Rybářský rozcestník

Rybářský maraton v Kladrubech 2018

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby. Chtěli bychom Vás opět po roce informovat o vrcholném rybářském závodě sezóny místní organizace ČRS Kladruby, kterým byl šestý ročník 24hodinového závodu. Závodního maratónu konaného ve dnech 17. – 18. srpna 2018 se na nádrži Záhorská účastnilo třiatřicet vytrvalců ze všech koutů republiky. Uvítali jsme též několik významných hostů, kteří s naší organizací úzce spolupracují a velkou měrou ji podporují. Bylo nám ctí hostit zástupce Středočeského územního svazu, vedoucího LRU ČRS v plavané a hospodáře MO Mladá Boleslav pana Radka Zahrádku, který se aktivně závodu účastnil a ředitele výstavy For Fishing pana Michala Sedláčka.

DSCN1302-1DSCN1458-2DSCN1484-2DSCN1641-2DSCN1767-2

24 hodinovému závodu předcházely několikadenní přípravy, kdy kladrubští členové, upravili revír, zajistili občerstvení, poháry, ceny a veškeré nezbytnosti pro bezproblémový průběh klání. Po páteční sedmnácté hodině nic nebránilo tomu, aby pořadatelé závodu, hospodář Jan Porhansl a předseda Tomáš Kučera zahájili prezentaci a losování lovných míst. V 19:00 po zakrmení lovných míst tak dle plánu začal samotný závod. Bylo dovoleno chytat na jeden prut, libovolně vnadit a chytat na jakoukoliv povolenou rybolovnou techniku. O regulérnost měření se starali sami závodníci, kteří si navzájem kontrolovali ulovenou délku ryb. Závodníci volili převážně plavanou, feeder a položenou. Ač parné letní počasí vznášelo určité pochybnosti do celkového množství nachytané ryby, tyto prognózy se nenaplnily a můžeme konstatovat, že úlovky byly nadstandardní a téměř každý si zachytal dosyta. V úlovcích tentokráte zcela nedominovala „bílá ryba“, ale velký podíl úlovků tvořil kapr a nebylo výjimkou ulovení amura či úhoře. Veškeré úlovky byly po změření opět navráceny vodě!

Po celou dobu konání závodu bylo pro všechny účastníky připraveno občerstvení, jak od našich partnerů z pitného režimu, kterými jsou společnosti Kofola a Pivovar Benešov, tak ze skvostných pochutin, které nám zajišťuje Standa Komenda z Restaurace u Piškota, Maso Třebovle, Pekárna Turek a pekárna rodiny Havlových. Tradičně se v průběhu závodu grilovaly klobásy všeho druhu a vepřové či kuřecí steaky. Ráno uvítali všichni soutěžící zelňačku, svačinu obstarala tlačenka a k obědu kladrubští pomocníci roznášeli každému ze závodníků delikatesní hovězí gulášek.

Pět minut před devatenáctou hodinou upozornil signál, že se závod schyluje ke konci a přesně po 24hodinách byl v 19:00 hodin závod ukončen. Vzhledem k možnému výskytu požárů v těchto extrémně suchých dnech jsme ustoupili od rozdělávání ohně a tradiční výroby v lorně pečeného masa a k večeři jsme raději zvolili bezpečnější způsob přípravy, kdy každý ze závodníků dostal grilovaný steak. Po sečtení a vyhodnocení všech úlovků již nebránilo nic tomu, aby pořadatelé přešli k vyhlášení výsledků.

Nejdříve byla vyhlášena nejlepší rybářka, kterou se stala Gabriela Tauberová, s celkovou délkou 706 cm nachytaných ryb, která se tímto výkonem umístila na celkovém 9. místě. Byla oceněna pohárem, diplomem a hodnotnou cenou, tak jako Josef Ďurfina, který vyhrál cenu za největší ulovenou rybu, kdy zdolal kapra délky 73 cm.

Následovalo vyhlášení a ocenění těch nejlepších deseti závodníků. První místo obhájil s 2597 body (nachytal téměř 26 metrů ryby…) loňský vítěz, středočech Radek Zahrádka z MO Mladá Boleslav. Obdržel pohár, diplom a hlavní cenu od společnosti Wavy Boats, echolot Lowrance. Na druhém místě se umístil královehradecký Jiří Petružálek, který měl na našich závodech premiéru, s celkovým počtem 1439 bodů. Třetí místo získal pardubický Bořivoj Zíma se 1273 body, kterému šlapal na paty Petr Svatoš a pátý, nejmladší účastník závodu, Jakub opět z rodiny Zímů. Za zmíňku stojí též 14té místo Honzy Seidla, který nastoupil do závodu až v polovině a vybojoval krásný střed výsledkového pole. Všech deset výherců na předních místech získalo jednu z hodnotných věcných cen od společností Tropic Liberec, Saenger, Delphin, Karel Nikl a další, které handicapovaným rybářům věnovaly ceny, za což jim patří velký dík!

Rádi bychom upřímně poděkovali všem našim sponzorům, kamarádům a známým, kteří se na organizaci závodů podíleli. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Saenger, MOSS SK – Delphin, Wavy Boats – Lowrance, Karlu Niklovi, společnosti ABF – For Fishing, FOX, Splashbaits, D.A.M., Mivardi, Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech,  Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, Stavební společnosti Pazdera, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Vodním zdrojům a.s., Kontu Baréry, Václavu Sátrovi, rodině Hanikýřů a obci Kladruby. Mediální podporu pro handicapované rybáře neúnavně zajišťují časopis Kajman, Benešovský deník a internetové portály MRK, Chytej, SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Inrybar, casnaryby, Rybarskyrozcestnik, Pražský zpravodaj a další, kterým tímto děkujeme! Velký kus práce odvedli v průběhu celých závodů naši přátelé Petr Kupsa, Honza Kadlec, Martin Novák, Miluška Ďurfinová, Šárka Bártova a fotografka a pravá ruka hospodáře Mirka Naglová.

Více fotografií naleznete v nejbližší době na našich webových stránkách www.handicap-rybari.cz.

Užijte si zbytek léta, přejeme Vám parádní úlovky a těšíme se na další společné shledání na dětských a podzimních rybářských závodech na nádrži Záhorská, které proběhnou o říjnovém víkendu.

 

PETRŮV ZDAR Vám přejí Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Nejčtenější články

Jsou rybáři sexy? A co holky u vody, rozptylují nás, ano nebo ne?

V minulém století v jednom odborném článku antropolog Mark Dyble z univerzity College v Londýně uvedl, že lovci jsou něco jako macho, tedy dominující muži, kteří se logicky ženám líbí o trochu víc než chlapi, povaleči, válející se doma u televize na kanapi. Jelikož my rybáři jsme lovci, pak by jsme měli u žen, tedy podle Marka Dybleho, velkou šanci. 🙂 Ale je to opravdu tak?

Mongolsko, ryby a ženy

Ahoj všichni, rybářky i nerybářky, rybáři i nerybáři. Jmenuji se Daniela a ačkoliv sama nerybařím, rybaření mne doprovází skoro celý život. Jen jednou jsem měla šanci se tomuto koníčku vymanit z dosahu. Ta však netrvala dlouho. Znovu jsem vstoupila do stejné řeky a to tak hluboko, že z ní není návratu. I napodruhé jsem si za manžela vzala rybáře… Každá nebo každý z Vás, kdo máte něco podobného doma, mi dáte jistě za pravdu, že život s „mokrým šílencem“ dokáže přichystat mnohá překvapení, která zaskočí i zkušenou ženu jak se říká v čase „dozrávajících malin“, čtyřnásobnou babičku a matku dospívající dcery. O jednom takovém překvapení bude pojednávat následující vyprávění…

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím