Rybářský rozcestník

Zdvojené, tandemové vláčecí nástrahy, umí dravce zaujmout

V jednom z předchozích článků jsme se zabývali tuněním gumových nástrah. Ale nejen, že je lze přepůlit a slepit v různých úžasných kombinacích, ale gumové vláčecí nástrahy se dají také nastražit, například na jigovou hlavičku, pěkně v tandemu, tedy dvě najednou. Ovšem kombinovat gumové nástrahy nemusíme jen mezi sebou, ale můžeme je také navázat společně s nástrahami kovovými, například se třpytkami. Prostě fantazii rybáře se meze nekladou.

zdvojenézdvojenézdvojenézdvojenéštika-zdvojenécandát-přívlač-zdvojené

Ano, ryby v našich vodách jsou stále chytřejší. Nebo ne? Já myslím, že díky velkému množství rybářů jsou opravdu některé ryby našich vod hodně zkušené a dokáží nás rybáře někdy dost potrápit. Prostě neberou a neberou. A tak nám rybářům nezbývá, než být stále lstivější a vymýšlet atraktivnější nástrahy, kterým prostě ryby neodolají. Mám tu dnes tip na tandemové nástrahy, tedy nástrahy, které spolu různě kombinujeme tak, aby jsem zvýšili jejich atraktivnost ve vodě a tak dokázali přemluvit i ty nejzkušenější trofejní ryby k útoku. O co jde?

Zdvojené – tandemové vláčecí nástrahy…

Tandemové vláčecí nástrahy – různé kombinace:

  • dvě gumové nástrahy, jedna větší, druhá menší…
  • gumová nástraha před třpytkou
  • streamer spolu s gumovou nástrahou
  • dvě rotační třpytky za sebou…

Dvě gumové nástrahy na jigové hlavičce….

Má nejoblíbenější kombinace….

Třpytka rotačka v kombinaci s malou gumovou nástrahou….

Fantazii a šikovnosti rybáře se meze nekladou. Opravdu těch variací je mnoho. Já nejraději k sobě dávám větší a menší gumovou nástrahu, s tím, že menší dávám buď před tu velkou, nebo naopak nahoru nad tu větší. Ovšem také rád kombinuji třpytky, na které přidávám nějakou menší gumovou napodobeninu rybky. Zdvojené vláčecí nástrahy mě již často zachránili krk, když jsem na ty klasické jednoduché nedokázal nic chytit. Především štikám se zdvojené, tedy tandemové nástrahy hodně líbí. Ovšem občas dokáží přesvědčit i candáty, menší pak i okouny.

Nejčtenější články

Haltýř z pračky

Tam, kde je povolený haltýř, tedy bedna na živé rybky, která se pokládá na dno toku, lze ho vyrobit jednoduše ze staré pračky, do které se prádlo dávalo vrchem.

Chytání ryb s bičem

Asi nejlevnější způsob lovu ryb je pomocí biče. Tedy teleskopického prutu bez navijáku, který je skvělý nejen pro malé děti a začínající rybáře, ale také například pro zkušené rybáře lovící nástražní rybky. Sportovní rybáři pak biče používají i při závodech, tedy nejde jen o hračku ale o pruty, za které se nestydí ani profesionální sportovci.

Volba zrnitosti krmení při lovu s method feeder krmítky

Při chytání s method feeder krmítkem je volba zrnitosti krmení velmi důležitá. Kdy chytat se směsí extra jemnou, středně zrnitou, či směsí hrubou? Existuje jednoduchá poučka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím