Rybářský rozcestník

Gumová kolečka na přívěsu háčku, další možnost, jak nastražit pelety, ale i jinou nástrahu

Pomocí roztahovače kroužků a gumových (silikonových) koleček umístěných na přívěsu háčku, lze nastražit nejen pelety, ale i boilies či dokonce i živé červy. Je to další možnost, jak přelstít opatrné ryby k záběru.

hacek-prives-osky3bolieie-gumicka-roztahovac-gumicekcejn-gumicka-prives-labe-2019hacek-prives-ocky2rotahovac-peleta-ocko-na-privesu2rotahovac-peleta-ocko-na-privesu3tygri-orech-roztahovac-krouzku3tygri-orech-roztahovac-krouzku1roztahovac-pecivo222roztahovac-pecivo444

Když ryby zrovna moc neberou, rád je zkouším přemluvit nejen jinou nástrahou, ale také změnou prezentace nástrahy. Prostě místo na háčku, rybám nabízím nástrahy například na přívěsu háčku. Poslední dobou jsem si pak velmi oblíbil silikonové kroužky, ovšem ne klasicky umístěné na háčku, ale uvázané až na přívěsu háčku. Takto umístěnou nástrahu si občas vezmou i velmi opatrné ryby.

Sada háčků s přívěsem a gumičkou…

Háčky s kroužky si můžete sami uvázat, nebo se dnes dají běžně koupit v rybářských potřebách již navázané. Ovšem nezapomeňte si také pořídit roztahovač kroužků, protože bez něho to prostě nejde! 🙂

Roztahovač kroužků je velice šikovný pomocník…

Peletky, díky roztahovači kroužků, navlékneme do gumového kolečka velice jednoduše…

Rozhodně doporučuji vyzkoušet roztahovač kroužků a silikonové kroužky na nástrahy. Určitě si je oblíbíte! Já osobně velmi často prezentuji rybám právě takto nastražené pelety, ale také například rohlík, kousky chleba nebo dokonce i chuchvalec červů….

Nejčtenější články

Bivakování u vody aneb problémy kolem pobytu u vody a to nejen v nočních hodinách

Bohužel stanovat si nemůžeme, kde se nám zachce. I když dnes legislativou není obecně zakázané bivakovat na státních pozemcích, přesto si nemůžeme všude rozložit stan a přenocovat. Buď to místně zakazují obecní nebo městské vyhlášky, nebo i některé zákony na ochranu přírody. Pak také musíme ctít soukromé pozemky, kde jen vlastník pozemku nám může povolit tento užívat, například také k přenocování. A co my rybáři? Máme nějakou výjimku nebo legislativa na nás nemyslí? Obecně má rybář právo se skrýt před deštěm a větrem, ovšem bližší specifikace v zákonech není, myslím tím upřesnění, kde je hranice mezi přístřeškem proti dešti a stanem, který již mnohým vadí…

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná především v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Chleba či rohlík nastražený pomocí gumičky a roztahovače kroužků

Nastražit pomocí gumiček a roztahovače kroužků lze jak peletky, tak po mírné úpravě i bolies koule. Ale co tak zkusit nastražit chlebovou kůrku či jiné pečivo? Jde to!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím