Rybářský rozcestník

Mistrovství České republiky juniorů LRU přívlač

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz ve spolupráci s Radou ČRS vás zve na Mistrovství České republiky juniorů LRU přívlač…

Propozice

Garant: Daniel Kop                                               

Ředitel závodu: Jiří Podskalský ml., tel. 775 287 432                                 

Hlavní rozhodčí: Aleš Ráža, tel. 774 070 043

Bodovací komise: Jiří Podskalský ml., A. Truhlář, A. Ráža

Závody proběhnou podle Soutěžního a Závodního řádu pro LRU – přívlač na rok 2022. Protesty je možné podávat v souladu se Soutěžním a Závodním řádem LRU – přívlač pro rok 2022 po složení kauce 500 Kč na jeden protest. Při zamítnutí protestu kauce propadá ve prospěch pořadatele.

Přihlášky:

Přihlášky zasílejte do 14. 9. 2022 na e-mail: daniel.kop85@gmail.com. Do přihlášky je nutné uvádět jméno závodníka, kategorii, datum narození, ÚS a MO. Maximální počet startujících jsou 2 závodníci v jedné kategorii nominovaní krajským zástupcem LRU přívlač za daný územní svaz.

Startovné:

Je stanoveno na 500Kč za závodníka. Startovné je nutno uhradit do 14.9.2022 na účet 4845650257/0100 VS: 170922. Do zprávy pro příjemce uveďte územní svaz, která závodníka vysílá.

Kategorie U15 (ročník narození 2007 a mladší)

Loví se ze břehu, brodění není povoleno. Každý závodník musí být vybaven kbelíkem s vodou pro případné uchování ulovené ryby do příchodu rozhodčího. Každý závodník do 15-ti let musí mít po celou dobu závodu doprovod dospělé osoby, která za něj odpovídá. Každou ulovenou rybu závodník sám podebere. Výjimku tvoří závodníci ročníku 2012 a mladší, jimž může být poskytnuta pomoc (podebírání, výměna nástrahy, vyproštění nástrahy).

Kategorie U20 (ročníky narození 2002 – 2006)

Loví se ze břehu, brodění není povoleno. Každý závodník musí být vybaven kbelíkem s vodou pro případné uchování ulovené ryby do příchodu rozhodčího.

Závodní tratě:

Mže 1 (U15): Šířka cca 25 – 40m, hloubka 0,1 – 2m, břehy většinou  kamenité – regulace, případně travnaté zarostlé, pomalu tekoucí řeka. Brodění zakázáno.

Úslava 1 (U20): Charakter toku je převážně proud. Hloubka 0,1 – 1m a šířka  cca 15m. Dno kamenité. Brodění zakázáno.

Výskyt ryb:

Jelec tloušť, okoun, jelec proudník, štika, bolen dravý.

Bodování: podle S a Z řádu na rok 2022.

Pro závodníky platí přísný zákaz lovu v závodních úsecích 7 dnů před závody.

Prezentace, losování a vyhlášení výsledků:

GPS 49.7191583N, 14.9091994E. Sraz je na parkovišti pro závodníky kategorie U15, vyhlášení proběhne někde na sektorech pro U15.

 

Více zde: https://www.crsplzen.cz/inpage/mistrovstvi-ceske-republiky-junioru-lru-privlac/

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?