Rybářský rozcestník

Pěnový polyetylén (PE pěna) na háčky

Skladování háčků, věčný rybářův problém. I když je dáme do přihrádky nějakého pořadače, stejně z nich vznikne po chvíli chuchvalec, který se těžko rozdělává. A jak to píchá! 🙂 Máme tu tip, jak jednou provždy skončit s věčným hlavolamem, chuchvalcem háčků, za který by se nemusel stydět ani Jaroslav Foglar, když psal o ježkovi v kleci. Využijte PE pěnu z krabic.

PE pěna, tedy přesně pěnový expandovaný polyetylén s uzavřenou buněčnou strukturou je skvělý právě na rybářské háčky. Výplňový materiál, která najdeme v krabicích při koupi například nějaké elektroniky, se skvěle hodí na rybářské háčky a návazce, které do pěny zapícháme tak, že se již nikdy nenapíchneme na hrot háčku, při jejich třídění a rozdělávání, když se nám do sebe zaklesnou v přihrádce pořadače.

Místo zdlouhavého vysvětlování dávám na ukázku pár fotografií.

Háčky zapíchnuté v desce z LDPE pěny…

Pohled z boku, hroty háčku jsou schované v pěně….

Budeme rádi, když i vaše skvělé vychytávky nám pošlete, stačí jedno, nebo dvě fotografie a nějaký krátký text pro vysvětlení. My se s nimi rádi podělíme s dalšími rybáři na našem webu i na stránkách na Facebooku.

Nejčtenější články

Swinger nahrazený kolíčkem na prádlo a gumou

Nahradit rozbitý swinger kolíčkem na prádlo a gumou napadlo mého kamaráda poměrně nedávno. V nouzi si prostě rybář musí umět poradit. Ovšem všechny nás šokovalo, že celý systém pak fungoval lépe, jako s klasickým swingerem.

Velké sousto z kukuřice pro větší kapry

Velké sousto vyselektuje drobnější ryby a tak záběr přijde jen od většího kusu. To docílíme použitím více kukuřic najednou napíchnutých na přívěs háčku s očkem uvázaného pomocí bezuzlového vázání …

Hák na zajištění prutu

Občas za to ryby umějí pěkně vzít, zvláště ty větší. Pak nezbývá, než být nachystaný, sedět u prutů a stihnout okamžitě zareagovat. Ovšem hlavně při delších výpravách být stále ve střehu prostě není možné. Pak se hodí mít pruty pěkně zajištěné, aby ryby neměli šanci je stáhnout do vody.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím