Rybářský rozcestník

Kapr smažený ve vinném těstíčku

Porce kapra pokapané citrónem, osolené, obalené ve vinném těstíčku, usmažené dozlatova.

2 náročnost
25 minut
 • 4 ks porce očištěného kapra
 • šťáva z 1/2 ks citrónu
 • sůl
 • Na těstíčko:
 • 100 ml přírodného bílého vína
 • 90 g hladké mouky
 • 2 ks menší vejce
 • 1 lžíce oleje
 • Příprava

  1. Očištěné a osušené porce kapra osolíme a zakápneme citrónovou šťávou, necháme chvíli odležet
  2. Připravíme si těstíčko; mouku, víno, olej a vejce rozšleháme tak, aby nám vzniklo středně husté těstíčko
  3. Porce kapra v těstíčku namočíme a ihned vložíme do fritovacího hrnce s olejem rozpáleným na 175 °C, smažíme asi 6 minut.

  Doporučení

  Takto připravené porce kapra podáváme s bramborovou kaší a kompotem.

  Nejčtenější články

  Od 1. dubna 2018 začnou platit nové denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech!

  V minulých dnech byla ministrem zemědělství Ing. Jiřím Milkem podepsána novela vyhlášky č. 197/2004 Sb., k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybářství, kterou se mění denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Novela, jak je zvykem, byla také publikována ve Sbírce zákonů pod č. 25/2018 Sb. v částce 14, která vyšla dne 19.2.2018. Na základě této novely platí, s účinností od 1. dubna 2018, změny denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Jaké jsou, najdete v článku.

  Výstava RYBAŘENÍ je zrušena. Vedení BVV to zatím tají!

  Dnes jsme se od nejmenovaného zdroje dozvěděli smutnou zprávu. Tradiční brněnský veletrh pro milovníky rybaření byl v řádném termínu zrušen! Šušká se, že pro nezájem těch největších rybářských firem na trhu. Co je ale velice zarážející je ten fakt, že nejvyšší vedení BVV to tutlá a zatím odmítá vydat tiskovou zprávu i když veletrh určitě v termínu od 16 do 18.3 2018 nebude! Zda se výstava uskuteční v jiném náhradním termínu, to není zatím jasné.

  Neznalost rybářského řádu nebo hloupost rybáře?

  Před několika dny začala velká diskuze na Facebooku okolo dvou fotografií úlovkového lístku evidovaného a odevzdaného v MO Brandýs, ve kterém byl zapsán ten fakt, že si rybář během jednoho dne odnesl domů 3 kapry a aby toho nebylo málo, všechny přes 70 cm a to na revíru, kde je nastavený režim K 70!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím