Rybářský rozcestník

Černý pepř jako skvělý atraktor do krmítkových směsí

Černý pepř patří již dlouhá léta mezi důležité složky například při výrobě směsí na výrobu boilies. Ovšem mletý pepř můžeme velice úspěšně použít i jako atraktor do krmných směsí určených do krmítek.

Kuličky černého pepře kvůli lepšímu a rychlejšímu uvolňování vůní a chutí do okolí používáme namleté. Stačí jedna plochá lžíce namletého černého pepře do 1 kg již namíchané krmítkové směsi a budete překvapeni, jak moc právě pepř ryby někdy přitahuje. Hned po soli je černý pepř další z „tajných“ zbraní, jak přemluvit ryby k záběru, pokud zrovna nemají chuť se krmit. Většinou pepř přimícháváme do slaných směsí, ale občas se vyplatí trochu pepře zamíchat i do směsí sladkých. Právě atypická kombinace chutí u ryb někdy vyhrává.

Mletý černý pepř – skvělý atraktor do krmení

A jaký pepř použít do krmení?

Stačí si v nějakém obchodě koupit ten nejobyčejnější sáček s mletým pepřem. Jen pozor na předávkování krmení pepřem. Pepř musí jen mírně dráždit „chuťové buňky“ ryb a ne jim spálit pusu! 🙂

Nejčtenější články

Lov úhořů – jak na ně

Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

Vlasec nebo pletenka, aneb co vlastně namotat na cívku navijáku?

Dříve, než zajdeme do obchodu a koupíme si nějaký vlasec nebo pletenou šňůru, měli by jsem si dobře rozmyslet, jaké ryby a s jakým vybavením půjdeme chytat a také jakou metodou. Je rozdíl, zda vyrazíme na kapry a nástrahu budeme chtít nastražit dalekým náhozem, či zda budeme nástrahu zavážet lodí v hodně zatravněném prostředí, nebo jestli například budeme chytat drobnější ryby přímo pod nohama. Také na jemnou plavanou jistě zvolíme jiný vlasec, než na položenou, nebo když půjdeme lovit dravce. Uvědomte si, že vlasec nebo pletenka je jediná věc, která dělí rybáře od montáže a potažmo chycené ryby. Drahý prut a naviják jen usnadní a zpříjemní rybáři život a samotný lov, ale stejně pak rybu od rybáře po záběru nakonec spojuje jen ten dobrý, nebo špatný vlasec!

Držák s hlásičem záběru přidělaný přímo na prutu

Už jsem u vody viděl desítky různých vychytaných držáků na sumcový prut s různě přidělanými držáky na signalizátor záběru, ale tenhle způsob mě opravdu dostal.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím