Rybářský rozcestník

PF 2023 – přání všem zapáleným rybářům a rybářkám

A máme za sebou další rok. Pro někoho byl skvělý, pro jiného nic moc, další se raduje, že konečně skončí. My z redakce rybářského rozcestníku jsme měli docela dobrý rok díky vaší přízni, za co vám všem moc a moc děkujeme a doufáme, že rok 2023 bude pro vás i pro nás opět hodně úspěšný. Přejeme vám všem úžasné úlovky, hodně času a pohody u vody s kamarády a hlavně klid na náš společný koníček, ale také zdraví a mír, což se ukazuje, že v dnešní době vůbec není samozřejmostí!

Vše „nej“ v roce 2023 přeje váš oblíbený web rybyrskyrozcestnik.cz!

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.