Rybářský rozcestník

Pečivo v zátěži

I když jde o takovou „blbůstku“, často mě právě takto vytuněná zátěž přinesla záběr. Pečivo, umístěné v oku olova, umí nalákat k háčku pěkné ryby včetně kaprů. A pokud nemáte po ruce kus rohlíku či chleba, zkuste zátěž naládovat například kouskem obalovací pasty.

vytuněnévytuněnévytuněnéfizz

Hlavně při rychlém, akčním chytání, například s feederovým prutem, mě občas okolnosti donutí místo krmítka použít jen zátěž. Jde především o lovná místa v hodně proudné vodě, nebo tam, kde prostě krmítko není vhodné použít. Ovšem hendikep olova je ta skutečnost, že přicházíme o možnost zakrmení lovného místa přímo u háčku. Ale to není tak docel pravda!

I zátěž můžeme vytunit. Například ji obalit obalovací pastou. A je tu i další možnost. Mě často, k úspěšnému záběru, pomohlo strčit do oka olova kus rohlíku nebo chleba. Zkušení rybáři vědí, že právě pečivo patří mezi nejúspěšnější nástrahy právě při rychlém chytání s feederovým prutem, ale i s pruty klasickými. Pečivo je stále v kurzu i přes rozšířené moderní nástrahy jako je boilies nebo pelety.

Pečivo umístěné v zátěži, tak to opravdu funguje…

A tak občas zkuste vhodnou zátěž, například olovo s volným prostorem uprostřed, naládovat nějakou návnadou. Rozhodně tak zvýšíte svoji šanci na záběr. Při rychlejším chytání stačí kousek pečiva, při delší době, kdy necháváme prut nastražený na lovném místě déle, je pak skvělé olovo naplnit nějakou obalovací pastou.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Pozvánka na závod Neratovický sumec 2022

Místní organizace Neratovice zved na rybářský závod „Neratovický sumec 2022“, který se koná 23. – 25. 9. 2022 na revíru Labe 16M – Mlékojedy pískovna….