Rybářský rozcestník

V4 Team Method Feeder Cup pod záštitou předsedy SÚS

Ve dnech 13. – 15. 10. 2023 se uskuteční na vodní ploše Písková Lhota 1. ročník V4 Team Method Feeder Cup, nad kterým převzal záštitu předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner….

Závodu se zúčastní vždy po třech týmech z Polska, Maďarska, Slovenska a Česka. Nápad uspořádat takový typ závodu se zrodil v mé hlavě při cestě ze závodu v Maďarsku.

V říjnu loňského roku jsme oslovili s nápadem přímo ČRS, ale tam neprojevili žádný zájem, a tak jsme oslovili předsedu SÚS pana Hýbnera, který nám vyšel vstříc už v loňském roce při pořádání prvního ročníku Method feeder ligy. Nápad ho zaujal a nabídl nám pomoc se závodem, zajištění organizačních věcí, hlavně při komunikaci s maďarským rybářským svazem. Ten dokonce tento závod zařadil do svého, již velmi nabitého sportovního kalendáře, což předpovídalo, že Maďaři pošlou k nám to nejlepší a laťka tak bude nastavena velmi vysoko.

Písková Lhota pak byla jasná volba, jednak z důvodu vynikajícího přístupu z dálnice, hezkým břehům a skvělému zarybnění. Bohužel, typicky method feederovou vodu, tak jak ji známe z Polska, Slovenska nebo Maďarska u nás nemáme a sami jsme zvědaví, zda někdy nějaká v Česku vznikne.

Program na pískovně:

Úterý – čtvrtek (10. – 12. 10.)

od 9.00 do 19.00 neoficiální tréninky

Čtvrtek – neděle (12. 10. – 15. 10.)

9.00 – 18.00 bude možnost vyzkoušet a zakoupit produkty pro lov method

Pátek (13. 10.)

10.00 – 15.00 oficiální trénink

17.15 oficiální zahájení

Sobota (14. 10.)

10.00 – 15.00 závod

Neděle (15. 10.)

10.00 – 15.00 závod

17.30 vyhlášení výsledků

Více zde: V4 Team Method Feeder Cup pod záštitou předsedy SÚS…

 

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Víte co dělají někteří rybáři když ryby neberou? Jdou na houby!

Ve vedrech po deštích se nám tento týden moc nevedlo, ryby nespolupracovali. Občas sice přišel nějaký kapřík, cejn či plotice. Dokonce jsme nachytali několik podouství, ale větší kapr, nebo sumec ne a ne si všimnout našich dobrot, co jsme máčeli ve vodě. A tak můj parťák, při venčení Sárinky, naší hlídačky, prošel křoví a zarostlé houští kolem našeho tábora…

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.