Rybářský rozcestník

Citronový pstruh

Grilovaní pstruzi prošpikovaní snítky petrželky, naplnění plátky citrónů, před servírováním posypaní citrónovou kůrou, grilovaní na venkovním roštu grilu.

2 náročnost
30 minut
Citronový pstruh
 • Rozpis na 4 porce:
 • 2 ks vykuchaní pstruzi v celku
 • 2 ks citróny nakrájené na plátky
 • 1 svazek petrželky
 • čerstvě namletý černý pepř
 • mořská hrubozrnná sůl
 • kůra z 1 ks citrónu
 • olivový olej
 • máslo
 • Příprava

  1. Pstruhy dobře omyjeme, necháme je oschnout, do každé ryby uděláme z každé strany zhruba šest zářezů, pořádně je potřeme olivovým olejem, osolíme a okořeníme čerstvě namletým pepřem
  2. Do každého ze zářezů napěchujeme nasekanou petrželku
  3. Břišní dutinu vyložíme kolečky citrónů
  4. Ryby grilujeme na dobře vyhřátém grilu 6-10 minut z každé strany, ke konci je posypeme citrónovou kůrou a poklademe plátky másla.

  Nejčtenější články

  Od 1. dubna 2018 začnou platit nové denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech!

  V minulých dnech byla ministrem zemědělství Ing. Jiřím Milkem podepsána novela vyhlášky č. 197/2004 Sb., k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybářství, kterou se mění denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Novela, jak je zvykem, byla také publikována ve Sbírce zákonů pod č. 25/2018 Sb. v částce 14, která vyšla dne 19.2.2018. Na základě této novely platí, s účinností od 1. dubna 2018, změny denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Jaké jsou, najdete v článku.

  Výstava RYBAŘENÍ je zrušena. Vedení BVV to zatím tají!

  Dnes jsme se od nejmenovaného zdroje dozvěděli smutnou zprávu. Tradiční brněnský veletrh pro milovníky rybaření byl v řádném termínu zrušen! Šušká se, že pro nezájem těch největších rybářských firem na trhu. Co je ale velice zarážející je ten fakt, že nejvyšší vedení BVV to tutlá a zatím odmítá vydat tiskovou zprávu i když veletrh určitě v termínu od 16 do 18.3 2018 nebude! Zda se výstava uskuteční v jiném náhradním termínu, to není zatím jasné.

  Neznalost rybářského řádu nebo hloupost rybáře?

  Před několika dny začala velká diskuze na Facebooku okolo dvou fotografií úlovkového lístku evidovaného a odevzdaného v MO Brandýs, ve kterém byl zapsán ten fakt, že si rybář během jednoho dne odnesl domů 3 kapry a aby toho nebylo málo, všechny přes 70 cm a to na revíru, kde je nastavený režim K 70!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím