Rybářský rozcestník

Lepidlo na červy

Lepidlo na červy se používá hlavně na řekách do proudu, nebo v případech, kdy rybář potřebuje dostřelit slepené červy daleko na lovné místo. V kombinaci s drobnými kamínky lze vytvořit libovolně velké koule, s kterými se dá pak vnadit různými způsoby, pomocí praku, lopatkou a podobně. Červy se ve vodě díky lepidlu opravdu jen pomalu uvolňují a to i ve velkém proudu, dokážeme tak dlouhodobě zatraktivnit lovné místo.

Pomocí lepidla na červy dokážeme vytvořit koule, kterými pak vnadíme lovné místo při chytání tloušťů, parem a dalších kaprovitých ryb. Přidáním drobného štěrku zajistíme, že i ve větším proudu zůstanou červy na zakrmeném lovném místě. Mezi nejkvalitnější lepidla na červy patří tzv. Arabská guma.

Nejčtenější články

Výměnný obchod s kosem

Už jsem zažil u vody kdejaká zvláštní setkání, ale tento zážitek s „taťkou“ kosem si tedy opravdu nemohu nechat pro sebe. 🙂 Stalo se to poměrně nedávno na mé jednodenní rybářské výpravě na Rozkoši…

Rady pro začínající vláčkaře – nástrahy vhodné pro vláčení

Ano, vláčení je fenomén, ale je to především dřina. Někdy ani 300 náhozů nestačí k tomu, aby člověk spatřil nějakou tu šupinu. Vláčkař musí být nejen tělesně zdatný, ale také musí překypovat výrou v sebe sama. Někdy totiž ani několik hodin prohazování vodou nestačí k tomu, aby byl lov úspěšný a pak jen psychicky zdatný rybář dokáže další den vzít vláčecí prut opět do ruky a nahodit. Kromě výše uvedeného i znalost vody, či konkrétního místa, kde rybář chytá a také slušná výbava vede k úspěchu. Ovšem pro úspěšný lov vláčením je především nutná ta pravá nástraha, právě ta často rozhoduje o tom, zda rybář ten den zasekne rybu, nebo ne.

Jak zajisti kus rohlíku na háček při chytání tzv. na mlaskačku

Existuje více montáží a návazců s kterými můžeme nabízet kus rohlíku rybám pěkně z hladiny, tzv. na mlaskačku. Pro milovníky dalekých a razantních náhozů tu mám způsob nastražení rohlíku pomocí háčku s přívěsem, boilie jehly a kousku klacku, nebo i klasické zarážky.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím