Rybářský rozcestník

Úhoř říční těsně po ulovení

Kdo někdy chytil úhoře ví, že umí na břehu pěkně řádit. Aby se sklidnil a nemotal kolem vlasce, dávám ho ihned po vytažení z vody do kbelíku. Tam se sklidní a lze mu dobře vytáhnout háček z huby… Tento měl sice něco málo přes 50 cm, tedy byl mírový, ale byl vrácen vodě, přeci jen na pánvičku by měl ještě něco dorůst :).

Nejčtenější články

Haltýř z pračky

Tam, kde je povolený haltýř, tedy bedna na živé rybky, která se pokládá na dno toku, lze ho vyrobit jednoduše ze staré pračky, do které se prádlo dávalo vrchem.

Stravování u vody – krabičková metoda

Na delších rybářských výpravách s kusem salámu a instantními polívkami prostě nevystačíme. Do hry se tak dostává tzv. krabičková metoda, tedy doma uvařená jídla uložená po porcích v krabičkách a pak zamrazená. U vody je pak stačí už jen ohřát.

VIKING – elektrická energie pro vaše dobrodružství

Tento článek je pro všechny, kteří aspoň jednou chtěli na rybách nabíjet svoje telefony, sonary, nebo si pustit přenosnou televizi a nechtěli pro nabíjení používat standardní a hlučné benzínové generátory.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím