Rybářský rozcestník

Gumová kolečka na přívěsu háčku, další možnost, jak nastražit pelety, ale i jinou nástrahu

Pomocí roztahovače kroužků a gumových (silikonových) koleček umístěných na přívěsu háčku, lze nastražit nejen pelety, ale i boilies či dokonce i živé červy. Je to další možnost, jak přelstít opatrné ryby k záběru.

hacek-prives-osky3bolieie-gumicka-roztahovac-gumicekcejn-gumicka-prives-labe-2019hacek-prives-ocky2rotahovac-peleta-ocko-na-privesu2rotahovac-peleta-ocko-na-privesu3tygri-orech-roztahovac-krouzku3tygri-orech-roztahovac-krouzku1roztahovac-pecivo222roztahovac-pecivo444

Když ryby zrovna moc neberou, rád je zkouším přemluvit nejen jinou nástrahou, ale také změnou prezentace nástrahy. Prostě místo na háčku, rybám nabízím nástrahy například na přívěsu háčku. Poslední dobou jsem si pak velmi oblíbil silikonové kroužky, ovšem ne klasicky umístěné na háčku, ale uvázané až na přívěsu háčku. Takto umístěnou nástrahu si občas vezmou i velmi opatrné ryby.

Sada háčků s přívěsem a gumičkou…

Háčky s kroužky si můžete sami uvázat, nebo se dnes dají běžně koupit v rybářských potřebách již navázané. Ovšem nezapomeňte si také pořídit roztahovač kroužků, protože bez něho to prostě nejde! 🙂

Roztahovač kroužků je velice šikovný pomocník…

Peletky, díky roztahovači kroužků, navlékneme do gumového kolečka velice jednoduše…

Rozhodně doporučuji vyzkoušet roztahovač kroužků a silikonové kroužky na nástrahy. Určitě si je oblíbíte! Já osobně velmi často prezentuji rybám právě takto nastražené pelety, ale také například rohlík, kousky chleba nebo dokonce i chuchvalec červů….

Nejčtenější články

Chytáme štiky – vhodné rybolovné techniky

Jak asi každý rybář ví, štika je v českých vodách hned po sumci druhá největší ryba dorůstající délky hodně přes 1 metr. Vážit pak může až ke 35 kg. Ovšem průměrná lovná délka v Česku je jen někde kolem 40 až 70 cm, o váze ryb sotva několika kilogramů. Je to predátor a zdravotní policie v jednom. Ráda totiž loví zraněné a nemocné ryby, nepohrdne ale ani mrtvou rybkou, drobnými hlodavci či mláďaty ptáků. A jak tedy na štiky? Využít můžeme hned několik metod. Chytáme je na plavanou, položenou, nebo také vláčením. Ovšem jde to i na mušku s muškařským náčiním!

Vyvěšená – chytání štik pod špičkou prutu

Tato metoda lovu štik je vhodná všude tam, kde hned u břehu je dost velká hloubka. Pomocí delšího prutu, většího splávku (kačenky) a živé nástražné rybky plavající pod splávkem, se právě štiky vyhledávající kořist u břehu dají často přemluvit k útoku.

Chytání sumců na malých vodách na položenou

Sumce najdeme skoro všude, tedy nejen na velkých údolních nádržích, pískovnách a řekách, ale také v menších potocích a říčkách. Na malé vodě je však třeba přizpůsobit rybářské nádobíčko podmínkám i velikosti ryb. Ale nenechte se zmást. I v malé louži lze chytnout poměrně velkou rybu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím