Rybářský rozcestník

Černý pepř jako skvělý atraktor do krmítkových směsí

Černý pepř patří již dlouhá léta mezi důležité složky například při výrobě směsí na výrobu boilies. Ovšem mletý pepř můžeme velice úspěšně použít i jako atraktor do krmných směsí určených do krmítek.

Kuličky černého pepře kvůli lepšímu a rychlejšímu uvolňování vůní a chutí do okolí používáme namleté. Stačí jedna plochá lžíce namletého černého pepře do 1 kg již namíchané krmítkové směsi a budete překvapeni, jak moc právě pepř ryby někdy přitahuje. Hned po soli je černý pepř další z „tajných“ zbraní, jak přemluvit ryby k záběru, pokud zrovna nemají chuť se krmit. Většinou pepř přimícháváme do slaných směsí, ale občas se vyplatí trochu pepře zamíchat i do směsí sladkých. Právě atypická kombinace chutí u ryb někdy vyhrává.

Mletý černý pepř – skvělý atraktor do krmení

A jaký pepř použít do krmení?

Stačí si v nějakém obchodě koupit ten nejobyčejnější sáček s mletým pepřem. Jen pozor na předávkování krmení pepřem. Pepř musí jen mírně dráždit „chuťové buňky“ ryb a ne jim spálit pusu! 🙂

Nejčtenější články

Lov kaprů tzv. „na trhačku“ (pomocí kolíčků na prádlo)

Kapry metodou trhačky, tzv. „na kolíčky“, chytáme z několika důvodů. Především všude tam, kde je hodně silný proud a máme problém udržet své montáže pěkně v klidu u dna na námi zvoleném místě. Dalším důvodem může být hodně nečistot plovoucích jak na hladině, tak pod ní, například po bouřích, velkých lijácích a podobně. Vlasec vedený vzduchem nad vodou totiž není strhávaný proudem a nepořádek unášený vodou se na něj nemá jak zachytit.

Swinger nahrazený kolíčkem na prádlo a gumou

Nahradit rozbitý swinger kolíčkem na prádlo a gumou napadlo mého kamaráda poměrně nedávno. V nouzi si prostě rybář musí umět poradit. Ovšem všechny nás šokovalo, že celý systém pak fungoval lépe, jako s klasickým swingerem.

Velké sousto z kukuřice pro větší kapry

Velké sousto vyselektuje drobnější ryby a tak záběr přijde jen od většího kusu. To docílíme použitím více kukuřic najednou napíchnutých na přívěs háčku s očkem uvázaného pomocí bezuzlového vázání …

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím