Rybářský rozcestník

Krmítková směs z partiklu, strouhanky a koření

Jednoduchá lepivá směs vhodná na zakrmení kaprovitých ryb pomocí krmítek.

1 náročnost
30 minut
 • 250 g pšenice
 • 250 g řepky
 • 250 g krup
 • 250 g strouhanky
 • libovolné koření (anýz, perníkové koření ...)
 • + voda na zvlhčení u vody
 • Příprava

  1. Ve vodě v hrnci uvaříme pšenici pěkně doměkka, zvlášť v hrnci uvaříme také řepku a kroupy, po změknutí jednotlivé partikly scedíme a necháme okapat
  2. Do strouhanky zamícháme koření
  3. Důkladně okapané složky partiklu spolu smícháme, přidáme ochucenou strouhanku, vše spolu promícháme
  4. U vody směs dle potřeby zvlhčíme a můžeme jít chytat.

  Nejčtenější články

  Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

  Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?