Rybářský rozcestník

Feeder – falešná houpačka

Falešnou houpačku můžeme využít v případě velmi opatrných záběrů malých ryb. Ovšem jde o velmi aktivní rybaření u kterého není radno přestat sledovat prut, který v případě důrazného záběru, při nepozornosti rybáře, může skončit až ve vodě. Také počasí musí být příznivé, bezvětří, či jen slabý vánek.

Je to jednoduché. Koncovou montáž opatříme jemným návazcem s velmi malým háčkem, na který napichujeme opravdu drobná sousta. Prut posadíme do přední vidličky tak, aby po nahození a dopnutí vlasce držel vyvážený, mírně zhoupnutý k zadní části, což jde poměrně dobře díky váze navijáku, jen musíme najít to správné místo na posazení prutu na vidličku. Záběr poznáme zhoupnutím prutu, ihned sekáme. Je to tak jemné chytání, že i jemná špička prutu reaguje později, než konec prutu.

Tento způsob je velmi akční, zábavný, především při lovu drobných rybek. Lze ho však použít jen při bezvětří, nebo při slabém vánku. Za silnějšího větru je to hazard. Také odcházet do prutu, nebo se mu plně nevěnovat může skončit katastrofou a prutem ve vodě!

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Mazaní okouni, lov kaprů ve vázkách a rybářská petice?

Listí ze stromů je už pomalu dole a rybářská sezóna se blíží ke svému konci. Není čas ztrácet čas! Při pohledu z okna do šedivé krajiny se chce jen málokomu zvednout z gauče a jít vymrznout k vodě. Pozdní podzim u vody sice není pro každého, odměnou ale bude naprostý klid, který v létě na březích prostě nezažijete. Pojďte se mrknout na několik tipů, které se vám budou u vody hodit!