Rybářský rozcestník

Více prutů u vody, kam s nimi

Většinou, pokud jsem více dnů u vody a chytám různými rybářskými technikami, hromadí se mi kolem auta rozdělané pruty tak moc, že mě často překáží i při samotném lovu. Přitom se mě je uklízet nechce, když vím, že je za pár hodin budu zase potřebovat. Ovšem opřené o strom, to není také nic moc řešení, často končí špičky ve větvích a nejen špičky prutu, ale i montáže a návazce. Jde to ale i jinak.

Pro staré mazáky tohle není žádná novinka, ale mě nejde o to ohromovat pořád s nějakou další úžasnou vychytávkou, kterou nikdo nezná, také, kde ty nové věci mám pořád brát? 🙂 Stačí mě, že občas inspiruji nějakého toho nováčka, i když se mě často stává, že i starší rybáři některé naše notoricky známé vychytávky neznají i když chytají již řadu let. A právě tato dnešní vychytávka asi bude patřit do kategorie těch dost známých.

Kdo často jezdí na ryby a používá více prutů, ví, jak je lehké na nějaký si šlápnout nebo jeho špičku i s montáží zamotat do větví….

Na přehledné uložení rozdělaných prutů stačí jen delší šňůra či lano, dva stromy nebo strom a auto. Na tom správném místě, kde nejsou žádné větve prostě natáhneme mezi dva stromy nějakou šňůru a máme přírodní stojan na pruty. Ty pak můžeme opírat pěkně vedle sebe, aniž by se nám motaly do větví montáže či návazce. Pro ty z nás, co k lovu potřebují více prutů, je toto jedna z možností, jak si odložit právě nepoužívané pruty a přitom si na ně třeba nechtěně nešlápnout. 🙂

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Vodní plocha Písková Lhota u Poděbrad (rybářský revír 411 983) očima Rybářského rozcestníku

Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím