Rybářský rozcestník

Pstruh s česnekovou náplní

Ryba naplněná rohlíkem potřeným máslem s rozetřeným česnekem, grilovaná dozlatova.

2 náročnost
30 minut
+ 60 minut odležení  
 • 4 ks čerstvých pstruhů (asi po 400 g)
 • 8 ks stroužků česneku
 • 2 ks rohlíků
 • 150 g másla
 • čerstvé bylinky (rozmarýn, tymián, pažitka, petrželka)
 • citron
 • sůl
 • Příprava

  1. Rohlíky rozpůlíme, překrojíme po délce a namažeme změklým máslem smíchaným s oloupanými, rozetřenými stroužky česneku
  2. Vykuchané, omyté pstruhy osolíme, do vnitřku každé ryby vložíme část na jemno nasekaných bylinek, půlku namazaného rohlíku
  3. Rybu spíchneme a necháme asi hodinu odležet
  4. Dáme na gril a grilujeme na alobalovém platíčku s otvory dozlatova.

  Doporučení

  Podáváme s čerstvou zeleninou a plátky citronu.

  Nejčtenější články

  Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

  Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

  Chytat dravce na živou či mrtvou rybičku nebo jen na umělé nástrahy? Je lov na živou nástrahu přežitek?

  V daleké minulosti to měli sportovní rybáři jednoduché, většinou chytali dravce na přirozenou nástrahu a to buď živou, nebo mrtvou, jinou volbu neměli. Časem se začali pro lov některých dravých ryb využívat i nástrahy umělé, což umožnil rozkvět sportovního rybolovu ruku v ruce s technickým vývojem, ten totiž dovolil výrobcům vláčecích nástrah nahradit dřevo umělými hmotami a dalšími materiály, z kterých se dnes vyrábí dokonalé napodobeniny rybek, ale i jiných vodních živočichů. Nejmodernější „měkké“ umělé nástrahy, které vznikly v USA, se velice rychle rozšířili jak do Evropy, tak i do Skandinávie. V severských zemích se tak s nastraženou živou rybkou již dnes téměř nesetkáte. V některých státech je pak chytání na živou nástrahu zakázané úplně!

  Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

  Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím