Rybářský rozcestník

Chlebové kuličky – skořicové

Jednoduchá a přitom levná nástraha vyrobená doma, která je velmi účinná, ryby ji milují! Jde o kuličky z chlebové střídky namočené a pak obalené v mleté skořici.

1 náročnost
15 minut
+ doba oschnutí  
Chlebové kuličky - skořicové
ChlebovéChlebové
 • 1 krajíc nejlépe dva dny starého chleba
 • 1 lžíce mleté skořice
 • voda
 • Příprava

  1. Ze střídky chleba vypracujeme v prstech kuličky, která klademe do misky
  2. Pak je zalijeme vodou a téměř ihned vytáhneme, okapané, ale mokré je obalíme ve skořici nasypané v misce
  3. Obalené kličky necháme uschnout nejlépe na mřížkovém podkladě
  4. Skladujeme ve vhodné uzavíratelné nádobě.

  Doporučení

  Klasický chleba lze nahradit chlebem toustovým.

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2024

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin. Na nonstop revíry vydává Ministerstvo zemědělství výjimky. Český rybářský svaz nerozhoduje o revírech, na kterých se daný rok může chytat 24 hodin. To je v pravomoci MZe ČR. V tomto článku je sdílena aktuální tabulku NONSTOP revírů pro rok 2024…

  Pár úvodních kapitol z knihy Štika Majdalenka a duhový míč

  Tuto krásně ilustrovanou knihu pro děti napsal Jan Opatřil. A co v ní najdete? Štika Majdalenka je rošťák. Kouše do všeho, co se hýbe, a zodpovědně se připravuje na osamocený život vodního dravce. Jednoho dne však její maminku uloví rybář. Majdalenka zůstane sama a zatouží po kamarádech. Jak ale získat přátele, když máte špičaté zuby a každý se vás bojí? Majdalenka se vydává na cestu rybníkem a zjišťuje, že k získání kamarádů bude muset změnit sama sebe. Je ale vůbec možné, aby se dravá štika skamarádila se svou kořistí? Co bude jíst? A jakou roli v celém příběhu sehraje duhový míč? Pohádka o štice Majdalence vás zahřeje u srdce. A díky nádherným ilustracím budete mít pocit, jako byste se vy sami ocitli pod hladinou. Pokud máte rádi přírodu, ryby a šťastné konce, je tato kniha přesně pro vás.

  Rybářský zápisník FishNote

  Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.