Rybářský rozcestník

Feederové krmítko zazátkované obalovací pastou

V momentě, kdy potřebujeme chytat ve větším proudu, musíme vyřešit problém, jak docílit pomalejšího uvolňování nástrahy z krmítka do okolí. Proud nám často krmítko vyprázdní moc rychle, což není žádoucí. Tento problém má několik řešení. Já například s oblibou používám, na zazátkování feederového krmítka, obalovací pastu.

feederovéfeederovéfeederové

Kdo chytá na hodně proudných řekách ví, jak je někdy těžké docílit pomalejšího, postupnějšího uvolňování krmítkové směsi z krmítka. Je několik možností, jak tento problém vyřešit. Lze použít feederová krmítka přímo určená do silnějšího proudu, nebo použít lepivější zakrmovací směs. Další možností je pak spodní část krmítka, nebo i vrchní zajistit například obalovací pastou.

Výhodou použití obalovací pasty či případně obalovacího těsta je ten fakt, že kromě zakrmovací směsi se na lovném místě do vody uvolňuje i vůně, chuť případně i mrak právě ze zakrmovací pasty. Přitom práce s patou nebo obalovacím těstem je jednoduchá. Prostě naplníme feederové krmítko zakrmovací směsí a pěkně z obou stran otvory zalepíme zakrmovací pastou, tak docílíme opravdu pozvolného uvolňování krmení z krmítka a dokážeme tak zatraktivnit ještě více lovné místo.

Obalovací pasta podstatně prodlouží dobu, po kterou se bude ovolňovat krmení z krmítka….

Kromě výhody pozvolného uvolňování krmení z krmítka díky pastě dokážeme znásobit váhu krmítka, což se nám v hodně proudné vodě může také hodit. Jen pozor, ať nepřetížíte špičku feederového prutu!

TIP: Pokud netušíte, proč jsou na obrázcích na feederovém krmítku ty pásky, přečtěte si další náš článek: Stahovací vázací páska na feeder krmítku.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Mikbaits Masters 2023

Zveme vás na 2. ročník Mikbaits Masters konaném na Podnovoveském rybníku od 1.6 do 4.6. 2023. Závod probíhá systémem chyt‘ a pust‘. Soutěží dvou-tříčlenná družstva, která loví na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem. Háčky s protihrotem povoleny! Povolen lov pouze na položenou délka návazce POVOLEN max. 80 cm!