Rybářský rozcestník

Černý pepř jako skvělý atraktor do krmítkových směsí

Černý pepř patří již dlouhá léta mezi důležité složky například při výrobě směsí na výrobu boilies. Ovšem mletý pepř můžeme velice úspěšně použít i jako atraktor do krmných směsí určených do krmítek.

Kuličky černého pepře kvůli lepšímu a rychlejšímu uvolňování vůní a chutí do okolí používáme namleté. Stačí jedna plochá lžíce namletého černého pepře do 1 kg již namíchané krmítkové směsi a budete překvapeni, jak moc právě pepř ryby někdy přitahuje. Hned po soli je černý pepř další z „tajných“ zbraní, jak přemluvit ryby k záběru, pokud zrovna nemají chuť se krmit. Většinou pepř přimícháváme do slaných směsí, ale občas se vyplatí trochu pepře zamíchat i do směsí sladkých. Právě atypická kombinace chutí u ryb někdy vyhrává.

Mletý černý pepř – skvělý atraktor do krmení

A jaký pepř použít do krmení?

Stačí si v nějakém obchodě koupit ten nejobyčejnější sáček s mletým pepřem. Jen pozor na předávkování krmení pepřem. Pepř musí jen mírně dráždit „chuťové buňky“ ryb a ne jim spálit pusu! 🙂

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím