Rybářský rozcestník

Uzel – boční přívěs na uvázání návazce s háčkem

Především u vertikální přívlače se používají návazce s háčkem uvázané kolmo k hlavní návazcové šňůře, nebo případně přímo ke kmenové šňůře. Ale i muškaři často využívají boční přívěs na uvázání druhého návazce. Boční přívěs se může hodit i při tvorbě některých montáží na položenou. Existuje několik uzlů, které lze na vytvoření bočních přívěsů použít. Tento patří mezi ty nejjednodušší.

Postup uvázání bočního přívěsu…

  1. na kmenovém vlasci nebo pletence uděláme větší oko v místě, kde chceme napojit na přívěs návazec s háčkem
  2. začneme jakoby klasickou smyčkou, kterou ale nedotahujeme
  3. okem protáhneme střed smyčky 2x, až pak důkladně uzel utáhneme
  4. těsně u uzlíku, z jedné strany, smyčku přestřihneme

Na vytvořený boční přívěs lze uvázat samotný návazec s háčkem například pomocí dvou smyček. Při mořském rybolovu lze takto nad sebou vytvořit i několik bočních přívěsů najednou, jen je třeba počítat s materiálem, co padne na vytvoření každého jednotlivého bočního přívěsu.

Text: Jiří Langer, obrázky: Filip Woody Langer

Nejčtenější články

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím