Rybářský rozcestník

Pufované rybářské nástrahy

I když na trhu existuje spousty výrobků pro lidi, výrobci rybářských nástrah nezůstávají pozadu a pufují pro ryby také různé suroviny, většinou obiloviny, jako pšeničná zrna, ale například také rýži. Pufované nástrahy jsou klíčem při rychlém chytání na položenou nebo plavanou. Jde o velmi oblíbené rybářské nástrahy, které se vyrábí v široké škále velikostí, barev, chutí i vůní. Jde o naprostou klasiku při lovu kaprovitých ryb. Právě měkké pufované nástrahy bývají velice úspěšné a proto jsou tak oblíbené u mnoha rybářů.

pufovane-nastrahy2pufovana-nastraha-cesnekovapufovana-psenice2pufovana-psenice5NástrahyExtrudovanépolevkova-zavarka-smazeny-hrasek1pufovana-nastraha-burizonypufovana-psenice4pufovane-nstrahy-smes-polskopufovana-nastraha-medovka-krmitko-feederpufovana-nastraha-jahoda-krmitko-extrudovany-chlebapufovana-nastraha-psenice-scopexpuvovana-nastrha-medovka-na-privesu-kukurici

Ideálně se hodí pufované nástrahy při klasické položené spolu s využitím krmítek či PVA materiálů, ovšem oblíbené jsou také u rybářů, kteří chytají pomocí feederových prutů. I při plavané mají své příznivce. K nejoblíbenějším pufovaným nástrahám určitě patří pufované kukuřičné nástrahy, dále pšeničné pufiny a v neposlední řadě také pufovaná rýže nebo kousky extrudovaného chleba. V rybářských obchodech na sáčcích můžeme nalézt kromě slova pufovaná, také pojmy jako extrudovaná, či foukaná nástraha!

Oblíbené barvy pufovaných nástrah, příchutě med a jahoda….

A co je vlastně pufování?

Slovo pufování zná málokdo, výrobkům se spíš říká lidově „polystyren“. Speciální technologie zpracovává celá, neopracovaná zrna, zachovává výživové hodnoty, ale i příjemnou specifickou chuť obilovin, ale také například pečiva. I když na trhu existuje spousty výrobků pro lidi, výrobci rybářských nástrah nezůstávají pozadu a pufují pro ryby většinou právě obiloviny, jako pšeničná zrna, ale například také rýži. Zrna se pufují a pak dochucují různými aromaty.

Pufované nástrahy se dají nastražit nejen na háček…

Pufované výrobky se dají koupit jak v rybářských potřebách, tak i v obchodech pro lidi, kde je najdete mezi sladkostmi, nebo dobrotami ve zdravé výživě.

Někdo pufované nástrahy používá hojně, jiný jen občas, pravý boilies kaprař asi vůbec. 🙂 Ale pravda je taková, že jde o velice účinné nástrahy, které stojí za to mít ve svém repertoáru, když vyrazíte k vodě. Hlavně při krátkých vycházkách a chytání na jemno, vám často mohou pomoci k pěkným úlovkům.

Nejčtenější články

Bivakování u vody aneb problémy kolem pobytu u vody a to nejen v nočních hodinách

Bohužel stanovat si nemůžeme, kde se nám zachce. I když dnes legislativou není obecně zakázané bivakovat na státních pozemcích, přesto si nemůžeme všude rozložit stan a přenocovat. Buď to místně zakazují obecní nebo městské vyhlášky, nebo i některé zákony na ochranu přírody. Pak také musíme ctít soukromé pozemky, kde jen vlastník pozemku nám může povolit tento užívat, například také k přenocování. A co my rybáři? Máme nějakou výjimku nebo legislativa na nás nemyslí? Obecně má rybář právo se skrýt před deštěm a větrem, ovšem bližší specifikace v zákonech není, myslím tím upřesnění, kde je hranice mezi přístřeškem proti dešti a stanem, který již mnohým vadí…

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná především v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Chleba či rohlík nastražený pomocí gumičky a roztahovače kroužků

Nastražit pomocí gumiček a roztahovače kroužků lze jak peletky, tak po mírné úpravě i bolies koule. Ale co tak zkusit nastražit chlebovou kůrku či jiné pečivo? Jde to!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím