Rybářský rozcestník

Škrtící uzel – základní

Poměrně jednoduchý uzel sloužící ke spojení různých průměrů vlasců, nebo vlasce a šňůry. Také se hodí na spojení kmenové šňůry s lankem, při chytání dravců.

Na konci vlasce (nebo pletené šňůry) uděláme delší smyčku, jeden konec přetočíme dvakrát přes kmenový vlasec

Škrtící uzel

Oběma oky protáhneme volný konec …

Škrtící uzel - obrázek 2

… zatáhneme z obou stran a uzel utáhneme

Škrtící uzel - obrázek 3

Utažený, finální uzel.

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Pozvánka na Středočeskou juniorku v plavané

Místní organizace Nymburk pořádá ve dnech 24. – 25. 9. 2022 náborový závod Středočeská juniorka v plavané – podzimní kolo, který se koná na revíru Labe 21 a je určen věkovým kategoriím U15 a U20….