Rybářský rozcestník

Recenze prutu řady Xtrem 900 Suprem 12′

Firma Caperlan, která spadá pod Decathlon, letos začala v ČR prodávat, kromě jiného, kaprové pruty řady Xtrem 900.“ – Kdo neví, Caperlan je privátní značka Decathlonu pro rybolov. Nám se dostal do ruky prut s označením Suprem 12 P, 3,25 lb, dvojdílný, o délce 360 cm. V tomto článku se dozvíte naše zkušenosti s ním. Měli jsme totiž možnost ho testovat téměř celou letošní sezónu a musíme uznat, že pruty řady Xtrem 900 si vaši pozornost určitě zaslouží.

amur-david-105cm-15kgdekatlon-prutdekatlon-prut1dekatlon-prut2dekatlon-prut3dekatlon-prut4dekatlon-prut5dekatlon-prut6dekatlon-prut7dekatlon-prut8dekatlon-prut9dekatlon-prut10kapr-david-12úhoř-roudnice-2023dekatlon-prut11

Přesná specifikace prutu řady Xtrem 900 Suprem 12′:

  • dvojdílný, celková délka 360 cm
  • očka Fuji K: 50-40-30-25-20-16 mm
  • sedlo navijáku Fuji DPS
  • blank z vysokomodulového karbonu 40T a 46T, parabolická akce
  • konstrukce blanku 90% karbonové vlákno , 5% nylon , 5% nerezová ocel
  • zatížení na špičku 3,25 lb
  • jeho váha bez navijáku 380 g

Ale začněme od začátku. Byly vyvinuty 4 řady prutů Xtrem 900, konkrétně Power, Full cork, Suprem a Compakt. Prut Power je výkonný a přesný, umožňuje tak daleké odhozy a vítězství nad vzdorujícími rybami. Model Suprem je snadno ovladatelný, funkční a rychlý prut na daleké odhozy a souboje s rybou. Prut Full Cork je univerzální a pohodlný za každé situace. Model Compakt má teleskopický korpus a je možné jej používat s velkou odhozovou zátěží.

Očka Fuji K: 50-40-30-25-20-16 mm…

Na začátku léta jsme prut řady Xtrem 900 Suprem 12′ začali testovat. Nejprve jsme chytali na Labi na úseku, který neumožňoval naplno vyzkoušet jednu z hlavních předností tohoto prutu a to jeho skvělé vlastnosti umožňující opravdu daleké hody. Možnost dalekých hodů zajišťuje jeho vysokomodulový blank. Tuto vlastnost jsme mohli vyzkoušet až na naší druhé výpravě na Písníku ve Smiřicích. Zjistili jsme, že na daleké odhozy není potřeba těžká olůvka, ani velká síla. Model Suprem se totiž ovládá velmi snadno a tak stačí nechat tomuto parabolickému blanku volné pole působnosti. Nahazování s ním je velmi snadné, ani není třeba se do prutu moc opřít, přitom, při použití vhodného olova, letí montáž opravdu velmi daleko. Bavíme-li se o olovu, ideální zátěž tohoto prutu je někde kolem 100 g.

Prut jsme testovali na dalších dvou výpravách, na Labi v Roudnici nad Labem a po té na Opatovickém písníku. Tam se nám na prut Xtrem 900 Suprem 12′ podařil chytit amur o délce 105 cm a váze 15 kg. Právě tato ryba prut prověřila dokonale. Kdo měl někdy amura na prutu ví, že právě amur umí být velkým bojovníkem, především, přitáhneme-li ho ke břehu, pak dokáže předvést neskutečné výpady zpět do hloubek. Šikovnost rybáře je pak na místě, ale u takto velkých, trofejních kusů, se pak musí spolehnout i na dobrou výbavu, tedy kvalitní naviják a především prut, který rybáře podrží i při těch nejdivočejších výpadech ryby.

Tento amur byl zdolán právě prutem z řady Xtrem 900…

Ano, zjistili jsme, že zdolávání ryb s prutem Xtrem 900 Suprem 12′ je opravdu velice příjemné, rybář cítí téměř každý pohyb i menších ryb, při zdolávání těch velkých pak dokáže prut vykrýt i ty nejdrsnější výpady ryby s elegancí jemu vlastní. Blank totiž pracuje po celé své délce, tedy až k rukám rybáře.

Prutem Xtrem 900 Suprem navrhl produktový designer Thomas, který, společně s designerem Gauthierem, navrhli velmi krásný, funkční, citlivý prut, díky němuž si kapraři lov kaprů, ale i jiných druhů ryb, doopravdy užijí. Jde totiž o velmi kvalitní prut, který zajišťuje pohodlí při zdolávání i těch největších trofejních ryb.

Zdolávání je velmi příjemné, prut pracuje po celé jeho délce….

Co říci na závěr?

Hledáte-li kvalitní prut pro lov i těch největších kaprů, ale i dalších, nejen kaprovitých ryb, rozhodně stojí za to se podívat na stránky e-shopu www.decathlon.cz právě na řadu prutů Xtrem 900. Tyto pruty patří do kategorie kvalitních prutů za velmi přijatelnou cenu. Najdete je také v některých kamenných obchodech Decathlon a pokud ne, nezoufejte, lze je objednat v e-shopu a pak si je nechat poslat domů, nebo je lze objednat a vyzvednout i v nejbližším obchodě Decathlon. Doprava na jednotlivé prodejny je pak zdarma!

Nejčtenější články

Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

FOR FISHING 2024 – den druhý

Pokud se včera občas nedalo nějakou tou uličkou protáhnout, dnes to není o nic lepší! Letos je rybářský veletrh FOR FISHING opravdu hojně navštěvovaný. Mě se ho podařilo celý prolétnout za dva dny a přiznám se, že šlo o pěkný kvapík. Občas jsem se na nějakém stánku zasekl, protože novinek je tu letos opravdu hodně. Dnes vám představím dalších pár firem a výrobků, které by některé z vás mohli na letošním FOR FISHINGu zaujmout.