Rybářský rozcestník

Více prutů u vody, kam s nimi

Většinou, pokud jsem více dnů u vody a chytám různými rybářskými technikami, hromadí se mi kolem auta rozdělané pruty tak moc, že mě často překáží i při samotném lovu. Přitom se mě je uklízet nechce, když vím, že je za pár hodin budu zase potřebovat. Ovšem opřené o strom, to není také nic moc řešení, často končí špičky ve větvích a nejen špičky prutu, ale i montáže a návazce. Jde to ale i jinak.

Pro staré mazáky tohle není žádná novinka, ale mě nejde o to ohromovat pořád s nějakou další úžasnou vychytávkou, kterou nikdo nezná, také, kde ty nové věci mám pořád brát? 🙂 Stačí mě, že občas inspiruji nějakého toho nováčka, i když se mě často stává, že i starší rybáři některé naše notoricky známé vychytávky neznají i když chytají již řadu let. A právě tato dnešní vychytávka asi bude patřit do kategorie těch dost známých.

Kdo často jezdí na ryby a používá více prutů, ví, jak je lehké na nějaký si šlápnout nebo jeho špičku i s montáží zamotat do větví….

Na přehledné uložení rozdělaných prutů stačí jen delší šňůra či lano, dva stromy nebo strom a auto. Na tom správném místě, kde nejsou žádné větve prostě natáhneme mezi dva stromy nějakou šňůru a máme přírodní stojan na pruty. Ty pak můžeme opírat pěkně vedle sebe, aniž by se nám motaly do větví montáže či návazce. Pro ty z nás, co k lovu potřebují více prutů, je toto jedna z možností, jak si odložit právě nepoužívané pruty a přitom si na ně třeba nechtěně nešlápnout. 🙂

Nejčtenější články

První chytání, aneb, co musí udělat rybář, než začne chytat

Máme platné rybářské dokumenty, doma jsme si udělali přípravu a vše potřebně nachystali k vodě, včetně svačiny a pití a právě jsme dorazili k vodě … co vše předchází chytání? Hodíme hned silon s návnadou do vody a začneme? Rozhodně ne!

Kačení máma, opeřený Rambo a Terminátor v jednom

O letošní letní výpravě na Sumce se s námi u vody skamarádila kačení rodinka, máma a její čtyři mladé. My je krmili, oni nás obšťastňovali svojí přítomností. Běda jiným kačenám, které nás chtěli také navštívit. Ty naše kačení máma hnala tak urputně, že z ní šel až strach.

Method feeder krmítko – tlakové vrstvení krmení

I když název zní trochu moc technicky a složitě, nejde o nic jiného, než o plnění method feeder krmítka ve dvou krocích, jedním, nebo například i dvěma druhy krmení.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím