Rybářský rozcestník

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

skládaciskládaciskládaciskládaci

Nádoba na vodu se při chytání ryb hodí pořád. Nejprve si z řeky můžeme nabrat vodu, kterou použijeme na namíchání zakrmovacích směsí, pak si ve vědru s vodou můžeme umívat ruce po manipulaci s rybou, nebo si je omýt po zakrmení lovného místa od zakrmovací směsi, co nám ulpěla na rukách, vědrem polévat úlovek ve vaničce… ale určitě vás napadne i více důvodů, proč mít na rybách nějakou tu nádobu.

Do nedávna jsem k vodě vozil především klasické kbelíky, ovšem ty jsou poměrně neskladné. Občas se mě také nějaký rozbil, například při pádu z auta, a hlavně, díky mému břichu, jsem se dost zapotil, než jsem do kýblu vodu z řeky nabral  to především tam, kde byl břeh vysoký, či přístup k vodě nebezpečný, například díky skalním výčnělkům. To nemluvím o tom, že se semnou podemletý břeh už několikráte utrhl a já skončil ve vodě, což v jarních a podzimních měsících není moc příjemné a ani v létě ne, pokud to nečekáte a zahučíte do vody zcela nečekaně. 🙂

Problém s vysokým břehem se dá řešit menším kbelíkem a kusem provazu, díky kterému eliminujeme nejen problém s velkým břichem, ale také problém se špatně přístupným, či neschůdným břehem, pokud si chceme nabrat nějakou tu vodu. Ale existuje i jiné řešení.

Skládací vědro s kvalitním madlem a provazem…

Už několik let se na rybářském trhu začali objevovat kbelíky skládací, z různých nepromokavých materiálů, které jsou velmi lehké a také velice skladné. Připadalo mě zbytečné investovat právě do těchto skládacích věder, když mohu použít různé kbelíčky od zakrmovacích směsí, či větší klasické kbelíky, přesto jsem si jeden menší pořídil, abych zjistil, co na něm někteří rybáři mají, že na ně nedají dopustit. A tak se stalo, že hned při první výpravě jsem kbelík rozbalil, popadl ho za jeho praktické držadlo odmotal kus provazu a nahodil do vody. První, co jsem si všiml, že po každém náhozu, díky svému tvaru (koupil jsem hranatý), se ihned potopil a okamžitě se mě povedlo nabrat téměř celý jeho obsah vodou, což se mě často s klasickým kbelíkem nepovedlo, protože ten plaval a ne a ne, aby se potopil a nabral vodu. Vytažení, díky silnějšímu provazu a do ruky dobře padnoucímu madlu nebyl problém, měl jsem naráz na břehu vědro plné vody z revíru a bez toho, abych se nějak zapotil. Uvědomil jsem si, že ten kbelík je opravdu šikovný.

Po dvou výpravách jsem se do těchto skládacích věder zamiloval. Nekecám, jde opravdu o skvělé pomocníky! Jsem rozhodnut, postupně si nakoupím ještě další dva a stanou se další mou nepostradatelnou pomůckou na mých výpravách k vodě.

Jaké mají tedy výhodu skládací nádoby oproti těm klasickým?

  • jsou velmi lehké
  • mají kvalitní madla s provazy pro použití i na vysokém břehu
  • minimálními transportními rozměry
  • téměř nerozbitný materiál… a skvěle se s nimi manipuluje.

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím