Rybářský rozcestník

Návazec – feederová guma s obratlíky

I když můžeme feederovou gumu navázat přímo do montáže, rozhodně je lepší si ji doma připravit v různých délkách a průměrech jako samostatné návazce. Tyto, dopředu připravené, návazce pak lze přímo u vody začlenit do různých montáží dle aktuální situace u vody a zvolené taktice lovu.

cejnekjelecobanedotaženýobratlik-ocko-začátekobratlíkhotovépára-smršťovacíkapr-feederovácejn

Přehneme feederovou gumu s navléknutým obratlíkem, vznikne nám oko…

…dvěma prsty chytneme obratlík, další rukou zatáhneme gumu tak, aby se obě strany ocitly vedle sebe, omotáme stranu s obratlíkem kolem prstu, aby nám vzniklo očko…

…obratlík dvakrát protáhneme vzniklým očkem, vznikne nám uzel, ten opatrně utáhneme…

…ustřihneme potřebnou délku návazce, myslíme na to, že část gumy nám vezme uvázání další smyčky a uzlu na druhém konci návazce, navlékneme dvě smršťovací hadičky, jednu navlékneme až na konec návazce, smršťovací hadičku převlékneme přes uzel a část obratlíku, druhý zatím necháme navlečený, ale volně na návazci…

…navlékneme druhý obratík, přehneme gumu, uděláme další oko, postupujeme stejně, jako při uvázání první části návazce…

…přes část obratlíku a uzlík na druhé straně návazce přetáhneme druhou smršťovací hadičku, oba konce nad párou necháme zatáhnout…

…přebytečné konce ustřihneme…

… a máme návazec hotový.

Tipy: Rozhodně stojí za to si udělat několik návazců do zásoby. Délku návazce volíme většinou kolem 10 až 15 cm. Nepleťte si feederovou gumu s gumou pro plavačkáře pro děličky či biče na plavanou! Feederové guma má jen omezenou roztažnost, většinou se natahuje max o 2/3 své délky, zatím co amortizerová guma se natahuje až o několik svých délek.

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

Nastražení PopUp boilie na mikro obratlík

U některých montáží jako Ronnie Rig, či Slip D Rig se PopUp boilie navazuje na mikro obratlík a to pomocí vlasce nebo přímo, pro tyto účely vytvořené, bait floss šňůry. V tomto články vám ukážeme pomocí foto návodu přesný postup, jak na to.

České přívlačové nástrahy BROSLURES si získávají více a více fanoušků!

O firmě, jejich produktech a plánech do budoucna, jsme se bavili se spolumajitelem a spoluzakladatelem firmy Tomášem Šimandlem.

Jak si naplánovat ideální dovolenou s rybařením

Letošní rok je kvůli pandemickým opatřením v mnoha ohledech jiný. Naštěstí existují výjimky a rybaření patří mezi ně. Zvláště díky tomu, že se dá provozovat o samotě a ve spojení se zdravým pobytem v přírodě. Spousta rybářů navíc považuje svůj koníček za lék, který jim dopřeje potřebný klid v duši. A protože klid v duši a dobrou náladu je třeba udržovat si i v době, kdy zrovna není rybářská sezóna nebo zkrátka nezbývá na rybaření tolik času, připravili jsme pro vás jeden tip, jak si dopřát trochu pozitivní vzpruhy.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím