Rybářský rozcestník

Pufované rybářské nástrahy

I když na trhu existuje spousty výrobků pro lidi, výrobci rybářských nástrah nezůstávají pozadu a pufují pro ryby také různé suroviny, většinou obiloviny, jako pšeničná zrna, ale například také rýži. Pufované nástrahy jsou klíčem při rychlém chytání na položenou nebo plavanou. Jde o velmi oblíbené rybářské nástrahy, které se vyrábí v široké škále velikostí, barev, chutí i vůní. Jde o naprostou klasiku při lovu kaprovitých ryb. Právě měkké pufované nástrahy bývají velice úspěšné a proto jsou tak oblíbené u mnoha rybářů.

pufovane-nastrahy2pufovana-nastraha-cesnekovapufovana-psenice2pufovana-psenice5NástrahyExtrudovanépolevkova-zavarka-smazeny-hrasek1pufovana-nastraha-burizonypufovana-psenice4pufovane-nstrahy-smes-polskopufovana-nastraha-medovka-krmitko-feederpufovana-nastraha-jahoda-krmitko-extrudovany-chlebapufovana-nastraha-psenice-scopexpuvovana-nastrha-medovka-na-privesu-kukurici

Ideálně se hodí pufované nástrahy při klasické položené spolu s využitím krmítek či PVA materiálů, ovšem oblíbené jsou také u rybářů, kteří chytají pomocí feederových prutů. I při plavané mají své příznivce. K nejoblíbenějším pufovaným nástrahám určitě patří pufované kukuřičné nástrahy, dále pšeničné pufiny a v neposlední řadě také pufovaná rýže nebo kousky extrudovaného chleba. V rybářských obchodech na sáčcích můžeme nalézt kromě slova pufovaná, také pojmy jako extrudovaná, či foukaná nástraha!

Oblíbené barvy pufovaných nástrah, příchutě med a jahoda….

A co je vlastně pufování?

Slovo pufování zná málokdo, výrobkům se spíš říká lidově „polystyren“. Speciální technologie zpracovává celá, neopracovaná zrna, zachovává výživové hodnoty, ale i příjemnou specifickou chuť obilovin, ale také například pečiva. I když na trhu existuje spousty výrobků pro lidi, výrobci rybářských nástrah nezůstávají pozadu a pufují pro ryby většinou právě obiloviny, jako pšeničná zrna, ale například také rýži. Zrna se pufují a pak dochucují různými aromaty.

Pufované nástrahy se dají nastražit nejen na háček…

Pufované výrobky se dají koupit jak v rybářských potřebách, tak i v obchodech pro lidi, kde je najdete mezi sladkostmi, nebo dobrotami ve zdravé výživě.

Někdo pufované nástrahy používá hojně, jiný jen občas, pravý boilies kaprař asi vůbec. 🙂 Ale pravda je taková, že jde o velice účinné nástrahy, které stojí za to mít ve svém repertoáru, když vyrazíte k vodě. Hlavně při krátkých vycházkách a chytání na jemno, vám často mohou pomoci k pěkným úlovkům.

Nejčtenější články

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.

Rybářský ples v Rožmitále pod Třemšínem

Český rybářský svaz, místní organizace Rožmitál pod Třemšínem zve na tradiční Rybářský ples. Koná se 12. listopadu od 20 hodin v rožmitálském společenském centru. K tanci a poslechu bude hrát skupina Sekvence. Připravena bude bohatá rybí a zvěřinová tombola.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s  ČRS, z. s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže – podzimní kolo……KDY: 11. 12. 2022, KDE: Sportovní hala Sokolovna Nepomuk.