Rybářský rozcestník

Rybářský maraton v Kladrubech 2018

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby. Chtěli bychom Vás opět po roce informovat o vrcholném rybářském závodě sezóny místní organizace ČRS Kladruby, kterým byl šestý ročník 24hodinového závodu. Závodního maratónu konaného ve dnech 17. – 18. srpna 2018 se na nádrži Záhorská účastnilo třiatřicet vytrvalců ze všech koutů republiky. Uvítali jsme též několik významných hostů, kteří s naší organizací úzce spolupracují a velkou měrou ji podporují. Bylo nám ctí hostit zástupce Středočeského územního svazu, vedoucího LRU ČRS v plavané a hospodáře MO Mladá Boleslav pana Radka Zahrádku, který se aktivně závodu účastnil a ředitele výstavy For Fishing pana Michala Sedláčka.

DSCN1302-1DSCN1458-2DSCN1484-2DSCN1641-2DSCN1767-2

24 hodinovému závodu předcházely několikadenní přípravy, kdy kladrubští členové, upravili revír, zajistili občerstvení, poháry, ceny a veškeré nezbytnosti pro bezproblémový průběh klání. Po páteční sedmnácté hodině nic nebránilo tomu, aby pořadatelé závodu, hospodář Jan Porhansl a předseda Tomáš Kučera zahájili prezentaci a losování lovných míst. V 19:00 po zakrmení lovných míst tak dle plánu začal samotný závod. Bylo dovoleno chytat na jeden prut, libovolně vnadit a chytat na jakoukoliv povolenou rybolovnou techniku. O regulérnost měření se starali sami závodníci, kteří si navzájem kontrolovali ulovenou délku ryb. Závodníci volili převážně plavanou, feeder a položenou. Ač parné letní počasí vznášelo určité pochybnosti do celkového množství nachytané ryby, tyto prognózy se nenaplnily a můžeme konstatovat, že úlovky byly nadstandardní a téměř každý si zachytal dosyta. V úlovcích tentokráte zcela nedominovala „bílá ryba“, ale velký podíl úlovků tvořil kapr a nebylo výjimkou ulovení amura či úhoře. Veškeré úlovky byly po změření opět navráceny vodě!

Po celou dobu konání závodu bylo pro všechny účastníky připraveno občerstvení, jak od našich partnerů z pitného režimu, kterými jsou společnosti Kofola a Pivovar Benešov, tak ze skvostných pochutin, které nám zajišťuje Standa Komenda z Restaurace u Piškota, Maso Třebovle, Pekárna Turek a pekárna rodiny Havlových. Tradičně se v průběhu závodu grilovaly klobásy všeho druhu a vepřové či kuřecí steaky. Ráno uvítali všichni soutěžící zelňačku, svačinu obstarala tlačenka a k obědu kladrubští pomocníci roznášeli každému ze závodníků delikatesní hovězí gulášek.

Pět minut před devatenáctou hodinou upozornil signál, že se závod schyluje ke konci a přesně po 24hodinách byl v 19:00 hodin závod ukončen. Vzhledem k možnému výskytu požárů v těchto extrémně suchých dnech jsme ustoupili od rozdělávání ohně a tradiční výroby v lorně pečeného masa a k večeři jsme raději zvolili bezpečnější způsob přípravy, kdy každý ze závodníků dostal grilovaný steak. Po sečtení a vyhodnocení všech úlovků již nebránilo nic tomu, aby pořadatelé přešli k vyhlášení výsledků.

Nejdříve byla vyhlášena nejlepší rybářka, kterou se stala Gabriela Tauberová, s celkovou délkou 706 cm nachytaných ryb, která se tímto výkonem umístila na celkovém 9. místě. Byla oceněna pohárem, diplomem a hodnotnou cenou, tak jako Josef Ďurfina, který vyhrál cenu za největší ulovenou rybu, kdy zdolal kapra délky 73 cm.

Následovalo vyhlášení a ocenění těch nejlepších deseti závodníků. První místo obhájil s 2597 body (nachytal téměř 26 metrů ryby…) loňský vítěz, středočech Radek Zahrádka z MO Mladá Boleslav. Obdržel pohár, diplom a hlavní cenu od společnosti Wavy Boats, echolot Lowrance. Na druhém místě se umístil královehradecký Jiří Petružálek, který měl na našich závodech premiéru, s celkovým počtem 1439 bodů. Třetí místo získal pardubický Bořivoj Zíma se 1273 body, kterému šlapal na paty Petr Svatoš a pátý, nejmladší účastník závodu, Jakub opět z rodiny Zímů. Za zmíňku stojí též 14té místo Honzy Seidla, který nastoupil do závodu až v polovině a vybojoval krásný střed výsledkového pole. Všech deset výherců na předních místech získalo jednu z hodnotných věcných cen od společností Tropic Liberec, Saenger, Delphin, Karel Nikl a další, které handicapovaným rybářům věnovaly ceny, za což jim patří velký dík!

Rádi bychom upřímně poděkovali všem našim sponzorům, kamarádům a známým, kteří se na organizaci závodů podíleli. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Saenger, MOSS SK – Delphin, Wavy Boats – Lowrance, Karlu Niklovi, společnosti ABF – For Fishing, FOX, Splashbaits, D.A.M., Mivardi, Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech,  Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, Stavební společnosti Pazdera, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Vodním zdrojům a.s., Kontu Baréry, Václavu Sátrovi, rodině Hanikýřů a obci Kladruby. Mediální podporu pro handicapované rybáře neúnavně zajišťují časopis Kajman, Benešovský deník a internetové portály MRK, Chytej, SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Inrybar, casnaryby, Rybarskyrozcestnik, Pražský zpravodaj a další, kterým tímto děkujeme! Velký kus práce odvedli v průběhu celých závodů naši přátelé Petr Kupsa, Honza Kadlec, Martin Novák, Miluška Ďurfinová, Šárka Bártova a fotografka a pravá ruka hospodáře Mirka Naglová.

Více fotografií naleznete v nejbližší době na našich webových stránkách www.handicap-rybari.cz.

Užijte si zbytek léta, přejeme Vám parádní úlovky a těšíme se na další společné shledání na dětských a podzimních rybářských závodech na nádrži Záhorská, které proběhnou o říjnovém víkendu.

 

PETRŮV ZDAR Vám přejí Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Nejčtenější články

Prosba všem lidem dobré vůle, nepouštějte zakoupené vánoční kapry zpět do rybníků, potoků a řek!

Mnoho lidí to dělá. Myslí to bobře. Chtějí kapříkovi zachránit život a darovat mu svobodu. Netuší však, že mu tím zajistili jen pomalou a trýznivou smrt. Důvodů, proč vánoční kapr nemá šanci své vypuštění do přírody přežít je mnoho. Pokusím se vám vysvětlit alespoň některé z nich.

Změny v rybářském řádu pro rok 2019

Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím