Rybářský rozcestník

JARNÝ LOV KAPRA NA RIEKE 3. ČASŤ

20.11.2018 •

Po niekoľkých pomerne úspešných návštevách rieky, sme sa rozhodli skúsiť dlhší lov cez víkend a stráviť noc na brehu. Preto, okrem tradičnej výbavy balíme aj teplejšie oblečenie, čelovky, viac krmenia a nejakú tú horalku :D.

Noc býva na úlovky úspešnejšia a rána ešte viac.Keď je pri vode ešte kľud, ryby, hlavne tie väčšie navštevujú príbrežné partie rieky častejšie a s väčšou dôverou. Práve tam umiestňujeme väčšinu naších montáži. Vyžaduje si to byť na brehu potichu. Pri čistej vode je tiež vhodné zvážiť umiestnenie prútov ďalej od lovneho miesta poprípade sa vyhnúť špičkám nad hladinou. Jedna montáž smeruje viac do stredu koryta. Kŕmime zmesou kukurice, halibut peliet a rozdrvených boilies. Počasie je priaznivé až na pomerne silný nárazový vietor.

Prvá noc

Niekoľko hodín nemáme ani záber.Po predchádzajúcich vychádzkach sme trochu prekvapení. No okolo ôsmej večer prichádza prvý záber, ako inak na Mirovu udicu. Práve na tú montáž ktorá bola nahodena v koryte. Boilies s príchuťou mango zachutila kaprovi ktorý si to v momente namieril do spleti konarov pri protiľahlom brehu a s nadväzcom spravil rýchly proces.

Dokrmujeme pár lopatkami kukurice a niekoľkými guličkami boilies. Prehadzujem svoj feeder trocha nižšie. Prejde ani nie 20 minút a špička sa nachádza v pravom uhle. Signalizátor, v mojom prípade teda cievka navijaka dáva hneď najavo záber.  Zasekávam a po chviľke zdolávam dlhého šupináča s chvostou plutvou ako kormidlo.

Porkačování zde: JARNÝ LOV KAPRA NA RIEKE 3. ČASŤ

Další články k tématu:

JARNÝ LOV KAPRA NA RIEKE 1. ČASŤ
JARNÝ LOV KAPRA NA RIEKE 2. ČASŤ
JARNÝ LOV KAPRA NA RIEKE 3. ČASŤ

Nejčtenější články

Jarní chytání kaprů, aneb lov ve studené jarní vodě

Časně z jara je lov ryb o něco náročnější, než v prohřátých letních měsících. Je to logické, protože po roztátí ledu je voda, díky jarnímu tání sněhu na horách, pořád ledová. A proto jen díky znalosti chování ryb na přelomu zimy a jara lze ulovit nějakého pěkného kapříka, ale i jinou kaprovitou rybu. O všem při určité nástraze se vám na prutu může náhodou objevit i pěkný úhoř nebo okoun …

Chytání kaprů ve vodním sloupci

Cílený lov kaprů i v dalších vrstvách vody, nejen u dna a na hladině, je vlastně poměrně mladé odvětví kaprařiny, ale hlavně v letních měsících, takto chytat kapry, stojí za to vyzkoušet. Když jsem před 35 lety začínal s rybařinou, nikdy mě nenapadlo, že někdy na kapry půjdu s umělými plovoucími muškami a dalšími nástrahami, které by jste spíše čekali u rybářů chytajících s muškařským náčiním. A chytat je na dipovanou umělou hmotu? Tak to by rybářům z minulého století asi propadla spodní čelist. 🙂

Lov línů, víte, jak na ně?

Lín je krásná ryba zdržující se nejčastěji v zarostlých a bahnitých částech řek, ale i na stojatých vodách, v rybnících, na mělčinách větších vodních nádrží … prostě všude tam, kde je teplá voda a hodně zarostlé dno, ale i vodní sloupec. Miluje místa, kde se rostliny pnou vodním sloupcem ze dna až na hladinu. Kdo nemá moc rád lov v zarostlých vodách, pro toho cílený lov línů moc není. Líny lovíme spíše na jemné náčiní, slabší, ale kvalitní vlasce, které zvládnou i nějakou tu vázku. Vytáhlý lín na břehu určitě udělá radost snad každému rybáři i když to nebude zrovna obr. Ale pozor, líni mohou dorůst úctyhodných rozměrů, ale o tom až v samotném článku.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím