Rybářský rozcestník

Pečivo v zátěži

I když jde o takovou „blbůstku“, často mě právě takto vytuněná zátěž přinesla záběr. Pečivo, umístěné v oku olova, umí nalákat k háčku pěkné ryby včetně kaprů. A pokud nemáte po ruce kus rohlíku či chleba, zkuste zátěž naládovat například kouskem obalovací pasty.

vytuněnévytuněnévytuněnéfizz

Hlavně při rychlém, akčním chytání, například s feederovým prutem, mě občas okolnosti donutí místo krmítka použít jen zátěž. Jde především o lovná místa v hodně proudné vodě, nebo tam, kde prostě krmítko není vhodné použít. Ovšem hendikep olova je ta skutečnost, že přicházíme o možnost zakrmení lovného místa přímo u háčku. Ale to není tak docel pravda!

I zátěž můžeme vytunit. Například ji obalit obalovací pastou. A je tu i další možnost. Mě často, k úspěšnému záběru, pomohlo strčit do oka olova kus rohlíku nebo chleba. Zkušení rybáři vědí, že právě pečivo patří mezi nejúspěšnější nástrahy právě při rychlém chytání s feederovým prutem, ale i s pruty klasickými. Pečivo je stále v kurzu i přes rozšířené moderní nástrahy jako je boilies nebo pelety.

Pečivo umístěné v zátěži, tak to opravdu funguje…

A tak občas zkuste vhodnou zátěž, například olovo s volným prostorem uprostřed, naládovat nějakou návnadou. Rozhodně tak zvýšíte svoji šanci na záběr. Při rychlejším chytání stačí kousek pečiva, při delší době, kdy necháváme prut nastražený na lovném místě déle, je pak skvělé olovo naplnit nějakou obalovací pastou.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

NONSTOP – lov ryb po půlnoci. Proč s ním všichni dělají takovou vědu?

Dříve jsem byl velkým propagátorem lovu ryb pře půlnoc, nyní již mám pochyby, jak moc jde o výhodu moci chytat ryby celou noc. Po několika letech, co na revírech v NONSTOP režimu chytám, jsem totiž zjistil, že těch ryb, chycených v noci, zase až tak moc není.

Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

Zakrmovací pachová krmítka

Dnes je docela trendy, při chytání ryb, používat různé umělé nástrahy, například napodobeniny brouků, mušek, rybek, či jiných potvůrek žijících pod vodou nebo i kolem vody. Dnešní moderní rybář však má ve svém arzenálu i jiné umělotiny, například umělou kukuřici. A tak není divu, že někdo vymyslel i variantu lovu ryb s krmítkem, ale bez krmení, jen s houbičkou umístěnou v krmítku, která po nadipování dělá ve vodě podobnou práci, jako klasická zakrmovací směs.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím