Martin a Rosťa za team Čvachta.cz. Kluci, kteří se věnují rybaření od dob kdy odhodili plínky. Díky jejich otcům si prošli rybařinou od úplných začátků a nasbírali cenné zkušenosti a možná právě proto zůstali normální. Sjeli jsme už pár závodů a uvidíme jak se popereme s nástrahami na Hejlově …
Co si budeme povídat, žádný člověk nevydrží několik dnů sedět u prutů a nespat. Při klasickém chytání na položenou, se signalizátory záběru, to není problém, to si rybář, sedící u prutů, může přeci jen zdřímnout, ale co když chytáte s feederovými pruty? Jak řešíte situaci, kdy si chcete na chvíli odpočinout od upřeného zírání na špičky prutů? To nemluvím o únavě, sedíme u prutů, nic se zrovna neděje, naše těla nám vypoví službu a na chvíli usneme. Jasně, nemělo by se to stát, ale děje se to.
Vážení přátelé sportovního rybolovu a handicapovaných rybářů, dovolujeme si Vás informovat o akci, mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané 2019. Kdy? 9. –16. června 2019 Kde? Revír: kanál Scolmatore (Pisa), Itálie.
Na rybářském trhu existují také rychle vyměnitelné zátěže, která rybáři nabízejí celou řadu možností při vyvažování návnad. Koupit se dají v několika velikostech. Zátěže se dají šikovně připevnit na návazec nebo vlasec, ale na rozdíl od tmelu nebo klasických broků nespadnou nebo ani se nepřemístí během nahazování či ataku ryb. Přitom je lze snadno sundat a přitom nepoškodit vlasec, či pletenku, což je problém u jiných tipů zátěží.
Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…
Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.
Během 18 století začínají některé rybníky mizet, majitelé je začali přeměňovat na louky, pastviny a pole. Příčinou byla především produkce sena, potom brambor a dalších plodin. Ve velkém se začínal chovat skot, seno bylo rovněž potřeba pro koně. Nezanedbatelná byla i produkce hnoje, která chovaná zvířata produkovala, používal se na hnojení polí. V roce 1791 na Českokrumlovsku vyšlo nařízení, že na každém panství se má vypustit několik rybníků a přeměnit v louky a pole…
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 775 684 842
rybarskyrozcestnik(@)seznam.cz
Copyright 2023 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.