Rybářský rozcestník

Feederové krmítko zazátkované obalovací pastou

V momentě, kdy potřebujeme chytat ve větším proudu, musíme vyřešit problém, jak docílit pomalejšího uvolňování nástrahy z krmítka do okolí. Proud nám často krmítko vyprázdní moc rychle, což není žádoucí. Tento problém má několik řešení. Já například s oblibou používám, na zazátkování feederového krmítka, obalovací pastu.

feederovéfeederovéfeederové

Kdo chytá na hodně proudných řekách ví, jak je někdy těžké docílit pomalejšího, postupnějšího uvolňování krmítkové směsi z krmítka. Je několik možností, jak tento problém vyřešit. Lze použít feederová krmítka přímo určená do silnějšího proudu, nebo použít lepivější zakrmovací směs. Další možností je pak spodní část krmítka, nebo i vrchní zajistit například obalovací pastou.

Výhodou použití obalovací pasty či případně obalovacího těsta je ten fakt, že kromě zakrmovací směsi se na lovném místě do vody uvolňuje i vůně, chuť případně i mrak právě ze zakrmovací pasty. Přitom práce s patou nebo obalovacím těstem je jednoduchá. Prostě naplníme feederové krmítko zakrmovací směsí a pěkně z obou stran otvory zalepíme zakrmovací pastou, tak docílíme opravdu pozvolného uvolňování krmení z krmítka a dokážeme tak zatraktivnit ještě více lovné místo.

Obalovací pasta podstatně prodlouží dobu, po kterou se bude ovolňovat krmení z krmítka….

Kromě výhody pozvolného uvolňování krmení z krmítka díky pastě dokážeme znásobit váhu krmítka, což se nám v hodně proudné vodě může také hodit. Jen pozor, ať nepřetížíte špičku feederového prutu!

TIP: Pokud netušíte, proč jsou na obrázcích na feederovém krmítku ty pásky, přečtěte si další náš článek: Stahovací vázací páska na feeder krmítku.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Dipovací kleště, jejich použití

Moderní doba přináší na rybářský trh stále více různých nových produktů. Také v kategorii „rybářská bižuterie“ se stále objevují nové a nové pomůcky pro nás rybáře. Například dipovací kleště. Víte jak vypadají a k čemu slouží?

FOR FISHING 2021

12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím