Rybářský rozcestník

Chytání v režimu „NONSTOP“ s feederovým prutem

Co si budeme povídat, žádný člověk nevydrží několik dnů sedět u prutů a nespat. Při klasickém chytání na položenou, se signalizátory záběru, to není problém, to si rybář, sedící u prutů, může přeci jen zdřímnout, ale co když chytáte s feederovými pruty? Jak řešíte situaci, kdy si chcete na chvíli odpočinout od upřeného zírání na špičky prutů? To nemluvím o únavě, sedíme u prutů, nic se zrovna neděje, naše těla nám vypoví službu a na chvíli usneme. Jasně, nemělo by se to stát, ale děje se to.

feeder-elektronicky-hlasic2feeder-elektronicky-hlasic1

Jednoduché řešení je vytáhnout pruty a jít spát, ale to žádný zapálený rybář prahnoucí po nějakém pěkném úlovku většinou neudělá. Já při chytání s feederovými pruty, pokud se tak na ně nemám čas, či chuť soustředit, prostě povolím brzdu a na špičku prutu dám rolničku. Další možností je pak přidat pod prut přídavnou vidličku s hlásičem záběru. Samozřejmě, u jemného lovu na feeder je to nesmysl, ale u chytání větších ryb, nebo dokonce dravců s feederovými pruty je to skvělá vychytávka.

Přídavná vidlička se signalizátorem záběru mě již často zachránila pěkný úlovek, když jsem se zrovna moc nesoustředil….

Tento způsob se mě osvědčil jak při lovu na candáty, tak na úhoře či menší sumce, které také chytám na heavy feederové pruty. S rolničkou či připoslechem si zajistím větší klid na duši, že mě žádný pěkný záběr neuteče, ani když se zrovna zakecám s kamarády nebo si jen prostě, sedíce u prutu, jen tak únavou dáchnu. 🙂

A ještě jedna poznámka, ano, mohu změnit taktiku lovu a chytat na klasické kaprové pruty, ale já prostě feederové pruty miluji a klasické kaprové pruty k vodě již několik let nevozím!

Nejčtenější články

Chytání nástražních rybek, jejich přechování

Jedna věc je nástražní rybky umět chytit a druhá věc je dokázat uchovat tak, aby vydržely a neumřely dříve, než jsi je doneseme na lovné místo, kde chceme dostat nějakou tu svoji vysněnou dravou rybu.

Chytání sumců na položenou se silonkovými koulemi

Občas je třeba sumce překvapit něčím novým, zvláště v místech, kde je velký tlak ostatních rybářů. Sumci se stávají k běžným nástrahám, na které narážejí na každém kousku revíru, pak se hodí je překvapit něčím, co neznají. Silná vůně je může přesvědčit k nasátí právě té naší nástrahy. A k tomu jsou skvělé právě silonkové sumčí bomby, přesně tedy koule ze silonek, což je velmi účinná nástraha na sumce.

Rybářská technika chytání – plavaná

Plavaná, tedy lov se splávkem, to je základní rybolovná technika, kterou musí umět, tedy alespoň její základy, každý rybář. Je to snad jedna z nejstarších technik chytání ryb na udici. A pro vás, úplné začátečníky, o co vlastně jde? Jak název napovídá, jde o chytání na splávek, pod kterým je zátěž, která vyvažuje splávek, pak také vlasec s háčkem a nástrahou. A k čemu ten splávek? Ten má několik funkcí, ale ta nejdůležitější je, že podle jeho pohybu rybář pozná záběr ryby.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím