Rybářský rozcestník

Chytání v režimu „NONSTOP“ s feederovým prutem

Co si budeme povídat, žádný člověk nevydrží několik dnů sedět u prutů a nespat. Při klasickém chytání na položenou, se signalizátory záběru, to není problém, to si rybář, sedící u prutů, může přeci jen zdřímnout, ale co když chytáte s feederovými pruty? Jak řešíte situaci, kdy si chcete na chvíli odpočinout od upřeného zírání na špičky prutů? To nemluvím o únavě, sedíme u prutů, nic se zrovna neděje, naše těla nám vypoví službu a na chvíli usneme. Jasně, nemělo by se to stát, ale děje se to.

feeder-elektronicky-hlasic2feeder-elektronicky-hlasic1

Jednoduché řešení je vytáhnout pruty a jít spát, ale to žádný zapálený rybář prahnoucí po nějakém pěkném úlovku většinou neudělá. Já při chytání s feederovými pruty, pokud se tak na ně nemám čas, či chuť soustředit, prostě povolím brzdu a na špičku prutu dám rolničku. Další možností je pak přidat pod prut přídavnou vidličku s hlásičem záběru. Samozřejmě, u jemného lovu na feeder je to nesmysl, ale u chytání větších ryb, nebo dokonce dravců s feederovými pruty je to skvělá vychytávka.

Přídavná vidlička se signalizátorem záběru mě již často zachránila pěkný úlovek, když jsem se zrovna moc nesoustředil….

Tento způsob se mě osvědčil jak při lovu na candáty, tak na úhoře či menší sumce, které také chytám na heavy feederové pruty. S rolničkou či připoslechem si zajistím větší klid na duši, že mě žádný pěkný záběr neuteče, ani když se zrovna zakecám s kamarády nebo si jen prostě, sedíce u prutu, jen tak únavou dáchnu. 🙂

A ještě jedna poznámka, ano, mohu změnit taktiku lovu a chytat na klasické kaprové pruty, ale já prostě feederové pruty miluji a klasické kaprové pruty k vodě již několik let nevozím!

Nejčtenější články

Lov kaprů tzv. „na trhačku“ (pomocí kolíčků na prádlo)

Kapry metodou trhačky, tzv. „na kolíčky“, chytáme z několika důvodů. Především všude tam, kde je hodně silný proud a máme problém udržet své montáže pěkně v klidu u dna na námi zvoleném místě. Dalším důvodem může být hodně nečistot plovoucích jak na hladině, tak pod ní, například po bouřích, velkých lijácích a podobně. Vlasec vedený vzduchem nad vodou totiž není strhávaný proudem a nepořádek unášený vodou se na něj nemá jak zachytit.

Swinger nahrazený kolíčkem na prádlo a gumou

Nahradit rozbitý swinger kolíčkem na prádlo a gumou napadlo mého kamaráda poměrně nedávno. V nouzi si prostě rybář musí umět poradit. Ovšem všechny nás šokovalo, že celý systém pak fungoval lépe, jako s klasickým swingerem.

Velké sousto z kukuřice pro větší kapry

Velké sousto vyselektuje drobnější ryby a tak záběr přijde jen od většího kusu. To docílíme použitím více kukuřic najednou napíchnutých na přívěs háčku s očkem uvázaného pomocí bezuzlového vázání …

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím