Rybářský rozcestník

Pozvánka na Středočeskou juniorku v plavané

Místní organizace Nymburk pořádá ve dnech 24. – 25. 9. 2022 náborový závod Středočeská juniorka v plavané – podzimní kolo, který se koná na revíru Labe 21 a je určen věkovým kategoriím U15 a U20….

ORGANIZAČNÍ VÝBOR:
Garant závodu: Radek Zahrádka – místopředseda, sportovní činnost SÚS
Ředitel závodu: Ing. David Hrstka, Ph.D. – předseda ČRS MO Nymburk
Hlavní rozhodčí: Purkrábková Hana – MO Plaňany
Čestný host: Dušan Hýbner- předseda SÚS

ZÁVODNÍ ŘÁD: soutěží se podle platného závodního a soutěžního řádu pro rok
2022 (F.I.P.S.e.d.).
ZÁVODNÍCI SOUTĚŽÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!
NÁVNADY A NÁSTRAHY: maximální množství krmení 10 litrů v navlhčeném
stavu. Množství živých návnad a nástrah 1,5 litru.
ZÁKAZ POUŽITÍ PATENTKY!
POPIS ZÁVODNÍHO ÚSEKU: tekoucí voda, břeh rovný, dobře přístupný.
Hloubka 1,5m – 4m.
VÝSKYT RYB: kapr, amur, plotice obecná, kapr, amur, cejn velký, cejnek malý,
perlín, sumeček americký, karas

Více zde: https://semax.crs-sus.cz/soubory/propozice-zavodu-20220830-132717.pdf

Nejčtenější články

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Mikbaits Masters 2023

Zveme vás na 2. ročník Mikbaits Masters konaném na Podnovoveském rybníku od 1.6 do 4.6. 2023. Závod probíhá systémem chyt‘ a pust‘. Soutěží dvou-tříčlenná družstva, která loví na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem. Háčky s protihrotem povoleny! Povolen lov pouze na položenou délka návazce POVOLEN max. 80 cm!