Rybářský rozcestník

Kapr na grilu s křenem

Porce kapra osolené a pokapané citrónovou šťávou, odležené v chladu, poté grilované na rozehřátém grilu, servírované posypané čerstvě nastrouhaným křenem, nasekanou petrželkou a pokapané rozehřátým máslem.

2 náročnost
25 minut
+ doba odležení  
 • 4 ks porce kapra
 • 1 ks citrónu
 • 50 g másla
 • 50 g křenu
 • 30 g oleje
 • petrželka
 • sůl
 • Příprava

  1. Porce kapra si očistíme, osolíme, pokapeme šťávou z citrónu a necháme odležet v chladu alespoň 1 hodinu
  2. Odležené porce kapra potřeme olejem a grilujeme na rozehřátém grilu po každé straně asi 8 minut
  3. V době grilovaní si oloupeme křen a nastrouháme na jemno
  4. Grilované porce kapra servírujeme posypané čerstvě nastrouhaným křenem, nasekanou petrželkou a pokapané rozehřátým máslem.

  Nejčtenější články

  Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

  Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

  Tinktura z koňského kaštanu

  Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

  Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

  Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.