Rybářský rozcestník

Vyztužená podlaha do nafukovacího člunu

Na zavážení při zakromování lovného místa nebo na umístění montáže, například při lovu sumců, dále od břehu, je potřeba mít nějaký ten člun. Výběr člunů na trhu je velký, ovšem ty ceny! Přitom stačí koupit nějakou tu rekreační, levnou nafukovací loď, která ve většině případů na českých řekách plně postačí. Problém je jen s podlahami, které bývají u levných člunů měkké a díky tomu celá loď poměrně dost nestabilní, hlavně pro nás, co vážíme o něco více. 🙂 Ovšem máme tu vychytávku, jak si poradit i s tímto problémem.

podlaha-do-clunu1podlaha-do-clunu3

Kdo se již zkoušel nalodit na levnější člun s měkkou podlahou ví moc dobře, jak je to nepohodlné a hlavně dost vratké a nepraktické. Pevná podlaha je důležitá pro celkovou pohodu při plavbě a využívání i levnějších nafukovacích lodí. Můj kamarád to vyřešil jednoduše, udělal si podlahu svépomoci, z materiálu, který našel v garáži.

Jak na podlahu do levných nafukovacích člunů? Co budeme potřebovat:

  • dvě desky extrudovaného (tvrzeného) polystyrenu o síle 3 až 4 mm
  • plexisklo o šířce 3 mm
  • silikonové lepidlo
  • brousek s vrtačkou
  • pilka
  • obalová fólie

Celé je to vlastně poměrně jednoduché! Jde o dvě desky polystyrenu vyřezané přesně do tvaru podlahy člunu. Jednu pak vyfrézujeme tak, aby do ní pěkně zapadlo na míru uřezané plexisklo o šířce 3 mm. Musíme nechat okraje, aby bylo jak spojit obě desky polystyrenu. Vše pak slepíme silikonovým lepidlem, necháme zaschnout a na závěr celou desku přetáhneme fólií. Toť vše. Výroba na obrázku trvala pouhé 2 hodiny. Přes noc se nechal silikon zaschnout a druhý den se deska jen obalila do fólie.

V jednoduchosti je krása…

Podlaha nafukovacího člunu, takto udělaná, skvěle drží i větší váhové kategorie, tedy i chlapy co mají přes 100 kg. Člun není tak vratký a hlavně se do něj lépe nasedá a naopak leze lépe z něj. 🙂

Nejčtenější články

Lov sumců pomocí tyčové bójky tzv. činky

Lov sumců patří mezi vrcholné rybářské disciplíny, nejen proto, že sumec je velká a chytrá ryba, ale také proto, že bez kvalitního náčiní cíleně nastražit na sumce je hloupost. I u nás se nacházejí kusy velké přes 2 metry a tak vytáhnout takového macka, ještě když se brání, to vyžaduje opravdu dobrou výbavu. Ale pojďme si popovídat o tyčové bójce, šikovné to pomůcce na chytání větších dravců, tedy nejen sumců, ale například i velkých štik.

Matjesy ze sladkovodních ryb – postup přípravy ve fotografii

Matjesy můžeme vyrobit i ze sladkovodních ryb. Vhodné jsou masitější ryby, které mají dostatek masa ve hřbetu, osvědčil se například karas nebo kapr velký do 50 cm.

Rybářská technika chytání – lov přívlačí (vláčka)

Přívlač je rybolovná technika, kdy se snaží rybář přelstít rybu pomocí umělé, nebo přirozené nástrahy (mrtvé rybky) tak, že ji vede cukavými pohyby, snažíce se co nejvíce napodobit zraněnou rybu, případně jiné vodní živočichy, které mají v oblibě dravé ryby. Cíl je jasný, vyprovokovat dravce k útoku a pak po zaseknutí ho vytáhnout z vody.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím