Rybářský rozcestník

Hřejivý nealkoholický punč s medem

V mrazivém počasí je ideální zvolit spíše nealkoholickou variantu horkého životabudiče. Že alkohol v zimě prohřeje tělo, je totiž pouhý mýtus. Dokáže pouze rozproudit krev do pokožky, což navozuje pocit zahřátí, ovšem teplota uvnitř těla doopravdy klesá! Nealkoholický nápoj tak podpoří přirozenou schopnost tělesné termoregulace a nebrání ve vytváření ochranných štítů proti mrazu, které se s přílivem alkoholu vytrácejí.

1 náročnost
30 minut
Hřejivý nealkoholický punč s medem
 • 2 l šťávy pomeranče, pomela nebo grepfruitu z odšťavňovače
 • 4 ks nakrájené kousky čerstvého ovoce
 • 250 ml pitné vody
 • punčové koření (množství, dle návodu na obalu)
 • med na dochucení
 • Příprava

  1. Pomeranče, pomelo nebo grepfruity odšťavníme, potřebujeme získat 2 l šťávy
  2. Šťávu nalijeme do hrnce a přidáme nakrájené kousky čerstvého ovoce dle vlastní chuti
  3. Do připravené směsi poté přidáme sklenici vody s punčovým kořením a vše necháme přejít varem, vaříme na mírném zdroji tepla zhruba 10 až 15 minut
  4. Hotový punč na závěr dosladíme medem, nalijeme do termosky a můžeme vyrazit k vodě.

  Doporučení

  Místo čerstvé šťávy lze použít džus 100 %.

  Nejčtenější články

  Změny v rybářském řádu pro rok 2019

  Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

  Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

  Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

  Okouni jsou nejen hájení, od letošního roku mají i míru!

  Kdo byl zvyklý v lednu či únoru počíhat si na okouny, má již druhým rokem smůlu. Okoun se dostal do kategorii ryb, které jsou část roku hájené, tedy nesmí se cíleně chytat a pokud přeci jen skončí na háčku, musí být šetrně puštěné zpět do vody. Ovšem pozor! Letos se ochrana okounů ještě zpřísnila a nově má okoun spodní míru.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím