Rybářský rozcestník

Recenze nové boilies řady NaturalSeed s příchutí Korýši / černý pepř

Poprvé jsme měli možnost otestovat vybavení z nabídky francouzské značky Caperlan, která spadá pod Decathlon. Na e-shopu a v některých obchodech Decathlonu můžete objevit zajímavou novinku z kategorie nástrah a návnad, boilies na rybolov s příchutí Korýši / černý pepř řady NaturalSeed. Je samozřejmostí, že jsou tyto chytací koule nabízeny v několika velikostech. Od 12 mm až do 24 mm. Jde o boilies vhodné pro lov nejen kaprů, ale i dalších kaprovitých ryb. Bohužel ne všechny produkty této řady najdete v kamenných obchodech, ale nezoufejte, lze je také objednat v e-shopu a nechat si je zaslat domů, nebo si je můžete objednat a vyzvednout i v nejbližším obchodě Decathlon. Doprava na jednotlivé prodejny je pak zdarma!

decathlon-krill-perpř-panáčekdecathlon-krill-perpř-pvadecathlon-krill-prpř-14decathlon-krill-prpř-balíčkydumples-dacethlon-přívěsplotice

Je samozřejmostí, že jsou tyto chytací koule nabízeny v několika velikostech. Od 12 mm až do 24 mm. Jde o boilies vhodné pro lov nejen kaprů, ale i dalších kaprovitých ryb. Nám na háčku, při jejich testování, uvízl nejen trofejní kapr, ale i několik menších kapříků, také velké plotice, tloušti, parmy, karasi, ale například i krásní jelci jeseni. To dokazuje, že příchuť bolies Korýši / černý pepř rybám opravdu chutná.

Naše testování boilies řady NaturalSeed začalo v polovině června, v době, kdy již byla voda poměrně teplá. Začali jsme na řece v proudné vodě, konkrétně na Labi a to s těmi nejmenšími kuličkami, tedy s potápivými boilies 12 mm. Vyzkoušeli jsme také PopUp bolies a dumplesky. Především na malé a středně velké koule se nám podařilo nachytat pár krásných plotic kolem 30 cm, několik menších kaprů a další kaprovité ryby. Asi nejvíce nás potěšila pěkná parma. Většího kapra jsme se však nedočkali, možná proto, že začala, v době testování, úmorná vedra a ryby obecně, napříč celým tokem, přestaly brát.

Boilies řady NaturalSeed s příchutí Korýši / černý pepř…

Na další výpravu jsme vyrazili na písník do Smiřic na stojatou vodu. Vedra pokračovala. Chuť brát měli především velcí karasi a cejni, první týden jsme bohužel žádného kapra nepřemluvili. Až druhý týden, těsně po deštích, začali kapři ochutnávat naše dobroty od Caperlanu a občas nějaký menší kapřík nás poctil svojí návštěvou. Konečně další týden přišel větší kapr a ne jeden, ale hned dva šupináči patřící do kategorie těch větších. Především kapr našeho testera Davida o váze 12 kg a délce 85 cm už patřil mezi ty větší krasavce chycené právě na nástrahu z Decathlonu Dumbell Wafter s příchutí Korýši / černý pepř.

Dumblles řady NaturalSeed s příchutí Korýši / černý pepř…

Jaké jsou tedy naše první zkušenosti s boilies NaturalSeed s příchutí Korýši / černý pepř?

Boilies koule jsou příjemné do ruky, mají sympatickou barvu, nejsou moc tvrdé, dobře se napichují na jehlu, lehce se půlí, i uvnitř mají pěknou strukturu, také drží dobře na přívěsu háčku. Na chytání s napíchnutím nástrahy přímo na háček nejsou vhodné, jsou určené na přívěs háčku, tedy skvělé při metodě lovu vlasovou metodou.

Ve vodě jsou poměrně pozvolna rozpustné, vydrží namočené několik hodin. Klidně s nimi lze provádět několikadenní krmné kampaně. Ukázalo se, že stačí lovné místo zakrmit ráno a večer. To platí i o nastražení pod háčkem, kde vydrží i několik hodin, přitom ale do okolí pouští nápadnou pachovou stopu. Především s menšími kuličkami bych se nebál chytat i s feederovým prutem a návazcem s klasickým nebo šroubovacím trnem, kdy „přežijí“ bez problému i několik náhozů, aniž by nástraha z trnu spadla. Drobné ryby toto boilies dokáží mírně okousat, ale na přívěsu pod háčkem zůstanou, nerozpadnou se, takže by se vám nemělo stát, že budete chytat tzv. „na Davida“ tedy na prázdnou montáž bez nástrahy. 🙂

Boilies potápivé a PopUp řady NaturalSeed s příchutí Korýši / černý pepř, tzv. „na panáčka“…

Zatím jsme sotva v polovině testování. Další výprava nás zavede opět na Labe, chceme se usadit v jeho užší části, kousek od Hradce Králové. Uvidíme, jak se bude dařit, protože pojedeme do míst, kde se moc ryb nezdržuje. Tedy většinou. Uvidíme, zda právě boilies z Decathlonu nám umožní vyfotit se s nějakou další pěknou rybou. Chceme dále testovat letošní novinky od fa Ceperlan, především pak boilies řady NaturalSeed s příchutí Korýši / černý pepř, ale také jejich PopUp s příchutí Korýši / černý pepř. A nezapomeneme ani na dip, který by měl námi testované boilies koule ještě více zatraktivnit. Ovšem zatím jsme tento dip moc nepoužili, protože úspěšnost boilies řady NaturalSeed s příchutí Korýši / černý pepř byla vysoká, nad naše očekávání. A to si myslíme, že v podzimní chladné vodě budou tyto koule z Decathlonu ještě účinnější.

Nejčtenější články

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.