Rybářský rozcestník

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.

přednáška-forfishingforforABFFOR

Od čtvrtka 16. února do neděle 19. února 2023 bude letňanské výstaviště po roce opět hostit rybářský veletrh FOR FISHING. Ten se po dvou letech spojených s omezeními vrací do své původní kondice. Ve třech výstavních halách budou zastoupeny všechny rybolovné techniky. Představí se jak tradiční firmy, které na veletrhu nikdy nechybí, tak i nováčci z Čech i zahraničí.

Všechny rybolovné techniky na jednom místě

Veletrh bude opět tematicky rozdělen podle rybolovných technik. Hala 2 bude univerzální, zde budou zastoupeny všechny rybolovné techniky. V hale 2D se představí firmy zaměřené na feeder a plavanou. Halu 3 ocení všichni milovníci kaprařiny, hala 5 pak bude patřit přívlači, muškařině a rybářským lodím.

Z tradičních firem, které návštěvníci dobře znají, se představí mimo jiné Mivardi, Karel Nikl, Mikbaits, DK FISHING (Saenger), Nash Tackle, TB Baits, Carp time – David Fořt, Chytil, Mastodont baits, Krmiva Hulín, Garmin, FT FISHING, Nástrahy.cz, Vipa s.r.o., Konopásek fishing, Bohemia-marine, Decasport, Starfishing, Maver, Patron-fishing, Fishing travel agency, ZERP a další. Nováčkem na veletrhu bude firma Adventer & fishing s.r.o., která bude prezentovat rybářské oblečení. Dalšími nováčky na veletrhu budou firmy Bushman, JSA fish, BadCarps, Tactics, Carpsonbaits, Boatmanboat, Middy.cz, Czech-boilies a Sarfix.cz.

Zahraniční firmy na veletrhu

Veletrh bude opět s mezinárodní účastí – představí firmy ze Slovenska (Moss.sk, Qantica, Hold Carp, RP STANO a Výroba boilies.sk), Polska (Harison), Maďarska (ENERGO FISH), Ukrajiny (FILIS FISHING), Litvy (ESMA), Norska (AUKAN FISKEFERIE AS, Betten Eiendom A/S a Sula Rorbuer AS) a Anglie (Wolf, One more cast a Nash tackle).

Přednášky a známí rybáři po celou dobu veletrhu

Každý den budou v Kongresovém sále probíhat přednášky známých českých rybářů. O své zkušenosti se podělí Jakub Vágner, Pepa Konopásek, Michal Janošík, David Koloušek nebo Matěj Houška. Na veletrh dorazí i známé rybářské osobnosti z Čech i ze zahraničí. Návštěvníci se budou moci potkat se světovou rybářskou hvězdou Ali Hamidi, který bude od pátku do neděle na expozici firmy Parys.cz. V sobotu odpoledne proběhne na stánku ČRS – MO KLADRUBY – HANDICAPOVANÍ RYBÁŘI autogramiáda Rudolfa Hrušínského ml. Na veletrhu nebude chybět ani Jakub Vágner se svou vlastní expozicí.

Návštěvnická soutěž

Připravena bude i návštěvnická soutěž o rybářský LOWRANCE ELITE FS 9 se sondou ACTIVE IMAGING v hodnotě 35 239 Kč. Soutěž bude probíhat po celou dobu veletrhu a zapojit se může každý návštěvník starší 18 let. Partnerem soutěže je firma Wavy boats s.r.o. (Bohemia-marine).

Praktické informace:

Vstupenky na veletrh FOR FISHING 2023 jsou k dostání v předprodeji na www.vstupenky-pva.cz za zvýhodněnou cenu 180 Kč, na místě pak za 240 Kč. Parkovné vyjde u výstaviště na 200 Kč, levněji pak u metra na parkovišti P+R. Veletrh bude pro návštěvníky otevřen od čtvrtka do soboty od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin. Více na www.forfishing.cz.

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.