Rybářský rozcestník

Ježdíci smažení

Omytí a vykuchaní ježdíci zbavení šupin, obalení v těstíčku z mouky, vajec a soli, pak ve strouhance, usmažení v rozpáleném oleji dozlatova.

1 náročnost
30 minut
 • 800 g ježdíků
 • 3 lžíce hladké mouky
 • 2 ks vajec
 • tuk nebo olej na smažení
 • sůl
 • Příprava

  1. Omyté a vykuchané ježdíky zbavíme šupin
  2. Tělíčka ryb obalíme v těstíčku připraveném z mouky, vajec a špetky soli, pak je obalíme i ve strouhance
  3. Smažíme v rozpáleném tuku dozlatova
  4. Podáváme teplé, nejlépe s pečivem.

  Doporučení

  Podobně lze upravit i malé okouny.

  Nejčtenější články

  O pohár předsedy SÚS 2022

  Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

  Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

  Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

  Územní kolo Zlaté udice 2022

  Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím