Rybářský rozcestník

Uzel – boční přívěs na uvázání návazce s háčkem

Především u vertikální přívlače se používají návazce s háčkem uvázané kolmo k hlavní návazcové šňůře, nebo případně přímo ke kmenové šňůře. Ale i muškaři často využívají boční přívěs na uvázání druhého návazce. Boční přívěs se může hodit i při tvorbě některých montáží na položenou. Existuje několik uzlů, které lze na vytvoření bočních přívěsů použít. Tento patří mezi ty nejjednodušší.

Postup uvázání bočního přívěsu…

  1. na kmenovém vlasci nebo pletence uděláme větší oko v místě, kde chceme napojit na přívěs návazec s háčkem
  2. začneme jakoby klasickou smyčkou, kterou ale nedotahujeme
  3. okem protáhneme střed smyčky 2x, až pak důkladně uzel utáhneme
  4. těsně u uzlíku, z jedné strany, smyčku přestřihneme

Na vytvořený boční přívěs lze uvázat samotný návazec s háčkem například pomocí dvou smyček. Při mořském rybolovu lze takto nad sebou vytvořit i několik bočních přívěsů najednou, jen je třeba počítat s materiálem, co padne na vytvoření každého jednotlivého bočního přívěsu.

Text: Jiří Langer, obrázky: Filip Woody Langer

Nejčtenější články

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

Sendvič, jako taková nástraha poslední záchrany, do jarní ledové vody

Každý rybář, který zkouší lovit v jarní ledové vodě, ví, že občas je opravdu těžké letargické ryby přimět k záběru. Ovšem existuje několik osvědčených nástrah, které často zajistí úspěšný lov i přes případnou aktuální neochotu ryb spolupracovat při prvních jarních vycházkách k vodě.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím