Rybářský rozcestník

Lov amurů na ledový salát

Nedaří se vám chytit nějakého amura? Kukuřice, ovoce, ani sladké boilies koule nefungují? Vyzkoušejte chytání amurů na ledový salát!

lovlovlistalista

Je to tak, ledový salát je hodně účinná nástraha právě na amury. Stačí na háček, nebo pod něj, nastražit „harmoniku“ nebo „špíz“ z ledového salátu a hurá na ně. Já osobně ještě na přívěs háčku dávám buď malou pěnovku, nebo PopUp mini boilie, aby se celá nástraha pěkně vznášela těsně u dna. Ovšem na ledový salát lze chytat i ve vodním sloupci, stačí zvolit o něco větší PopUp kouli nebo chytací pěnu která salát s háčkem dokáže vynést do požadované výšky odedna.

„Špíz“ z ledového salátu a kousky pěny…

Tipy, jak na amury:

  • amuři milují větší množství nástrahy na jednom místě, proto se vyplatí i při chytání na ledový salát, hojně zakrmit lovné místo
  • je třeba sledovat místa, kudy amuři táhnou, pak jim do cesty nastražit „hodovací stůl“
  • skvělé jsou PVA výrobky a nastražení většího množství krmení přímo u háčku…

Vysvětlivky: Harmonikou myslíme několikrát přeložený kousek salátu. Špízem myslíme kousky natrhaného ledového salátu navlečeného pomocí boilie jehly na přívěs pod háčkem.

Nejčtenější články

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.