Rybářský rozcestník

Zdvojené, tandemové vláčecí nástrahy, umí dravce zaujmout

V jednom z předchozích článků jsme se zabývali tuněním gumových nástrah. Ale nejen, že je lze přepůlit a slepit v různých úžasných kombinacích, ale gumové vláčecí nástrahy se dají také nastražit, například na jigovou hlavičku, pěkně v tandemu, tedy dvě najednou. Ovšem kombinovat gumové nástrahy nemusíme jen mezi sebou, ale můžeme je také navázat společně s nástrahami kovovými, například se třpytkami. Prostě fantazii rybáře se meze nekladou.

zdvojenézdvojenézdvojenézdvojenéštika-zdvojenécandát-přívlač-zdvojené

Ano, ryby v našich vodách jsou stále chytřejší. Nebo ne? Já myslím, že díky velkému množství rybářů jsou opravdu některé ryby našich vod hodně zkušené a dokáží nás rybáře někdy dost potrápit. Prostě neberou a neberou. A tak nám rybářům nezbývá, než být stále lstivější a vymýšlet atraktivnější nástrahy, kterým prostě ryby neodolají. Mám tu dnes tip na tandemové nástrahy, tedy nástrahy, které spolu různě kombinujeme tak, aby jsem zvýšili jejich atraktivnost ve vodě a tak dokázali přemluvit i ty nejzkušenější trofejní ryby k útoku. O co jde?

Zdvojené – tandemové vláčecí nástrahy…

Tandemové vláčecí nástrahy – různé kombinace:

  • dvě gumové nástrahy, jedna větší, druhá menší…
  • gumová nástraha před třpytkou
  • streamer spolu s gumovou nástrahou
  • dvě rotační třpytky za sebou…

Dvě gumové nástrahy na jigové hlavičce….

Má nejoblíbenější kombinace….

Třpytka rotačka v kombinaci s malou gumovou nástrahou….

Fantazii a šikovnosti rybáře se meze nekladou. Opravdu těch variací je mnoho. Já nejraději k sobě dávám větší a menší gumovou nástrahu, s tím, že menší dávám buď před tu velkou, nebo naopak nahoru nad tu větší. Ovšem také rád kombinuji třpytky, na které přidávám nějakou menší gumovou napodobeninu rybky. Zdvojené vláčecí nástrahy mě již často zachránili krk, když jsem na ty klasické jednoduché nedokázal nic chytit. Především štikám se zdvojené, tedy tandemové nástrahy hodně líbí. Ovšem občas dokáží přesvědčit i candáty, menší pak i okouny.

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Vodní plocha Písková Lhota u Poděbrad (rybářský revír 411 983) očima Rybářského rozcestníku

Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím