Rybářský rozcestník

Krmítková směs z partiklu, strouhanky a koření

Jednoduchá lepivá směs vhodná na zakrmení kaprovitých ryb pomocí krmítek.

1 náročnost
30 minut
 • 250 g pšenice
 • 250 g řepky
 • 250 g krup
 • 250 g strouhanky
 • libovolné koření (anýz, perníkové koření ...)
 • + voda na zvlhčení u vody
 • Příprava

  1. Ve vodě v hrnci uvaříme pšenici pěkně doměkka, zvlášť v hrnci uvaříme také řepku a kroupy, po změknutí jednotlivé partikly scedíme a necháme okapat
  2. Do strouhanky zamícháme koření
  3. Důkladně okapané složky partiklu spolu smícháme, přidáme ochucenou strouhanku, vše spolu promícháme
  4. U vody směs dle potřeby zvlhčíme a můžeme jít chytat.

  Nejčtenější články

  Změny v rybářském řádu pro rok 2019

  Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

  Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

  Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

  Okouni jsou nejen hájení, od letošního roku mají i míru!

  Kdo byl zvyklý v lednu či únoru počíhat si na okouny, má již druhým rokem smůlu. Okoun se dostal do kategorii ryb, které jsou část roku hájené, tedy nesmí se cíleně chytat a pokud přeci jen skončí na háčku, musí být šetrně puštěné zpět do vody. Ovšem pozor! Letos se ochrana okounů ještě zpřísnila a nově má okoun spodní míru.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím