Rybářský rozcestník

Podzimní kolo vodníků 2022

Opět vyhlašujeme podzimní kolo náborové akce „Ve vodě nežijí jen vodníci“, a to od 5. 9. do 30. 10. 2022. Hlásit se můžete od 15. 6. na emailu: sekretariat@crs-sus.cz….

Maximální počet dětí na jednu akci byl stanoven na 150, přičemž je jisté, ze školy se budou na akci účastnit, dle svých nastavených opatření. Proto žádáme organizátory „vodníků“ v tomto směru o maximální součinnost se školami.

Jak postupovat, rozhodne-li se MO akci pořádat:

1. Zaslat přihlášku (v příloze) 14 dní před termínem na sekretariát SÚS:

– název MO

– místo konání

– čas zahájení

– počet dětí (očekávaný po konzultaci se školou)

– kontaktní osoba s telefonem a e-mailem

Na základě toho budou ze sekretariátu zaslány na MO propagační předměty nebo budou k dispozici k vyzvednutí na sekretariátu SÚS.

Více zde: https://www.crs-sus.cz/1/1521/podzimni-kolo-vodniku-2022

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Vodní plocha Písková Lhota u Poděbrad (rybářský revír 411 983) očima Rybářského rozcestníku

Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím