Rybářský rozcestník

Kapr na grilu s křenem

Porce kapra osolené a pokapané citrónovou šťávou, odležené v chladu, poté grilované na rozehřátém grilu, servírované posypané čerstvě nastrouhaným křenem, nasekanou petrželkou a pokapané rozehřátým máslem.

2 náročnost
25 minut
+ doba odležení  
 • 4 ks porce kapra
 • 1 ks citrónu
 • 50 g másla
 • 50 g křenu
 • 30 g oleje
 • petrželka
 • sůl
 • Příprava

  1. Porce kapra si očistíme, osolíme, pokapeme šťávou z citrónu a necháme odležet v chladu alespoň 1 hodinu
  2. Odležené porce kapra potřeme olejem a grilujeme na rozehřátém grilu po každé straně asi 8 minut
  3. V době grilovaní si oloupeme křen a nastrouháme na jemno
  4. Grilované porce kapra servírujeme posypané čerstvě nastrouhaným křenem, nasekanou petrželkou a pokapané rozehřátým máslem.

  Nejčtenější články

  Jarní chytání kaprů, aneb lov ve studené jarní vodě

  Časně z jara je lov ryb o něco náročnější, než v prohřátých letních měsících. Je to logické, protože po roztátí ledu je voda, díky jarnímu tání sněhu na horách, pořád ledová. A proto jen díky znalosti chování ryb na přelomu zimy a jara lze ulovit nějakého pěkného kapříka, ale i jinou kaprovitou rybu. O všem při určité nástraze se vám na prutu může náhodou objevit i pěkný úhoř nebo okoun …

  Chytání kaprů ve vodním sloupci

  Cílený lov kaprů i v dalších vrstvách vody, nejen u dna a na hladině, je vlastně poměrně mladé odvětví kaprařiny, ale hlavně v letních měsících, takto chytat kapry, stojí za to vyzkoušet. Když jsem před 35 lety začínal s rybařinou, nikdy mě nenapadlo, že někdy na kapry půjdu s umělými plovoucími muškami a dalšími nástrahami, které by jste spíše čekali u rybářů chytajících s muškařským náčiním. A chytat je na dipovanou umělou hmotu? Tak to by rybářům z minulého století asi propadla spodní čelist. 🙂

  Lov línů, víte, jak na ně?

  Lín je krásná ryba zdržující se nejčastěji v zarostlých a bahnitých částech řek, ale i na stojatých vodách, v rybnících, na mělčinách větších vodních nádrží … prostě všude tam, kde je teplá voda a hodně zarostlé dno, ale i vodní sloupec. Miluje místa, kde se rostliny pnou vodním sloupcem ze dna až na hladinu. Kdo nemá moc rád lov v zarostlých vodách, pro toho cílený lov línů moc není. Líny lovíme spíše na jemné náčiní, slabší, ale kvalitní vlasce, které zvládnou i nějakou tu vázku. Vytáhlý lín na břehu určitě udělá radost snad každému rybáři i když to nebude zrovna obr. Ale pozor, líni mohou dorůst úctyhodných rozměrů, ale o tom až v samotném článku.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím