Rybářský rozcestník

Jak mě koťata u vody okradla

Není to poprvé, co mě u vody o nástrahu připravilo nějaké to zvíře. Většinou myšky mají zálusk na nějaké ty kousky ryb, ale i další nástrahy včetně boilies. Ale s kočkami jsem si užil také své. Například na poslední výpravě mě připravily o pár návazců s nadipovanými kuličkami.

Sedíte tak u vody, čekáte na záběr, na stole máte nachystané návazce s boilies koulemi zavěšenými pod háčkem a máčíte je v dipech. V tom se u vašeho karavanu objeví malé krásné koťátko. Je plaché, ale přesto kouká, co by kde smlslo. Kočky mám moc rád a tak se zkouším skamarádit, ale ono nechce. Zaběhne do keřů a občas se objeví jen její zvědavá hlava. Po chvíli to vzdám a soustředím se na ryby.

A jak to celé pokračovalo? Po chvíli se objevily další kočičí mimina. Mírně odrostlé mladé kočky. Každá byla jiná. Celkem začalo věci pod mým stolem prozkoumávat 5 koťat. Dokud slídili pod stolem, bylo vše v pořádku, ale pak je začala zajímat příjemně se linoucí vůně mých dipů na stole. Kdo používá dipy ví, že většinou jde o poměrně drahou záležitost a tak jsem rozhodně nestál o to, aby mě holky nějaký můj dip vylily. Nejde jen o hmotnou škodu, ale sladké dipy se fakt blbě umývají. Kočky mě donutily všechny lahvičky zavřít, uklidit, včetně návazců, které jsem dal do jedné krabičky, tu uzavřel. Holky nakonec skončili opravdu až na stole, ale díky mému úklidu nic k snědku nenašli a po pár minutách odskákaly pryč. Další dny se už neukázali. Myslel jsem, že už je neuvidím.

Byl poslední den výpravy, poslední večer před odjezdem. Opět jsem měl pár návazců s nástrahami namočenými v dipech. Ten večer jsem chtěl ještě nějakého toho kapříka přemluvit k záběru. Kapři stále ne a ne reagovat na všechny ty dobroty, co jsem jim házel do vody. Nezbývalo, než to zkoušet dál.

Najednou jsem uslyšel nějaký hluk u karavanu, otočil se a vzhledem k tomu, že již byla skoro úplná tma, zapnul čelovku. Po stole mě pobíhalo několik koťat. Dipy stály, ale zmizeli z nich mé návazce. Koťata jsem ihned zahnal a začal zkoumat škody. Dipy to přežily všechny, zato návazců ubylo. Nakonec jsem většinu našel pod stolem, jen jim chyběly navonění sladké boilies koule na přívěsu. Jeden přívěs byl dokonce ukousnutý. A dva návazce zmizely úplně. Samozřejmě mé nejoblíbenější, co jsem si zrovna ten den vyrobil. Fakt mám kočky rád a koťata může snad každý. Ale tu noc mě ty malé chlupaté koule opravdu vytočily. Ryby ten večer nebraly a kočky mě ještě ke všemu okradly. Prostě den blbec. Jen doufám, že se zbavili bez problémů háčků a neskončil žádný v jejich tlapkách či tlamičkách. To bych jim nepřál i přes to, že jsem byl jimi okraden. 🙂

Text: George, ilustrační foto: pixabay.com

Nejčtenější články

První chytání, aneb, co musí udělat rybář, než začne chytat

Máme platné rybářské dokumenty, doma jsme si udělali přípravu a vše potřebně nachystali k vodě, včetně svačiny a pití a právě jsme dorazili k vodě … co vše předchází chytání? Hodíme hned silon s návnadou do vody a začneme? Rozhodně ne!

Kačení máma, opeřený Rambo a Terminátor v jednom

O letošní letní výpravě na Sumce se s námi u vody skamarádila kačení rodinka, máma a její čtyři mladé. My je krmili, oni nás obšťastňovali svojí přítomností. Běda jiným kačenám, které nás chtěli také navštívit. Ty naše kačení máma hnala tak urputně, že z ní šel až strach.

Potlačení pachové stopy na nástrahách i návazcích

Některé ryby mají opravdu dobře vyvinutý čich. V zásadě se ryby dělí do dvou skupin, jedny mají vysoce vyvinutý čich, ale za to horší zrak a druhé mají výborný zrak, ale horší čich. A právě ty druhy, co dobře vnímají různé pachy, můžeme přelstít drobnou vychytávkou.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím