Rybářský rozcestník

Dětský den rybářských slavností s Jakubem Vágnerem

Krásný den, je mi ctí, abychom Vás, po dvouleté pauze, pozvali na Dětský den rybářských slavností s Jakubem Vágnerem, který se koná v sobotu 28.05.2022 od 9:00 na jezeře Katlov. Akce je pro všechny návštěvníky zcela zdarma!

Web_DD

Na Dětském dni bude možné vyzkoušet rybářskou školičku, různé sportovní aktivity, návštěvníci uvidí ukázku techniky a výstroje Policie ČR, hasičů a vrtulníku. Na akci bude mnoho zábavných i vzdělávacích aktivit pro děti i dospělé (třídění odpadu aj.). Odpoledne a večer se můžou návštěvníci těšit na cestovatelskou přednášku a také koncert Anny K.

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Vodní plocha Písková Lhota u Poděbrad (rybářský revír 411 983) očima Rybářského rozcestníku

Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím