Rybářský rozcestník

Pečivo v zátěži

I když jde o takovou „blbůstku“, často mě právě takto vytuněná zátěž přinesla záběr. Pečivo, umístěné v oku olova, umí nalákat k háčku pěkné ryby včetně kaprů. A pokud nemáte po ruce kus rohlíku či chleba, zkuste zátěž naládovat například kouskem obalovací pasty.

vytuněnévytuněnévytuněnéfizz

Hlavně při rychlém, akčním chytání, například s feederovým prutem, mě občas okolnosti donutí místo krmítka použít jen zátěž. Jde především o lovná místa v hodně proudné vodě, nebo tam, kde prostě krmítko není vhodné použít. Ovšem hendikep olova je ta skutečnost, že přicházíme o možnost zakrmení lovného místa přímo u háčku. Ale to není tak docel pravda!

I zátěž můžeme vytunit. Například ji obalit obalovací pastou. A je tu i další možnost. Mě často, k úspěšnému záběru, pomohlo strčit do oka olova kus rohlíku nebo chleba. Zkušení rybáři vědí, že právě pečivo patří mezi nejúspěšnější nástrahy právě při rychlém chytání s feederovým prutem, ale i s pruty klasickými. Pečivo je stále v kurzu i přes rozšířené moderní nástrahy jako je boilies nebo pelety.

Pečivo umístěné v zátěži, tak to opravdu funguje…

A tak občas zkuste vhodnou zátěž, například olovo s volným prostorem uprostřed, naládovat nějakou návnadou. Rozhodně tak zvýšíte svoji šanci na záběr. Při rychlejším chytání stačí kousek pečiva, při delší době, kdy necháváme prut nastražený na lovném místě déle, je pak skvělé olovo naplnit nějakou obalovací pastou.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2021 – revíry, na kterých lze chytat 24 hodin

Oblíbenost nonstop revíru u rybářů každým rokem stoupá a není divu. Každý zkušený rybář ví, že právě v nočních hodinách může přijít opravdový trofejní úlovek. Ovšem revíry, kde se může chytat 24 hodin má každý kraj jen několik. Tady je jejich seznam.

Jak správně namotat vlasec či pletenku na naviják

I když jde o článek pro začínající rybáře, ze zkušenosti vím, že i mnoho rybářů, co chytají již mnoho let, neumí správně namotat vlasec či pletenku na cívku navijáku. Existuje totiž pár důležitých kroků, jak správně na to a neměl by se ani jeden z nich podcenit či dokonce vynechat.

Kouzla s tygřím ořechem, aneb jak docílit, aby tygří ořech kapři našli

Tygří ořech patří stále více k těm nejoblíbenějším návnadám zkušených kaprařů. Ti nejzkušenější pak na něj také chytají. Tygří ořechy se dají prezentovat rybám jen tak, položené na dně, nebo je lze mírně přizvednou či dokonce nechat plavat jako Pop UP nástrahu, aby je kapři či amuři určitě nepřehlédli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím