Rybářský rozcestník

Handicapovaní rybáři Kladruby na FOR FISHING 2018

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby. Již třetím rokem v řadě získala organizace handicapovaných rybářů ČRS MO Kladruby možnost prezentovat svoji činnost na největším rybářském veletrhu konaném v České republice – FOR FISHING 2018. Děkujeme především pořádající společnosti ABF, a.s. a jejímu zástupci, panu Michalovi Sedláčkovi, že nám poskytli stoprocentní podporu a servis před i v rámci čtyřdenního veletržního maratonu. Svou činnost jsme mohli prezentovat na větší výstavní ploše než v roce loňském, která byla pro naše účely komfortní. Tradiční sousedství stánku se slovenskými kolegy z Garant Baits a nově s kamofish.cz bylo pouze třešničkou na dortě.

DuçanNaNaNelinkaReport §6VěherceVěherce

V letošním roce jsme pro návštěvníky veletrhu připravili opět velké množství triček, mikin a praktických předmětů opatřených potiskem od kutnohoráka Jaroslava Puchoně, které jsme společně s propagačními předměty Středočeského územního svazu prodávali a rozdávali. Ohromnou porci práce a náš dík patří našim hosteskám – kamarádkám Mirce, Ivetě, Iloně a dvěma Eliškám, které neúnavně a bezplatně po celou dobu výstavy oslovovaly návštěvníky veletrhu a zvaly je k našemu stánku. Nesmíme zapomenout na naše členy z řad ZTP, kteří se na stánku zastavili a debatovali s příchozími. Velký dík patří především Gábině Tauberové a Honzovi Seidlovi, kteří s námi na výstavě strávili celé čtyři dny a postarali se o „mediální tváře“ kladrubské organizace.

Navázali jsme na loňskou atraktivní soutěž, kdy jsme společně s našimi partnery a sponzory připravili pro návštěvníky losování o ceny v celkové hodnotě převyšující 50 000,- Kč. Hlavními taháky byly týdenní pobytový voucher na řece Ebro od www.ebro-rybolov.com, víkendové povolenky na atraktivní revíry v ČR, luxusní bivak, lehátko, několik navijáků, tašek, prutů, nástrah, předplatné časopisů Kajman a Kapr magazín a rybářské oblečení, které jsme získali od společností Tropic Liberec, Saenger, Karel Nikl, Mivardi, MOSS.SK – Delphin, Chytil, Vodní zdroje, JET FISH a dalších. Věřte, že všichni výherci, kteří podpořili handicapované rybáře nákupem propagačních předmětů či darem měli z těchto cen velkou radost a celá tato akce pomohla ke zvýšení atraktivity naší výstavní plochy! Opět se nám potvrdilo, že pokud chceme něco získat pro naše handicapované spoluobčany, musíme tvrdě pracovat a především, mít co nabídnout. Přátelskou atmosféru na stánku jako každoročně podpořil náš kvalitní likér Handy Kapka z německé dílny Sonntag Neudorf a bezkonkurenční staročeský špek a klobásy od společnosti Maso Třebovle. Těmito produkty jsme hostili návštěvníky, obchodní partnery i významné osobnosti, které na náš stánek zavítaly.

Jedna z momentek ….

Po čtyři dny jsme se aktivně snažili návštěvníkům veletrhu, rybářským odborníkům i laikům, přiblížit činnosti a smysl naší organizace. Debatovali jsme s návštěvníky o rybářských zkušenostech, životu s handicapem o jeho úskalí, úspěších či neúspěších, vítězstvích či prohrách. Společně jsme účastníky veletrhu informovali o závodech na revíru Záhorská, určeného především handicapovaným rybářům a o nově otevřeném revíru Brodský 2. Probírali jsme naši závodní činnost, jejímž vrcholem jsou Mistrovství České republiky a Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané, debatovali jsme o závodech pro děti a rybářském kroužku. V rámci veletrhu jsme též propagovali projekt Středočeského územního svazu na nově vznikající lovná místa pro handicapované rybáře – bezbariérové přístupy pro handicapované na rybářských revírech v České republice, na jejichž budování se naše organizace spolu se Středočeským územním svazem podílí. Věříme, že se nám opět podařilo získat několik nových členů do našich řad, které bychom rádi zapojili do aktivní rybařiny a ukázali jim novou cestu do života mezi „zdravé“ občany.  Velkou radost nám opět udělala podpora z řad rybářských osobností, našich partnerů a kamarádů, kdy jsme byli poctěni návštěvou Dušana Hýbnera, Pavla Horáčka, Karla Nikla, Davida Kolouška a Andrease Rudolpha z firmy Saenger, Oty Mihályho a Radúze Piljana z firmy MOSS.SK Delphin, Radka Zahrádky, Pavla Vrány, Michala Sedláčka ředitele For Fishing , Radka Filipa šéfredaktora časopisu Kajman, Jiřiny a Doškyho z rybolovnorsko.com, kteří ochotně zapózovali u stánku handicapovaných rybářů a někteří přislíbili i další aktivní spolupráci při našich závodech.

Nelinka na stánku ….

Děkujeme též Středočeskému územnímu svazu a všem lidem kolem jejího předsedy Dušana Hýbnera, Pavla Horáčka a Radka Zahrádky, kteří nám jsou vždy nápomocni a s nimiž razíme úspěšnou cestu vpřed, jak v oblasti organizace ČRS MO Kladruby, tak v rámci reprezentačního týmu ČR handicapovaných v plavané! Osobní dík bychom chtěli složit panu Říhovi z Tropicu Liberec, který nám pomáhá s propagací a je nám nápomocen v širokém spektru sponzorů kladrubské organizace.

Celkově musíme přítomnost ČRS MO Kladruby na největším rybářském veletrhu v ČR hodnotit pozitivně a věříme, že se nám v průběhu roku lidé s otevřeným rybářským srdcem ozvou a svými možnostmi nás budou chtít podpořit. Děkujeme všem návštěvníkům, kamarádům a partnerům, kteří nás navštívili, podpořili, či přislíbili spolupráci do dalších let. Naše třetí účast na veletrhu a vynaložené úsilí nás všech bylo na počtu návštěvníků a zájmu o handicapové rybáře znát. Zájem byl opět větší než v předešlém roce, z čehož máme obrovskou radost, protože jsme tady právě proto, abychom lidem sdělili, že se dá s handicapem rybařit, lze potkávat nové přátelé a s podporou se lze úspěšně zařadit do „běžného“ života.

S úctou a pozdravem za realizační team ČRS MO Kladruby na FF 2018

Jan Porhansl, Tomáš Kučera a Petr Kupsa

Nejčtenější články

Pozvánka na závod do Nižboru

ČRS. z. s., MO Nižbor zve na 16. ročník rybářského závodu, který se koná 11. 5. 2024 na Berounce nad jezem v Nižboru. Počet míst omezen na 50….

Jarní kolo Ve vodě nežijí jen vodníci

Jarní kolo náborové akce „Ve vodě nežijí jen vodníci“ proběhne od 15. 4. do 27. 6. 2024. Zájemci se mohou hlásit od dne zveřejnění a zasílat přihlášky na sekretariát SÚS….

Jarní dospělé a Dětské závody ČRS MO Kladruby – Propozice 20. a 21. 4. 2024

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní dospělých a Dětské rybářské závody konané ve dnech 20. a 21. dubna 2024 na nádrži Záhorská. Těšíme se na Vaši hojnou účast!