Rybářský rozcestník

Vyztužená podlaha do nafukovacího člunu

Na zavážení při zakromování lovného místa nebo na umístění montáže, například při lovu sumců, dále od břehu, je potřeba mít nějaký ten člun. Výběr člunů na trhu je velký, ovšem ty ceny! Přitom stačí koupit nějakou tu rekreační, levnou nafukovací loď, která ve většině případů na českých řekách plně postačí. Problém je jen s podlahami, které bývají u levných člunů měkké a díky tomu celá loď poměrně dost nestabilní, hlavně pro nás, co vážíme o něco více. 🙂 Ovšem máme tu vychytávku, jak si poradit i s tímto problémem.

podlaha-do-clunu1podlaha-do-clunu3

Kdo se již zkoušel nalodit na levnější člun s měkkou podlahou ví moc dobře, jak je to nepohodlné a hlavně dost vratké a nepraktické. Pevná podlaha je důležitá pro celkovou pohodu při plavbě a využívání i levnějších nafukovacích lodí. Můj kamarád to vyřešil jednoduše, udělal si podlahu svépomoci, z materiálu, který našel v garáži.

Jak na podlahu do levných nafukovacích člunů? Co budeme potřebovat:

  • dvě desky extrudovaného (tvrzeného) polystyrenu o síle 3 až 4 mm
  • plexisklo o šířce 3 mm
  • silikonové lepidlo
  • brousek s vrtačkou
  • pilka
  • obalová fólie

Celé je to vlastně poměrně jednoduché! Jde o dvě desky polystyrenu vyřezané přesně do tvaru podlahy člunu. Jednu pak vyfrézujeme tak, aby do ní pěkně zapadlo na míru uřezané plexisklo o šířce 3 mm. Musíme nechat okraje, aby bylo jak spojit obě desky polystyrenu. Vše pak slepíme silikonovým lepidlem, necháme zaschnout a na závěr celou desku přetáhneme fólií. Toť vše. Výroba na obrázku trvala pouhé 2 hodiny. Přes noc se nechal silikon zaschnout a druhý den se deska jen obalila do fólie.

V jednoduchosti je krása…

Podlaha nafukovacího člunu, takto udělaná, skvěle drží i větší váhové kategorie, tedy i chlapy co mají přes 100 kg. Člun není tak vratký a hlavně se do něj lépe nasedá a naopak leze lépe z něj. 🙂

Nejčtenější články

Chytání nástražních rybek, jejich přechování

Jedna věc je nástražní rybky umět chytit a druhá věc je dokázat uchovat tak, aby vydržely a neumřely dříve, než jsi je doneseme na lovné místo, kde chceme dostat nějakou tu svoji vysněnou dravou rybu.

Chytání sumců na položenou se silonkovými koulemi

Občas je třeba sumce překvapit něčím novým, zvláště v místech, kde je velký tlak ostatních rybářů. Sumci se stávají k běžným nástrahám, na které narážejí na každém kousku revíru, pak se hodí je překvapit něčím, co neznají. Silná vůně je může přesvědčit k nasátí právě té naší nástrahy. A k tomu jsou skvělé právě silonkové sumčí bomby, přesně tedy koule ze silonek, což je velmi účinná nástraha na sumce.

Rybářská technika chytání – plavaná

Plavaná, tedy lov se splávkem, to je základní rybolovná technika, kterou musí umět, tedy alespoň její základy, každý rybář. Je to snad jedna z nejstarších technik chytání ryb na udici. A pro vás, úplné začátečníky, o co vlastně jde? Jak název napovídá, jde o chytání na splávek, pod kterým je zátěž, která vyvažuje splávek, pak také vlasec s háčkem a nástrahou. A k čemu ten splávek? Ten má několik funkcí, ale ta nejdůležitější je, že podle jeho pohybu rybář pozná záběr ryby.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím