Rybářský rozcestník

České přívlačové nástrahy BROSLURES si získávají více a více fanoušků!

O firmě, jejich produktech a plánech do budoucna, jsme se bavili se spolumajitelem a spoluzakladatelem firmy Tomášem Šimandlem.

přívlačovépřívlačovépřívlačovépřívlačovépřívlačovépřívlačové

Můžete nám stručně říct něco o začátku vaší firmy?

Nápad vyrábět gumové nástrahy vznikl v létě 2018. Já a můj bratr jsme od mala vášnivými rybáři a obzvláště milujeme přívlač a proto jsme se rozhodli vykročit tímto směrem. V zahraničí je spousta úspěšných výrobců, kteří nástrahy vyrábí ručně. Řekli jsme si proto, když to zvládli oni, tak my taky! V počátku jsme měli v hlavě vidinu klasické rybičky s kopytem či twisterovým ocáskem, ale trh s nástrahami je, jak všichni ví, obrovský a takových nástrah najdete v každém rybářském obchodu nepřeberné množství. Proniknout s nimi na trh by bylo velmi obtížné. Jedinou možností pro nás bylo vymyslet něco nového. Nástrahu, která bude na trhu nová, funkční a hlavně pro ryby neznámá. A to se nám povedlo.

Nástrahy tedy vyrábíte také ručně, jako některé firmy v zahraničí?

Ano, zakládáme si na ruční výrobě. Dokážeme tak skvěle kontrolovat kvalitu práce a proces výroby.

O jakou nástrahu se jedná?

Nástraha se jmenuje RIPPLE. Jde o velmi věrnou napodobeninu rejnoka, který je svým pohybem pod vodní hladinou naprosto unikátní. Žádný jiný živočich se nepohybuje stejně a to pro nás byl odrazový bod. Udělali jsme si rozsáhlý průzkum trhu a když jsme žádnou podobnou nástrahu nenašli, bylo rozhodnuto.

Jak dlouho vám trval vývoj nástrahy?

Vývoj zabral skoro rok a půl. Jelikož jsme neměli předchozí zkušenosti, bylo pro nás velmi složité vymyslet způsob, jak nástrahy vyrábět bez pokročilejších technologií. Dále zabralo hodně času sehnat správný materiál na výrobu, nástrahy vyrábíme z vysoce kvalitního silikonového kaučuku, který je velmi pružný a zároveň pevný. Jeho různé tvrdosti dokážeme kombinovat a dodat tak nástrahám perfektní pohyb i při velmi pomalém vedení. Nejvíce času ovšem zabralo jejich samotné testování, kdy nebylo něco podle našeho očekávání a celý proces výroby začínal znova. Několikrát jsme už byli na hraně, že to vzdáme, ale vydrželi jsme a po roce a půl už jsme nástrahy dovedli k dokonalosti a byly jsme připraveni je uvést na trh.

V čem jsou tedy vaše nástrahy jiné? Jak probíhalo testování?

Nástrahy Ripple jsou jedinečné svým designem a hlavně pohybem. Přidaná hodnota těchto nástrah je hlavně v bočních ploutvích, které vytvářejí ve vodě velmi silné vibrace, což je mimo správné volby barvy a velikosti nejdůležitější předpoklad pro úspěšný lov dravých ryb.

Již s prvními prototypy jsme se s bratrem vydávali vláčet na české svazové vody. Jeden z nás vždy chytal na naše nástrahy Ripple a ten druhý na nástrahy ostatních výrobců. Těchto vycházek bylo opravdu spoustu a nástrahy Ripple nekompromisně vítězily. Nedovedete si představit jakou radost vám udělá, když chytnete svého prvního dravce na vámi vyrobenou nástrahu! Obzvlášť když jste jejímu vývoji obětovali tolik času a úsilí. Nástrahy jsme si nechali zapsat u Evropského úřadu duševního vlastnictví. Pokud by nějaký výrobce začal nástrahy kopírovat, či jen napodobovat, můžeme se právně bránit.

Jaké ryby jste už na vaše nástrahy chytili?

Štiky, candáty, okouny, boleny, jelce. Na to, že momentálně chytáme převážně ze břehu a většinou cca hodinu ráno před prací nebo večer, jich bylo vážně mnoho. Já jsem bohužel přišel o svého největší sumce. Stalo se to při vycházce na řece, kdy byla moje cílová ryba okoun. Se svým lehkým vybavením se mi podařilo sumce dostat až ke břehu, kde se otočil a byl pryč. Hezká fotka se sumcem nám tak pořád chybí.

Momentálně tedy vyrábíte pouze nástrahy Ripple?

Ano, momentálně nástrahy Ripple vyrábíme ve 3 velikostech, L 16 cm, M 12 CM a S 9 cm a dvou – typech Ripple Hoof s ocáskem ve tvaru kopyta a Ripple Tail s ocáskem twisterovým. Velikost L je vyráběna v 6ti perleťových barvách a velikost M a S v 6ti fluorescenčních barvách. Na výběr má tedy zákazník celkem 36 variant.

Kdy jste vaše nástrahy uvedli na trh?

Na trh se naše nástrahy dostali v červnu 2020, několik dní před zahájením sezony lovu dravých ryb.

Kde se dají vaše nástrahy koupit? Provozujete vlastní E-shop?

Naše nástrahy se nyní dají zakoupit u našich partnerských rybářských obchodů, jak v prodejnách, tak i na E-shopech. Momentálně jsou čtyři v ČR. Jsou to Sellfish Plzeň, Hladová ryba Třebíč, Rybářské potřeby Voráček Praha a Tropic Fishing Liberec. Naše výrobní kapacity neustále zvyšujeme a nyní již jednáme s dalšími prodejci. Situace je teď poněkud složitá kvůli pandemii COVID-19, a my doufáme, že se vše co nejdříve vrátí do původního stavu a naši prodejní síť opět rozšíříme. Vlastní E-shop neprovozujeme.

Když si nástrahu Ripple zakoupím, jak bych ji měl nastražit?

Nástrahy Ripple lze nastražit několika způsoby. Základním a námi nejvíce používaným nastražením, je na klasickou jiggovou hlavičku. U velikosti L a M může být nástraha doplněna dolním či spodním stingerem. Dále je možné použít čeburašku nebo zavrtávací hlavu. U zavrtávací hlavy to chce trochu šikovnosti, jelikož materiál je velmi pružný a není jednoduché hlavičky do nástrahy zašroubovat. Pro správný chod nástrahy je důležité, aby na háčku byla nastražena rovně a nebyla prohnutá. Háček by měl vycházet středem hřbetu v 1/4 maximálně v 1/3 délky. Jistě existuje mnoho dalších způsobů nastražení, my ale doporučujeme držet se osvědčené a funkční klasiky. Váhu hlavičky pak volíme podle způsobu lovu, období lovu a hloubky prochytávaného místa. My i každý prodejce našich nástrah zákazníkovi velmi dobře poradíme, jak na prodejně tak i přes E-mail či telefonicky při objednávání zboží přes E-shop.

A jaké jsou vhodné způsoby vedení?

Opět je to na každém a na jeho způsobu lovu. Rozhoduje také cílová ryba. Když půjdu na štiky budu vyhledávat překážky, místa s větším výskytem potravy a nástrahy budu vodit ve sloupci plynulým navíjením či takzvaným systémem „stop and go“. V případě lovu okouna zase vsadím na hlubší partie prochytávané vody a nástrahu budu vodit spíše u dna. Velmi dobře funguje smáčkové vedení, kdy pohyb nástrahy určuji pohybem prutu a poskakuji s ní po dně nebo ve sloupci. Na candáty je klasický lov propadem, kdy nástrahu nechám dopadnout na dno a buď pouze navíjením nebo pohybem prutu jí ode dna zvednu a znovu nechám padat. Nástrahám Ripple jsme postranní ploutvičky vyrobili z velmi měkkého silikonu, právě kvůli lovu propadem. Ploutvičky se tak rozvlní i při velmi pomalém padání nástrahy ke dnu. Zrovna candátům se nástrahy Ripple velmi líbí. Podařilo se nám jich několik nachytat na našich „domovských“ revírech, kde jsme o ně za dlouhá léta nikdy nezavadili. Dále se dá na nástrahy chytat vertikálně z lodi. Způsobů vedení je mnoho a nástrahy Ripple jsou vhodné na většinu z nich.

Jaké máte zákaznické recenze?

Mohu říct, že recenze nás velice těší! Jsou totiž asi z 90% kladné. To je největší odměna za naši práci. Stále více rybářů se pro naše nástrahy vrací a velmi si je chválí.

Také jsme se setkali s lidmi, kteří vidí rejnoka a automaticky ho zařadí do nástrah pouze na mořský rybolov, což tak samozřejmě není! Jde hlavně o to dravce zaujmout a přesvědčit k útoku, což nástrahy Ripple svým pohybem plní perfektně. Stačí jen vyzkoušet.

Chystáte se prodej vašich nástrah rozšířit i do zahraničí?

Momentálně se soustředíme na český trh. Chceme si vytvořit síť prodejců přímo úměrnou českému trhu a držet se naší strategie, dat z prodejů a trh zbytečně nepřehlcovat. Co se týká zahraničí, tu myšlenku samozřejmě máme a chceme ji realizovat. Vše je ale závislé na výrobní kapacitě. Zakládáme si na kvalitě a rychlém dodání produktů.

Máte v plánu v budoucnu rozšiřovat vaše portfolio produktů?

Samozřejmě. Již máme několik velmi zajímavých nápadů na nástrahy, které si ale zatím necháme pro sebe. Po zkušenostech s vývojem nástrah Ripple bude vše o hodně rychlejší a novinku na trh budeme schopni uvést v řádech týdnů a nikoli měsíců. Naším snem je rozšiřovat naše portfolio o další produkty jako jsou pruty, brašny, bižuterie, podběráky a zkrátka vše co přívlače týká. To je ale běh na dlouhou trať a nechceme předbíhat. Momentálně všechny své síly soustředíme na výrobu nástrah Ripple a rozšiřování prodejní sítě v ČR.

Můžete nám sdělit, kde se o vašich nástrahách dozvíme více?

Vše o nástrahách, naší firmě a mapu prodejců najdete na našich webových stránkách. Dále také na Facebookové stránce a sledovat nás můžete také na Instagramu, kde najdete spoustu fotek našich úlovků, videí a veškerých novinek.

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….