Rybářský rozcestník

Jak mě koťata u vody okradla

Není to poprvé, co mě u vody o nástrahu připravilo nějaké to zvíře. Většinou myšky mají zálusk na nějaké ty kousky ryb, ale i další nástrahy včetně boilies. Ale s kočkami jsem si užil také své. Například na poslední výpravě mě připravily o pár návazců s nadipovanými kuličkami.

Sedíte tak u vody, čekáte na záběr, na stole máte nachystané návazce s boilies koulemi zavěšenými pod háčkem a máčíte je v dipech. V tom se u vašeho karavanu objeví malé krásné koťátko. Je plaché, ale přesto kouká, co by kde smlslo. Kočky mám moc rád a tak se zkouším skamarádit, ale ono nechce. Zaběhne do keřů a občas se objeví jen její zvědavá hlava. Po chvíli to vzdám a soustředím se na ryby.

A jak to celé pokračovalo? Po chvíli se objevily další kočičí mimina. Mírně odrostlé mladé kočky. Každá byla jiná. Celkem začalo věci pod mým stolem prozkoumávat 5 koťat. Dokud slídili pod stolem, bylo vše v pořádku, ale pak je začala zajímat příjemně se linoucí vůně mých dipů na stole. Kdo používá dipy ví, že většinou jde o poměrně drahou záležitost a tak jsem rozhodně nestál o to, aby mě holky nějaký můj dip vylily. Nejde jen o hmotnou škodu, ale sladké dipy se fakt blbě umývají. Kočky mě donutily všechny lahvičky zavřít, uklidit, včetně návazců, které jsem dal do jedné krabičky, tu uzavřel. Holky nakonec skončili opravdu až na stole, ale díky mému úklidu nic k snědku nenašli a po pár minutách odskákaly pryč. Další dny se už neukázali. Myslel jsem, že už je neuvidím.

Byl poslední den výpravy, poslední večer před odjezdem. Opět jsem měl pár návazců s nástrahami namočenými v dipech. Ten večer jsem chtěl ještě nějakého toho kapříka přemluvit k záběru. Kapři stále ne a ne reagovat na všechny ty dobroty, co jsem jim házel do vody. Nezbývalo, než to zkoušet dál.

Najednou jsem uslyšel nějaký hluk u karavanu, otočil se a vzhledem k tomu, že již byla skoro úplná tma, zapnul čelovku. Po stole mě pobíhalo několik koťat. Dipy stály, ale zmizeli z nich mé návazce. Koťata jsem ihned zahnal a začal zkoumat škody. Dipy to přežily všechny, zato návazců ubylo. Nakonec jsem většinu našel pod stolem, jen jim chyběly navonění sladké boilies koule na přívěsu. Jeden přívěs byl dokonce ukousnutý. A dva návazce zmizely úplně. Samozřejmě mé nejoblíbenější, co jsem si zrovna ten den vyrobil. Fakt mám kočky rád a koťata může snad každý. Ale tu noc mě ty malé chlupaté koule opravdu vytočily. Ryby ten večer nebraly a kočky mě ještě ke všemu okradly. Prostě den blbec. Jen doufám, že se zbavili bez problémů háčků a neskončil žádný v jejich tlapkách či tlamičkách. To bych jim nepřál i přes to, že jsem byl jimi okraden. 🙂

Text: George, ilustrační foto: pixabay.com

Nejčtenější články

Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?