Rybářský rozcestník

Feederové krmítko zazátkované obalovací pastou

V momentě, kdy potřebujeme chytat ve větším proudu, musíme vyřešit problém, jak docílit pomalejšího uvolňování nástrahy z krmítka do okolí. Proud nám často krmítko vyprázdní moc rychle, což není žádoucí. Tento problém má několik řešení. Já například s oblibou používám, na zazátkování feederového krmítka, obalovací pastu.

feederovéfeederovéfeederové

Kdo chytá na hodně proudných řekách ví, jak je někdy těžké docílit pomalejšího, postupnějšího uvolňování krmítkové směsi z krmítka. Je několik možností, jak tento problém vyřešit. Lze použít feederová krmítka přímo určená do silnějšího proudu, nebo použít lepivější zakrmovací směs. Další možností je pak spodní část krmítka, nebo i vrchní zajistit například obalovací pastou.

Výhodou použití obalovací pasty či případně obalovacího těsta je ten fakt, že kromě zakrmovací směsi se na lovném místě do vody uvolňuje i vůně, chuť případně i mrak právě ze zakrmovací pasty. Přitom práce s patou nebo obalovacím těstem je jednoduchá. Prostě naplníme feederové krmítko zakrmovací směsí a pěkně z obou stran otvory zalepíme zakrmovací pastou, tak docílíme opravdu pozvolného uvolňování krmení z krmítka a dokážeme tak zatraktivnit ještě více lovné místo.

Obalovací pasta podstatně prodlouží dobu, po kterou se bude ovolňovat krmení z krmítka….

Kromě výhody pozvolného uvolňování krmení z krmítka díky pastě dokážeme znásobit váhu krmítka, což se nám v hodně proudné vodě může také hodit. Jen pozor, ať nepřetížíte špičku feederového prutu!

TIP: Pokud netušíte, proč jsou na obrázcích na feederovém krmítku ty pásky, přečtěte si další náš článek: Stahovací vázací páska na feeder krmítku.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Jak nastražit na velké ryby? Zkuste použít vlasový dvojpřívěs pod háčkem

Vlasová metoda používaná při chytání ryb je dnes již notoricky známá většině zkušených rybářů. Ovšem my tu máme ještě vyladěnější verzi. Místo jednoho vlasového přívěsu pod háčkem můžeme totiž navázat hned dva přívěsy.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím