

  Ryba v české kuchyni – 3. díl

  Jak bylo uvedeno v minulých dílech, ryby se ve středověku objevovaly na stolech především šlechty, měšťanů a bohatších sedláků, ovšem postupem času si je mohl dopřát i chudý lid. Zakoupit se daly třeba na trzích, kde tehdy fungoval také barterový systém (směnný obchod), takže chudší vrstvy obyvatel mohly zakoupit nebo častěji směnit ryby od říčních rybářů, kteří je na trh dodávali. Rybáři občas ryby směnili za jiné zboží, za maso od řezníků, zeleninu, ale také košíky, či jiné potřeby do domácnosti, ale i pro práci.