K dravcovým montážím tipu Carolina nebo Texas rig je potřeba olůvko s důlkem na jeho spodní straně, do kterého zapadává sklěněný korálek. Jak si pomoci, když ho zrovna ve vaší rybářské prodejně nemají?
Je to jednoduché. Koupíte si kapky, které jsou navrtány průběžně a pomocí vrtačky a vrtáku na železo si důlek uděláte. Pozor! Do olova vtráme opatrně, jen s pomalými otáčkami, pak to jde snadno.
Vrták na železo a vyvrtané olovo ….
Originální Flip´n Sinker
Uložit
E-mailový občasník
Nepřehlédněte náš e-mailový občasník, tedy krátké zprávičky o dění na našem webu. Občas vám do e-mailu zašleme novinky, co jsme pro vás připravili ... a co pro to udělat? Jen se stačí přihlásit k jejich odběru! :)
Novinky přímo k vám
Ankety
Kolik rybářských uzlů znáte a kolik z nich pravidelně využíváte?
Další z vychytaných montáží na candáty, okouny, ale i jiné dravé ryby. Díky olůvku, které je umístěno na kmenovém vlasci, kousek před samotnou nástrahou (olůvku se říká Flip´n Sinker), to od průběžného olova dělí obratlík a kratší návazec, dohodíte daleko. Další výhodou je pomalejší sestupování samotné nástrahy vodním sloupcem, která díky svému vlnění láká dravce k útoku. Nazanedbatelný je i akustický efekt představeného olova a skleněného korálku, který dokáže ryby zaujmout. Pokud pak použijete háčky se špičkou schovanou v nástraze, je to ideální montáž pro lov v travinách.
Montáž na dravce využívaná především při cíleném lovu candátů a okounů. Díky předsazenému olůvku a korálku při náhozu na dno dopadá nejprve zátěž a korálkem, pak teprve gumová nástraha na jigové hlavičce, která klesá pomaleji a díky pohybu láká dravce k útoku. Dalším vedením, tedy popotahováním a razítkováním dna, skleněná kulička cinká o olovo a dále láká dravce k útoku. Díky přídavnému olovu se dá nahodit daleko od břehu i z lehčí nástrahou, což je další velká výhoda této montáže.
Cílený lov jednotlivých druhů dravých ryb má svá úskalí, ale rozhodně se vyplatí zaměřit zájem na konkrétního dravce. Co predátor, to jiný způsob lovu a tak nejen zvolená technika lovu, ale především i správná volba montáže má velký vliv na úspěšnost našeho snažení. O dobré volbě místa snad ani nemusím mluvit, to je samozřejmostí, pokud jdeme cíleně po konkrétním vodním predátorovi, aby v daném místě vůbec zrovna byl. V tomto článku se zaměříme na lov candátů a to klasickou přívlačí ze břehu. Tedy nebudeme zde řešit vertikální přívlač, ale ani například drop shot.
Kdo byl zvyklý v lednu či únoru počíhat si na okouny, má již druhým rokem smůlu. Okoun se dostal do kategorii ryb, které jsou část roku hájené, tedy nesmí se cíleně chytat a pokud přeci jen skončí na háčku, musí být šetrně puštěné zpět do vody. Ovšem pozor! Letos se ochrana okounů ještě zpřísnila a nově má okoun spodní míru.
Ten, kdo propadl chytání na feeder, si rozhodně rád zkusí s tímto prutem i lov úhořů. Feeder je k chytání úhořů stejně dobrý, jako klasické pruty na položenou. Jen se musí vědět, jak na to!
Následující seznam představuje stručný přehled nejběžnějších druhů ryb vhodných k uzení, které si můžete sami chytit, nebo také koupit v obchodech. Samozřejmě existuje ještě mnoho dalších druhů, které lze rovněž použít k uzení.
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.