Rybářský rozcestník

Chytání v režimu „NONSTOP“ s feederovým prutem

Co si budeme povídat, žádný člověk nevydrží několik dnů sedět u prutů a nespat. Při klasickém chytání na položenou, se signalizátory záběru, to není problém, to si rybář, sedící u prutů, může přeci jen zdřímnout, ale co když chytáte s feederovými pruty? Jak řešíte situaci, kdy si chcete na chvíli odpočinout od upřeného zírání na špičky prutů? To nemluvím o únavě, sedíme u prutů, nic se zrovna neděje, naše těla nám vypoví službu a na chvíli usneme. Jasně, nemělo by se to stát, ale děje se to.

feeder-elektronicky-hlasic2feeder-elektronicky-hlasic1

Jednoduché řešení je vytáhnout pruty a jít spát, ale to žádný zapálený rybář prahnoucí po nějakém pěkném úlovku většinou neudělá. Já při chytání s feederovými pruty, pokud se tak na ně nemám čas, či chuť soustředit, prostě povolím brzdu a na špičku prutu dám rolničku. Další možností je pak přidat pod prut přídavnou vidličku s hlásičem záběru. Samozřejmě, u jemného lovu na feeder je to nesmysl, ale u chytání větších ryb, nebo dokonce dravců s feederovými pruty je to skvělá vychytávka.

Přídavná vidlička se signalizátorem záběru mě již často zachránila pěkný úlovek, když jsem se zrovna moc nesoustředil….

Tento způsob se mě osvědčil jak při lovu na candáty, tak na úhoře či menší sumce, které také chytám na heavy feederové pruty. S rolničkou či připoslechem si zajistím větší klid na duši, že mě žádný pěkný záběr neuteče, ani když se zrovna zakecám s kamarády nebo si jen prostě, sedíce u prutu, jen tak únavou dáchnu. 🙂

A ještě jedna poznámka, ano, mohu změnit taktiku lovu a chytat na klasické kaprové pruty, ale já prostě feederové pruty miluji a klasické kaprové pruty k vodě již několik let nevozím!

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím