Rybářský rozcestník

Proč vlastně rybařím?

Co nám rybářům přináší rybaření? Pouhý relax u vody, potěšení z lovu ryb, adrenalin, útěk ze všedního života, touha po dobrodružství, potřeba být chvíli sám nebo naopak s partou skvělých lidí?

Jak to máte vlastně vy? Proč chodíte k vodě? Jde o to vypadnout z domu a jen tak posedět si v přírodě, nebo vám jde o rybí maso? Pokud vám někdo položí otázku, proč zrovna rybaření je váš koníček, co mu vlastně odpovíte? Já to mám jasné, těch důvodů, proč chodím k vodě je mnohem a mnohem více! Dobrodružství, adrenalin, pocit, když se mě povede zdolat nějakou tu pěknou rybku, ale také ten samotný pobyt v přírodě s kamarády, grilování, dlouhé noci plné historek a klábosení, ale někdy naopak klid a pohodička v křesle…. to vše mě bere a nutí znovu a znovu vyrážet k vodě.

Jak to máte vy? Trefili jsme se s nějakou naší odpovědí, nebo ne? pokud ne, napište nám odpověď do chatu pod článek…

Proč vlastně rybařím?

Celkem hlasovalo 2709 čtenářů.

Nejčtenější články

První chytání, aneb, co musí udělat rybář, než začne chytat

Máme platné rybářské dokumenty, doma jsme si udělali přípravu a vše potřebně nachystali k vodě, včetně svačiny a pití a právě jsme dorazili k vodě … co vše předchází chytání? Hodíme hned silon s návnadou do vody a začneme? Rozhodně ne!

Kačení máma, opeřený Rambo a Terminátor v jednom

O letošní letní výpravě na Sumce se s námi u vody skamarádila kačení rodinka, máma a její čtyři mladé. My je krmili, oni nás obšťastňovali svojí přítomností. Běda jiným kačenám, které nás chtěli také navštívit. Ty naše kačení máma hnala tak urputně, že z ní šel až strach.

Potlačení pachové stopy na nástrahách i návazcích

Některé ryby mají opravdu dobře vyvinutý čich. V zásadě se ryby dělí do dvou skupin, jedny mají vysoce vyvinutý čich, ale za to horší zrak a druhé mají výborný zrak, ale horší čich. A právě ty druhy, co dobře vnímají různé pachy, můžeme přelstít drobnou vychytávkou.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím