Rybářský rozcestník

Nejlepší rybářské destinace ve světě

Také vždy oněmíte úžasem, když spatříte v časopisech, na specializovaných webech o rybářství nebo na profilech vášnivých rybářů trofejní úlovky? A přejete si něco podobného zažít? Nemusíte zůstávat u snění. Vypravte se za rybařením do zahraničí a přenechejte pro letošní rok české rybníky ostatním rybářům. Prozradíme vám, kde se nacházejí nejlepší rybářské destinace!

rybářskérybářské

Světový den cestovního ruchu oslavte rybařením v cizině

Cestování je sice v současné době omezené, ale každý rybář doufá v to, že bude moci vycestovat do ostatních zemí za rybařením. Cestovní ruch je nedílnou součástí planety a nikdo nemá zájem na tom, aby omezení trvala další měsíce, ne-li roky. Připomeňte si 27. 9. Světový den cestovního ruchu, který byl vyhlášen v roce 1979, a spojte tento den s cestou do zahraničí. Vydejte se za rybolovem do zemí pověstnými triumfálními úlovky!

Norsko – ráj rybářů

Nejčastěji narazíte na rybářské zájezdy do Norska. Využijte nabídky cestovních kanceláří, které pořádají zájezdy na sever pro celou rodinu. Norské pobřeží láká na rekreační i sportovní rybaření a chytit na prut tu můžete lososy, platýse, mořské ďasy a žraloky. Rybáři se sjíždějí zejména na ostrov Averoy s vysokou koncentrací ryb při pobřeží. Další významnou rybářskou lokalitou je oblast Trøndelag, kam se uchylují rybáři hlavně v březnu a dubnu, kdy probíhá tření tresky obecné.

Další evropské TOP rybářské destinace

Zůstaňme ještě chvíli na severu Evropy. Rybaření si dosyta užijete na Islandu na řece Laxá, kde bez problému ulovíte několikakilového lososa. Pozadu nezůstává ani Švédsko, oblast Lesjön s množstvím jezer a řekou Fjällsjöälven. Chytíte tam okouny, cejny, pstruhy i plotice. Můžete lovit z motorových lodí nebo ze břehu. Fascinující úlovky na vás čekají na skotských Orknejských ostrovech, na západním pobřeží Irska a v alpských jezerech Švýcarska. Za gigantickými sumci a obrovskými kapry odleťte do Španělska k řece Rio Ebro.

Vzdálené a exotické destinace

Přesuňme se z Evropy do Ameriky. V Severní Americe, v Texasu, ulovíte kostlína obrovského s neuvěřitelnou váhou až 180 kg. V tomto případě se vyplatí zarezervovat zájezd s průvodci, kteří vás přepraví na místo. Za krásnou přírodou, lososy a halibuty se rozjeďte na Aljašku. Dobrodružné povahy si nesmějí nechat ujít Amazonii s rybářskými lokalitami vzdálenými od civilizace. V řece Amazonce se vyskytují druhy, na které nikde jinde na světě nenarazíte. Spojte exotickou dovolenou s rybařením a objednejte si zájezd do Karibiku nebo na thajský ostrov Krabi.

Jak zasáhl koronavirus cestování?

V současné době, v červnu 2020 je stále mnoho zemí, do kterých se kvůli pandemii Covid-19 nedostanete nebo musíte podstoupit při návratu domů karanténu, popřípadě se nechat otestovat. Za rizikovou zemi se považuje Švédsko, naopak volný přístup máte do Švýcarska, Chorvatska, Polska či Norska. Je na vašem uvážení, zda se vydáte do rizikových zemí nebo půjdete bezpečnou cestou a dáte přednost oblastem s nízkým počtem nakažených. Již se ale můžete poohlížet po zájezdech s rybařením.

Cestování za rybařením vám rozšíří obzory, ulovíte trofejní ryby a získáte bezpočet zážitků. Spatříte přírodní zajímavosti, ohrožené druhy zvířat a divoké rostliny. Komunikativní lidé naleznou v zahraničí nové známé a přátele. Potřebujete více důvodů, proč odcestovat za rybařením do zahraničí? Tak honem naplánujte vaši rybářskou dovolenou!

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím