Rybářský rozcestník

Podzimní kolo vodníků 2022

Opět vyhlašujeme podzimní kolo náborové akce „Ve vodě nežijí jen vodníci“, a to od 5. 9. do 30. 10. 2022. Hlásit se můžete od 15. 6. na emailu: [email protected]….

Maximální počet dětí na jednu akci byl stanoven na 150, přičemž je jisté, ze školy se budou na akci účastnit, dle svých nastavených opatření. Proto žádáme organizátory „vodníků“ v tomto směru o maximální součinnost se školami.

Jak postupovat, rozhodne-li se MO akci pořádat:

1. Zaslat přihlášku (v příloze) 14 dní před termínem na sekretariát SÚS:

– název MO

– místo konání

– čas zahájení

– počet dětí (očekávaný po konzultaci se školou)

– kontaktní osoba s telefonem a e-mailem

Na základě toho budou ze sekretariátu zaslány na MO propagační předměty nebo budou k dispozici k vyzvednutí na sekretariátu SÚS.

Více zde: https://www.crs-sus.cz/1/1521/podzimni-kolo-vodniku-2022

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.