Rybářský rozcestník

Med – skvělý atraktor vhodný i na obalení nástrah

Asi nemusím dlouze mluvit o tom, že právě medová příchuť a vůně patří dlouhodobě k nejoblíbenějším aromatům používaným na zatraktivnění nástrah, ale i návnad. Přesto mnoho rybářů neví, že med lze využít i jako atraktor, do kterého lze namočit boilies, pelety, ale i jiné nástrahy, nebo s ním lze nástrahy také potírat, pokud je v tužší, sražené konzistenci.

medmedmedmed

Má žena si ťukala na čelo, když zjistila, že ji ze spížky kradu sklenici medu a nemíním si ho dávat na výpravě do čaje. Argumentace, že jde dnes o drahou pochutinu, jsem tiše přešel mlčením, přeci ji nebudu vykládat, kolik peněz ročně vrážím do různých dipů a dalších dochucovadel. 🙂

Je to tak, med můžeme využít nejen na oslazení čaje, ale lze s ním vytunit i různé nástrahy. Hlavně v podzimní chladné vodě vydrží na nástrahách neuvěřitelně dlouho, klidně i celou noc a o tom, jak moc rybám chutná, tak to je snad zbytečné diskutovat. Med je prostě úžasná složka nejen krmení, ale i nástrah obecně a to ví každý zkušený rybář.

Na poslední výpravě David, můj parťák, potíral boilies koule ztuhlým medem. Při testování na břehu, kdy jsme lžíci se zbytkem medu dali do nádoby s vodou jsme zjistili, že se opravdu ve studené vodě med hned tak nerozpustí. Držel se na lžíci a nerozpustil celou noc! A tak není divu, že po obalení boilies koulí Davidovi kapři začali pěkně chodit, menší, ale i ti větší.

Od nynějška med ve sklenici zařazuji do své rybářské výbavy. Ale všechen rybám nedám, přeci jenom čaj s medem mám také moc rád. 🙂

Nejčtenější články

Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

Pozvánka na závody mládeže v RT do Příbrami

MO Příbram zve na náborové halové závody v rybolovné technice určené dětem a juniorům, které se konají 2. 3. 2024 v místní sportovní hale.