Rybářský rozcestník

Jak uchovat kukuřici z plechovky

Kukuřice rozhodně patří mezi nejoblíbenější rybářské nástrahy i návnady. Ale co s ní, když otevřeme plechovku a všechnu ji nepoužijeme? Lze ji bez užitku naházet do vody, což je ale dost neekonomické, nebo si ji můžeme uchovat na příští výpravu.

NakládanáPop-upPerníkováBarvenáNakládanákukurice-sklo-ruka

Jakmile otevřeme konzervu s kukuřicí, je lepší ji celou použít. Pokud nám ji ale hodně zbude, je to škoda. Špatně se kukuřice v otevřené plechovce skladuje, konzerva se také může v autě převrhnout a obsah vylít, atd. V otevřené plechovce, pokud vylijeme nálev, nám pak rychle kukuřice okorá. Také v teple ráda plesniví a kysne. Prostě lepší je kukuřici celou vypotřebovat, než ji vést domů v otevřené plechovce.

Dříve jsem raději kupoval menší plechovky kukuřice, tím jsem problém s kukuřicí občas vyřešil, použil jsem ji méně, část použil jako nástrahu, zbytek jsem vysypal do směsi určené na zakrmení. Ovšem někdy potřebuji kukuřice jen na háček a je mi líto otevřít konzervu a celou ji spotřebovat za každou cenu i když zrovna ryby neberou.

Nakládaná kukuřice – neochucená, ve skle…

Jednou jsem čistě náhodou místo konzervy koupil naloženou kukuřice ve skle. Použil jsem jen část, zbytek jsem díky víčku důkladně uzavřel a celý obsah nechal s ostatním krmením pěkně v chladu. Kukuřice nejen že mě nezkysla, ale ani nezačala plesnivět! Tak jsem zjistil, že je daleko výhodnější na kratší výpravy, kdy spotřebuji jen menší množství kukuřice, kupovat tu ve skle. Další možností je pak kukuřici koupit i naloženou, uzavřenou v klasické konzervě, ale po otevření celý obsah vylít do čisté sklenice s víčkem. Pak kukuřice vydrží mnohem a mnohem déle. Vyzkoušejte můj tip, jak jednoduše zachránit již načatou konzervu kukuřice.

Další pokračování tohoto článku najdete zde: Jak uchovat kukuřici z plechovky – 2 část

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Víte co dělají někteří rybáři když ryby neberou? Jdou na houby!

Ve vedrech po deštích se nám tento týden moc nevedlo, ryby nespolupracovali. Občas sice přišel nějaký kapřík, cejn či plotice. Dokonce jsme nachytali několik podouství, ale větší kapr, nebo sumec ne a ne si všimnout našich dobrot, co jsme máčeli ve vodě. A tak můj parťák, při venčení Sárinky, naší hlídačky, prošel křoví a zarostlé houští kolem našeho tábora…

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.