Rybářský rozcestník

Chytání v režimu „NONSTOP“ s feederovým prutem

Co si budeme povídat, žádný člověk nevydrží několik dnů sedět u prutů a nespat. Při klasickém chytání na položenou, se signalizátory záběru, to není problém, to si rybář, sedící u prutů, může přeci jen zdřímnout, ale co když chytáte s feederovými pruty? Jak řešíte situaci, kdy si chcete na chvíli odpočinout od upřeného zírání na špičky prutů? To nemluvím o únavě, sedíme u prutů, nic se zrovna neděje, naše těla nám vypoví službu a na chvíli usneme. Jasně, nemělo by se to stát, ale děje se to.

feeder-elektronicky-hlasic2feeder-elektronicky-hlasic1

Jednoduché řešení je vytáhnout pruty a jít spát, ale to žádný zapálený rybář prahnoucí po nějakém pěkném úlovku většinou neudělá. Já při chytání s feederovými pruty, pokud se tak na ně nemám čas, či chuť soustředit, prostě povolím brzdu a na špičku prutu dám rolničku. Další možností je pak přidat pod prut přídavnou vidličku s hlásičem záběru. Samozřejmě, u jemného lovu na feeder je to nesmysl, ale u chytání větších ryb, nebo dokonce dravců s feederovými pruty je to skvělá vychytávka.

Přídavná vidlička se signalizátorem záběru mě již často zachránila pěkný úlovek, když jsem se zrovna moc nesoustředil….

Tento způsob se mě osvědčil jak při lovu na candáty, tak na úhoře či menší sumce, které také chytám na heavy feederové pruty. S rolničkou či připoslechem si zajistím větší klid na duši, že mě žádný pěkný záběr neuteče, ani když se zrovna zakecám s kamarády nebo si jen prostě, sedíce u prutu, jen tak únavou dáchnu. 🙂

A ještě jedna poznámka, ano, mohu změnit taktiku lovu a chytat na klasické kaprové pruty, ale já prostě feederové pruty miluji a klasické kaprové pruty k vodě již několik let nevozím!

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.