Rybářský rozcestník

Podzimní kolo vodníků 2022

Opět vyhlašujeme podzimní kolo náborové akce „Ve vodě nežijí jen vodníci“, a to od 5. 9. do 30. 10. 2022. Hlásit se můžete od 15. 6. na emailu: [email protected]….

Maximální počet dětí na jednu akci byl stanoven na 150, přičemž je jisté, ze školy se budou na akci účastnit, dle svých nastavených opatření. Proto žádáme organizátory „vodníků“ v tomto směru o maximální součinnost se školami.

Jak postupovat, rozhodne-li se MO akci pořádat:

1. Zaslat přihlášku (v příloze) 14 dní před termínem na sekretariát SÚS:

– název MO

– místo konání

– čas zahájení

– počet dětí (očekávaný po konzultaci se školou)

– kontaktní osoba s telefonem a e-mailem

Na základě toho budou ze sekretariátu zaslány na MO propagační předměty nebo budou k dispozici k vyzvednutí na sekretariátu SÚS.

Více zde: https://www.crs-sus.cz/1/1521/podzimni-kolo-vodniku-2022

Nejčtenější články

Aktuálně nejstahovanější aplikace mezi českými rybáři

Již několik měsíců zpět avizovaná, ryze česká, a po všech směrech vylepšená aplikace Fishsurfing 2.0 je právě ke stažení na Google Play, App Storu ale dostupná i z webu na www.fishsurfing.com! Pokud jsi náhodou starou verzi aplikace znal a neoslovila tě, koukni se teď na tuhle novinku! Nový Fishsurfing po designové i funkční stránce posunul prostředí rybářské sociální sítě na úplně jinou úroveň.

Jak zpracovat lína v kuchyni

Lín obecný – Tinca tinca patří mezi rybáři k oblíbeným rybám, proto také jeho lov byl od roku 2021 omezen na čtyři kusy denně. Málokterý rybář však ví jak lína správně připravit ke kulinářským účelům. Hodně rybářů lína stahuje z kůže, vadí jim sliz nebo se snaží oškrábat drobné šupinky z kůže, což je ale škoda, protože po upečení šupinky změknou a jsou poživatelné, u mnoha gurmánů je pak upečená kůže z lína se šupinkami považována za lahůdku. Za lahůdku je lín považován nejen u nás v Česku ale také ve Francii, Itálii, či Německu, kam je státní rybářství před rokem 1989 vyváželo za devizy.

Pozvánka na dětský závod do Berouna

Místní organizace Beroun zve na dětský rybářský náborový závod, který se koná 22. 6. 2024 na revíru Berounka 3….