Rybářský rozcestník

Hřejivý nealkoholický punč s medem

V mrazivém počasí je ideální zvolit spíše nealkoholickou variantu horkého životabudiče. Že alkohol v zimě prohřeje tělo, je totiž pouhý mýtus. Dokáže pouze rozproudit krev do pokožky, což navozuje pocit zahřátí, ovšem teplota uvnitř těla doopravdy klesá! Nealkoholický nápoj tak podpoří přirozenou schopnost tělesné termoregulace a nebrání ve vytváření ochranných štítů proti mrazu, které se s přílivem alkoholu vytrácejí.

1 náročnost
30 minut
Hřejivý nealkoholický punč s medem
 • 2 l šťávy pomeranče, pomela nebo grepfruitu z odšťavňovače
 • 4 ks nakrájené kousky čerstvého ovoce
 • 250 ml pitné vody
 • punčové koření (množství, dle návodu na obalu)
 • med na dochucení
 • Příprava

  1. Pomeranče, pomelo nebo grepfruity odšťavníme, potřebujeme získat 2 l šťávy
  2. Šťávu nalijeme do hrnce a přidáme nakrájené kousky čerstvého ovoce dle vlastní chuti
  3. Do připravené směsi poté přidáme sklenici vody s punčovým kořením a vše necháme přejít varem, vaříme na mírném zdroji tepla zhruba 10 až 15 minut
  4. Hotový punč na závěr dosladíme medem, nalijeme do termosky a můžeme vyrazit k vodě.

  Doporučení

  Místo čerstvé šťávy lze použít džus 100 %.

  Nejčtenější články

  Mladý rybář z Adamova chytil gigantického sumce. A dal mu svobodu

  Bylo to v noci ze soboty na neděli. Od Mikulova se hnala bouřka. Začalo silně pršet. Dvaadvacetiletý Tomáš Rozsypal z Adamova na Blanensku se bál narovnat špičku prutu, aby do něj neudeřil blesk. Déšť ustal a voda rybníka ožila. Věřil svému úsudku a stále nahazoval na vytipované místo. Pak přišel konečně záběr. Po téměř hodinovém boji z vody pak vytáhl sumce, který měřil 238 centimetrů.

  Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin

  Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin. Několik desítek tun mrtvých ryb lemuje břehy Nesytu, o kus dál tvoří na hladině jakýsi plovoucí ostrov, v dalších částech rybníka pak vytváří mozaiku bílých břich na zelené hladině.

  Na Rozkoši ukradli záchranářům motory z člunů. Policie prosí o pomoc veřejnost, okradení nabízejí odměnu

  Vodní záchranáři na přehradě Rozkoš na Náchodsku se musí vypořádat s nečekaným problémem. O víkendu jim někdo ukradl dva motory ke člunům a nádrž plnou paliva. Případ vyšetřuje policie. Vodní záchranáři mají jeden větší člun, který zůstal nepoškozený. Aktuálně tedy není ohrožená bezpečnost turistů. I tak ale krádež práci záchranářů komplikuje.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím