Rybářský rozcestník

Filé z tresky na rajčatech

Filety z tresky vyskládané do zapékací misky, pokladené kolečky rajčat a plátky másla, okořeněné, zapečené v troubě, ke konci posypané nastrouhaným sýrem.

2 náročnost
40 minut
FiléFilé
 • 500 g filé z tresky
 • 200 g rajčat
 • 2 lžíce strouhaného sýru
 • citronová šťáva
 • tymián
 • máslo
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Filé pokapeme citronovou šťávou, osolíme, necháme 10 minut odpočinout.
  2. Rajčata křížem nařízneme, spaříme vařící vodou, oloupeme, nakrájíme na kolečka.
  3. Filé osušíme, naskládáme do zapékací misky, opepříme, posypeme jemně tymiánem, poklademe plátky másla a nakrájenými rajčaty.
  4. Vložíme do vyhřáté trouby, pečeme 15 minut. Před koncem posypeme nastrouhaným sýrem, vypneme a sýr necháme roztavit.

  Doporučení

  Podáváme s vařenými brambory.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Rybářský zápisník FishNote

  Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.

  Aktuálně nejstahovanější aplikace mezi českými rybáři

  Již několik měsíců zpět avizovaná, ryze česká, a po všech směrech vylepšená aplikace Fishsurfing 2.0 je právě ke stažení na Google Play, App Storu ale dostupná i z webu na www.fishsurfing.com! Pokud jsi náhodou starou verzi aplikace znal a neoslovila tě, koukni se teď na tuhle novinku! Nový Fishsurfing po designové i funkční stránce posunul prostředí rybářské sociální sítě na úplně jinou úroveň.

  Jak zpracovat lína v kuchyni

  Lín obecný – Tinca tinca patří mezi rybáři k oblíbeným rybám, proto také jeho lov byl od roku 2021 omezen na čtyři kusy denně. Málokterý rybář však ví jak lína správně připravit ke kulinářským účelům. Hodně rybářů lína stahuje z kůže, vadí jim sliz nebo se snaží oškrábat drobné šupinky z kůže, což je ale škoda, protože po upečení šupinky změknou a jsou poživatelné, u mnoha gurmánů je pak upečená kůže z lína se šupinkami považována za lahůdku. Za lahůdku je lín považován nejen u nás v Česku ale také ve Francii, Itálii, či Německu, kam je státní rybářství před rokem 1989 vyváželo za devizy.