Rybářský rozcestník

Jak zabránit červům, aby se nerozutekli z kelímku?

Asi každý rybář ví jak moc jsou kostní červi akční a jak rychle začnou utíkat s kelímku, když jej otevřeme. Jsou to prostě takoví malí útěkáři. Přitom stačí je přesypat do nádoby s absolutně suchým povrchem, pak nikam neutečou tedy do doby, než jim nějaká kapka vody ukáže cestu, kudy s krabičky ven. Přitom existuje jednoduchý trik, jak na prchající červy vyzrát.

vychytávka-červivychytávka-červi

Každý rybář ví, jak nepříjemné je pořád otevírat kelímek s kostními červi, zase ji zavírat a to tak, aby úplně těsnila a červi nemohli ven. Přitom, pokud nejste závodníci a nepoužíváte větší množství červů, stačí vám jen ty v malém kelímku, pak existuje jeden fígl, jak zajistit, aby se červi nerozutekli, pokud špatně zavřete víčko, nebo ho zapomenete zavřít vůbec.

Dejte kelímek s červi do kbelíku, ten by měl mít suché stěny, pak se červi nikam dál nedostanou, zůstanou v kbelíku, pokud tedy s kelímku vůbec vylezou, ale někteří určitě. 🙂 Po skončení rybolovu, nebo tehdy, pokud již nebudete na červy chytat, stačí opatrně s kbelíku červy přesypat zpět do kelímku a ten zavřít.

TIP: Na rybářském trhu existuje mnoho tipů krabiček speciálně vyrobených na přechovávání červů, ty většinou mají kvalitní zámky uzavírání, takže červi útěkáři mají smůlu. Ale i tyto krabičky je vhodné při chytání vkládat do větší nádoby, odkud se nedostanou a pak není nutné je po každém nastražení červů zavírat.

Nejčtenější články

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.

Rybářský ples v Rožmitále pod Třemšínem

Český rybářský svaz, místní organizace Rožmitál pod Třemšínem zve na tradiční Rybářský ples. Koná se 12. listopadu od 20 hodin v rožmitálském společenském centru. K tanci a poslechu bude hrát skupina Sekvence. Připravena bude bohatá rybí a zvěřinová tombola.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s  ČRS, z. s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže – podzimní kolo……KDY: 11. 12. 2022, KDE: Sportovní hala Sokolovna Nepomuk.