Rybářský rozcestník

Pěnový polyetylén (PE pěna) na háčky

Skladování háčků, věčný rybářův problém. I když je dáme do přihrádky nějakého pořadače, stejně z nich vznikne po chvíli chuchvalec, který se těžko rozdělává. A jak to píchá! 🙂 Máme tu tip, jak jednou provždy skončit s věčným hlavolamem, chuchvalcem háčků, za který by se nemusel stydět ani Jaroslav Foglar, když psal o ježkovi v kleci. Využijte PE pěnu z krabic.

PE pěna, tedy přesně pěnový expandovaný polyetylén s uzavřenou buněčnou strukturou je skvělý právě na rybářské háčky. Výplňový materiál, která najdeme v krabicích při koupi například nějaké elektroniky, se skvěle hodí na rybářské háčky a návazce, které do pěny zapícháme tak, že se již nikdy nenapíchneme na hrot háčku, při jejich třídění a rozdělávání, když se nám do sebe zaklesnou v přihrádce pořadače.

Místo zdlouhavého vysvětlování dávám na ukázku pár fotografií.

Háčky zapíchnuté v desce z LDPE pěny…

Pohled z boku, hroty háčku jsou schované v pěně….

Budeme rádi, když i vaše skvělé vychytávky nám pošlete, stačí jedno, nebo dvě fotografie a nějaký krátký text pro vysvětlení. My se s nimi rádi podělíme s dalšími rybáři na našem webu i na stránkách na Facebooku.

Nejčtenější články

Chytání nástražních rybek, jejich přechování

Jedna věc je nástražní rybky umět chytit a druhá věc je dokázat uchovat tak, aby vydržely a neumřely dříve, než jsi je doneseme na lovné místo, kde chceme dostat nějakou tu svoji vysněnou dravou rybu.

Chytání sumců na položenou se silonkovými koulemi

Občas je třeba sumce překvapit něčím novým, zvláště v místech, kde je velký tlak ostatních rybářů. Sumci se stávají k běžným nástrahám, na které narážejí na každém kousku revíru, pak se hodí je překvapit něčím, co neznají. Silná vůně je může přesvědčit k nasátí právě té naší nástrahy. A k tomu jsou skvělé právě silonkové sumčí bomby, přesně tedy koule ze silonek, což je velmi účinná nástraha na sumce.

Rybářská technika chytání – plavaná

Plavaná, tedy lov se splávkem, to je základní rybolovná technika, kterou musí umět, tedy alespoň její základy, každý rybář. Je to snad jedna z nejstarších technik chytání ryb na udici. A pro vás, úplné začátečníky, o co vlastně jde? Jak název napovídá, jde o chytání na splávek, pod kterým je zátěž, která vyvažuje splávek, pak také vlasec s háčkem a nástrahou. A k čemu ten splávek? Ten má několik funkcí, ale ta nejdůležitější je, že podle jeho pohybu rybář pozná záběr ryby.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím