Rybářský rozcestník

Jak mě koťata u vody okradla

Není to poprvé, co mě u vody o nástrahu připravilo nějaké to zvíře. Většinou myšky mají zálusk na nějaké ty kousky ryb, ale i další nástrahy včetně boilies. Ale s kočkami jsem si užil také své. Například na poslední výpravě mě připravily o pár návazců s nadipovanými kuličkami.

Sedíte tak u vody, čekáte na záběr, na stole máte nachystané návazce s boilies koulemi zavěšenými pod háčkem a máčíte je v dipech. V tom se u vašeho karavanu objeví malé krásné koťátko. Je plaché, ale přesto kouká, co by kde smlslo. Kočky mám moc rád a tak se zkouším skamarádit, ale ono nechce. Zaběhne do keřů a občas se objeví jen její zvědavá hlava. Po chvíli to vzdám a soustředím se na ryby.

A jak to celé pokračovalo? Po chvíli se objevily další kočičí mimina. Mírně odrostlé mladé kočky. Každá byla jiná. Celkem začalo věci pod mým stolem prozkoumávat 5 koťat. Dokud slídili pod stolem, bylo vše v pořádku, ale pak je začala zajímat příjemně se linoucí vůně mých dipů na stole. Kdo používá dipy ví, že většinou jde o poměrně drahou záležitost a tak jsem rozhodně nestál o to, aby mě holky nějaký můj dip vylily. Nejde jen o hmotnou škodu, ale sladké dipy se fakt blbě umývají. Kočky mě donutily všechny lahvičky zavřít, uklidit, včetně návazců, které jsem dal do jedné krabičky, tu uzavřel. Holky nakonec skončili opravdu až na stole, ale díky mému úklidu nic k snědku nenašli a po pár minutách odskákaly pryč. Další dny se už neukázali. Myslel jsem, že už je neuvidím.

Byl poslední den výpravy, poslední večer před odjezdem. Opět jsem měl pár návazců s nástrahami namočenými v dipech. Ten večer jsem chtěl ještě nějakého toho kapříka přemluvit k záběru. Kapři stále ne a ne reagovat na všechny ty dobroty, co jsem jim házel do vody. Nezbývalo, než to zkoušet dál.

Najednou jsem uslyšel nějaký hluk u karavanu, otočil se a vzhledem k tomu, že již byla skoro úplná tma, zapnul čelovku. Po stole mě pobíhalo několik koťat. Dipy stály, ale zmizeli z nich mé návazce. Koťata jsem ihned zahnal a začal zkoumat škody. Dipy to přežily všechny, zato návazců ubylo. Nakonec jsem většinu našel pod stolem, jen jim chyběly navonění sladké boilies koule na přívěsu. Jeden přívěs byl dokonce ukousnutý. A dva návazce zmizely úplně. Samozřejmě mé nejoblíbenější, co jsem si zrovna ten den vyrobil. Fakt mám kočky rád a koťata může snad každý. Ale tu noc mě ty malé chlupaté koule opravdu vytočily. Ryby ten večer nebraly a kočky mě ještě ke všemu okradly. Prostě den blbec. Jen doufám, že se zbavili bez problémů háčků a neskončil žádný v jejich tlapkách či tlamičkách. To bych jim nepřál i přes to, že jsem byl jimi okraden. 🙂

Text: George, ilustrační foto: pixabay.com

Nejčtenější články

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.