Rybářský rozcestník

Více prutů u vody, kam s nimi

Většinou, pokud jsem více dnů u vody a chytám různými rybářskými technikami, hromadí se mi kolem auta rozdělané pruty tak moc, že mě často překáží i při samotném lovu. Přitom se mě je uklízet nechce, když vím, že je za pár hodin budu zase potřebovat. Ovšem opřené o strom, to není také nic moc řešení, často končí špičky ve větvích a nejen špičky prutu, ale i montáže a návazce. Jde to ale i jinak.

Pro staré mazáky tohle není žádná novinka, ale mě nejde o to ohromovat pořád s nějakou další úžasnou vychytávkou, kterou nikdo nezná, také, kde ty nové věci mám pořád brát? 🙂 Stačí mě, že občas inspiruji nějakého toho nováčka, i když se mě často stává, že i starší rybáři některé naše notoricky známé vychytávky neznají i když chytají již řadu let. A právě tato dnešní vychytávka asi bude patřit do kategorie těch dost známých.

Kdo často jezdí na ryby a používá více prutů, ví, jak je lehké na nějaký si šlápnout nebo jeho špičku i s montáží zamotat do větví….

Na přehledné uložení rozdělaných prutů stačí jen delší šňůra či lano, dva stromy nebo strom a auto. Na tom správném místě, kde nejsou žádné větve prostě natáhneme mezi dva stromy nějakou šňůru a máme přírodní stojan na pruty. Ty pak můžeme opírat pěkně vedle sebe, aniž by se nám motaly do větví montáže či návazce. Pro ty z nás, co k lovu potřebují více prutů, je toto jedna z možností, jak si odložit právě nepoužívané pruty a přitom si na ně třeba nechtěně nešlápnout. 🙂

Nejčtenější články

Chytání nástražních rybek, jejich přechování

Jedna věc je nástražní rybky umět chytit a druhá věc je dokázat uchovat tak, aby vydržely a neumřely dříve, než jsi je doneseme na lovné místo, kde chceme dostat nějakou tu svoji vysněnou dravou rybu.

Chytání sumců na položenou se silonkovými koulemi

Občas je třeba sumce překvapit něčím novým, zvláště v místech, kde je velký tlak ostatních rybářů. Sumci se stávají k běžným nástrahám, na které narážejí na každém kousku revíru, pak se hodí je překvapit něčím, co neznají. Silná vůně je může přesvědčit k nasátí právě té naší nástrahy. A k tomu jsou skvělé právě silonkové sumčí bomby, přesně tedy koule ze silonek, což je velmi účinná nástraha na sumce.

Rybářská technika chytání – plavaná

Plavaná, tedy lov se splávkem, to je základní rybolovná technika, kterou musí umět, tedy alespoň její základy, každý rybář. Je to snad jedna z nejstarších technik chytání ryb na udici. A pro vás, úplné začátečníky, o co vlastně jde? Jak název napovídá, jde o chytání na splávek, pod kterým je zátěž, která vyvažuje splávek, pak také vlasec s háčkem a nástrahou. A k čemu ten splávek? Ten má několik funkcí, ale ta nejdůležitější je, že podle jeho pohybu rybář pozná záběr ryby.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím