Rybářský rozcestník

Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

výsledky

Většinou se k výsledkům anket moc nevyjadřuji. Mají samy o sobě dost vypovídající hodnotu a není třeba jejich výsledky nějak komentovat. Ale k naší poslední anketě, kterou jsme v neděli vypnuli, se chci vrátit. Opravdu mě překvapil fakt, že rybářů masařů, tedy těch, co chytnou, to si vezmou, je jen malé procento. Tedy z rybářů, co hlasovalo, hlasovalo jen 4,16 %, že k vodě chodí jen proto, aby si od vody mohlo odnést nějakou tu rybu. Ostatní rybáři mají jiný důvod, proč vyrazit k vodě na ryby. Přitom celkem hlasovalo 8 188 našich čtenářů, což je statisticky opravdu velké číslo.

A zajímá vás, pro jakou odpověď hlasovalo nejvíce rybářů? Tak to mě opravdu potěšilo, protože 74,62 % rybářů hlasovalo pro odpověď: „Miluji pobyt v přírodě, jde mě o to odpočinout si od lidí i práce“. Rybařina je tedy, pro většinu rybářů, relaxace a únik od běžného života. Kdo si tedy myslel, že rybářům jde především o to nachytat a zbaštit co nejvíce ryb, tak ten se opravdu hodně mýlil!

Pokud si chcete prohlédnout celou anketu, stačí kliknout na foto pod hlavním obrázkem nebo zde: ANKETA: Proč vlastně rybařím?

Já osobně hlasoval pro odpověď: „Adrenalin, ten pocit, když tahám nějakou pěknou rybu“, ale hlásím se samozřejmě i k té nejúspěšnější odpovědi. V našich anketách lze totiž hlasovat vždy jen pro jednu odpověď. 🙂

Text: Jiří Langer, šéfredaktor webu, foto: David Vajsar

Nejčtenější články

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….