Rybářský rozcestník

Feederové krmítko zazátkované obalovací pastou

V momentě, kdy potřebujeme chytat ve větším proudu, musíme vyřešit problém, jak docílit pomalejšího uvolňování nástrahy z krmítka do okolí. Proud nám často krmítko vyprázdní moc rychle, což není žádoucí. Tento problém má několik řešení. Já například s oblibou používám, na zazátkování feederového krmítka, obalovací pastu.

feederovéfeederovéfeederové

Kdo chytá na hodně proudných řekách ví, jak je někdy těžké docílit pomalejšího, postupnějšího uvolňování krmítkové směsi z krmítka. Je několik možností, jak tento problém vyřešit. Lze použít feederová krmítka přímo určená do silnějšího proudu, nebo použít lepivější zakrmovací směs. Další možností je pak spodní část krmítka, nebo i vrchní zajistit například obalovací pastou.

Výhodou použití obalovací pasty či případně obalovacího těsta je ten fakt, že kromě zakrmovací směsi se na lovném místě do vody uvolňuje i vůně, chuť případně i mrak právě ze zakrmovací pasty. Přitom práce s patou nebo obalovacím těstem je jednoduchá. Prostě naplníme feederové krmítko zakrmovací směsí a pěkně z obou stran otvory zalepíme zakrmovací pastou, tak docílíme opravdu pozvolného uvolňování krmení z krmítka a dokážeme tak zatraktivnit ještě více lovné místo.

Obalovací pasta podstatně prodlouží dobu, po kterou se bude ovolňovat krmení z krmítka….

Kromě výhody pozvolného uvolňování krmení z krmítka díky pastě dokážeme znásobit váhu krmítka, což se nám v hodně proudné vodě může také hodit. Jen pozor, ať nepřetížíte špičku feederového prutu!

TIP: Pokud netušíte, proč jsou na obrázcích na feederovém krmítku ty pásky, přečtěte si další náš článek: Stahovací vázací páska na feeder krmítku.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím