Rybářský rozcestník

Pufované rybářské nástrahy

I když na trhu existuje spousty výrobků pro lidi, výrobci rybářských nástrah nezůstávají pozadu a pufují pro ryby také různé suroviny, většinou obiloviny, jako pšeničná zrna, ale například také rýži. Pufované nástrahy jsou klíčem při rychlém chytání na položenou nebo plavanou. Jde o velmi oblíbené rybářské nástrahy, které se vyrábí v široké škále velikostí, barev, chutí i vůní. Jde o naprostou klasiku při lovu kaprovitých ryb. Právě měkké pufované nástrahy bývají velice úspěšné a proto jsou tak oblíbené u mnoha rybářů.

pufovane-nastrahy2pufovana-nastraha-cesnekovapufovana-psenice2pufovana-psenice5NástrahyExtrudovanépolevkova-zavarka-smazeny-hrasek1pufovana-nastraha-burizonypufovana-psenice4pufovane-nstrahy-smes-polskopufovana-nastraha-medovka-krmitko-feederpufovana-nastraha-jahoda-krmitko-extrudovany-chlebapufovana-nastraha-psenice-scopexpuvovana-nastrha-medovka-na-privesu-kukurici

Ideálně se hodí pufované nástrahy při klasické položené spolu s využitím krmítek či PVA materiálů, ovšem oblíbené jsou také u rybářů, kteří chytají pomocí feederových prutů. I při plavané mají své příznivce. K nejoblíbenějším pufovaným nástrahám určitě patří pufované kukuřičné nástrahy, dále pšeničné pufiny a v neposlední řadě také pufovaná rýže nebo kousky extrudovaného chleba. V rybářských obchodech na sáčcích můžeme nalézt kromě slova pufovaná, také pojmy jako extrudovaná, či foukaná nástraha!

Oblíbené barvy pufovaných nástrah, příchutě med a jahoda….

A co je vlastně pufování?

Slovo pufování zná málokdo, výrobkům se spíš říká lidově „polystyren“. Speciální technologie zpracovává celá, neopracovaná zrna, zachovává výživové hodnoty, ale i příjemnou specifickou chuť obilovin, ale také například pečiva. I když na trhu existuje spousty výrobků pro lidi, výrobci rybářských nástrah nezůstávají pozadu a pufují pro ryby většinou právě obiloviny, jako pšeničná zrna, ale například také rýži. Zrna se pufují a pak dochucují různými aromaty.

Pufované nástrahy se dají nastražit nejen na háček…

Pufované výrobky se dají koupit jak v rybářských potřebách, tak i v obchodech pro lidi, kde je najdete mezi sladkostmi, nebo dobrotami ve zdravé výživě.

Někdo pufované nástrahy používá hojně, jiný jen občas, pravý boilies kaprař asi vůbec. 🙂 Ale pravda je taková, že jde o velice účinné nástrahy, které stojí za to mít ve svém repertoáru, když vyrazíte k vodě. Hlavně při krátkých vycházkách a chytání na jemno, vám často mohou pomoci k pěkným úlovkům.

Nejčtenější články

Chytáme štiky – vhodné rybolovné techniky

Jak asi každý rybář ví, štika je v českých vodách hned po sumci druhá největší ryba dorůstající délky hodně přes 1 metr. Vážit pak může až ke 35 kg. Ovšem průměrná lovná délka v Česku je jen někde kolem 40 až 70 cm, o váze ryb sotva několika kilogramů. Je to predátor a zdravotní policie v jednom. Ráda totiž loví zraněné a nemocné ryby, nepohrdne ale ani mrtvou rybkou, drobnými hlodavci či mláďaty ptáků. A jak tedy na štiky? Využít můžeme hned několik metod. Chytáme je na plavanou, položenou, nebo také vláčením. Ovšem jde to i na mušku s muškařským náčiním!

Vyvěšená – chytání štik pod špičkou prutu

Tato metoda lovu štik je vhodná všude tam, kde hned u břehu je dost velká hloubka. Pomocí delšího prutu, většího splávku (kačenky) a živé nástražné rybky plavající pod splávkem, se právě štiky vyhledávající kořist u břehu dají často přemluvit k útoku.

Chytání sumců na malých vodách na položenou

Sumce najdeme skoro všude, tedy nejen na velkých údolních nádržích, pískovnách a řekách, ale také v menších potocích a říčkách. Na malé vodě je však třeba přizpůsobit rybářské nádobíčko podmínkám i velikosti ryb. Ale nenechte se zmást. I v malé louži lze chytnout poměrně velkou rybu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím